Jump to content



αγορα απο eBay


FLO

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Πριν λιγο πηγα να αγορασω ενα πραγματακι απο ebay με την προπληρωμένη μου ( ate prepaid ) και τσιμπάω το εξης μύνημα .

32245512.jpg

ps . Ειμαι σιγουρος οτι το υπολοιπο της ξεπερνα την αξια του προιοντος + των μεταφορικων .

Τι παιζει λετε ? Την καρτα την ειχα βγαλει πριν κανα 6 μηνο - 8μηνο μηπως εχει λήξει ?

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα γράφει επάνω πότε λήγει. Εσύ κοίτα μόνο τους κανόνες του ebay μήπως άλλαξε κάτι που σε επηρεάζει και δεν παίρνουν πλέον την κάρτα σου.

εγώ πάντως δουλεύω με paypal και είναι easy as hell. Τρώει βέβαια αρκετά κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Ο αναπτηρας κλασικα ευγενικη προσφορα συναδέλφισσας. : P

Καινουρια ειναι σχετικα ( την εχω κανα 8μηνο δλδ ), εχω αγορασει 3-4 φορες με αυτην .

Τωρα κατεβηκα και στο ατμ που εχω διπλα απο το γραφειο και λεει οτι μεσα εχει 9 ευρω ( αυτο που ηθελα να αγορασω εκανε 5 dollars με δωρεαν μεταφορικα ) αλλα ειναι διαθέσιμα μειον 4 Οποτε κατι με το υπόλοιπο παιζει . :suicide2: Θα παω τράπεζα αυριο πρωι να ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος . Απλα θυμομουν τελευταια φορα της ειχα βαλει 20 ευρω , πηρα κατι που εκανε 9dollars ( ενα car mount για το htc ) κατι αλλο που εκανε 7 dollars ( Eνα handsfree για το htc παλι δωρεαν μεταφορικα και τα 2 ) οποτε θα επρεπε να εχει υπολοιπο κανα 9 dollar περιπου. Και της βαζω μικροποσα η συγκεκριμενο το ποσο για σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

Οχι , καθαρα ποσα μονο απο τις αγορες . Οποτε αυτο θα ειναι που λες.

Οι κινησεις βγαζουν αυτα που εχω αγορασει οντως και οτι εχω φορτωσει , χωρις καποια αλλη μικροχρεωση και στο τελος δινει υπολοιπο 8,21 ευρω. Επισης Το υπολοιπο σε αποδειξη βγαζει Λογιστικο υπολοιπο 8,21 --> διαθέσιμα -4.52 οποτε ειναι ''χρεωμενη'' αν καταλαβαινω σωστα 12,73 ευρω .

Link to comment
Share on other sites

πως βαζεις λεφτα στην καρτα?

Με την χρεωστικη??Καινουρια ή παλια?

Οι παλιες χρεωνουν ενω οι καινουριες ειναι free of charge.

Προσφατα εβγαλα ..δεν την εχω χρησιμοποιησει ακομα..και λεει 10/12 :p

Link to comment
Share on other sites

Κρατα αυτο https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_convert-currency-generic

Ισως σου φανει χρησιμο (φυσικα στη πραξη θα δεις οτι δεν ειναι αυτη η ισοτιμια αφου υπαρχει και η προμηθεια του ebay/paypal στη μεση)

Link to comment
Share on other sites

Χρεωνει 2 ευρω αλλα επειδη την φορτιζω απο τραπεζα παντα οταν θελω να βαλω 50 τους δινω 52 . Οταν θελω να βαλω 20 τους δινω 22 κοκ.

την επομενη φορα που θα πας κανε αιτηση για αλλαγη καρτας σε νεου τυπου ..με τσιπακι (οπως η prepaid που εχεις).

Μπορεις να "φορτιζεις" την prepaid τζαμπα απο το atm..

(ελπιζω να μην μου τα ειπαν/καταλαβα λαθος).

Link to comment
Share on other sites

την επομενη φορα που θα πας κανε αιτηση για αλλαγη καρτας σε νεου τυπου ..με τσιπακι (οπως η prepaid που εχεις).

Μπορεις να "φορτιζεις" την prepaid τζαμπα απο το atm..

(ελπιζω να μην μου τα ειπαν/καταλαβα λαθος).

αυτό ισχύει μόνο για την ΑΤΕ ε;

Link to comment
Share on other sites

την επομενη φορα που θα πας κανε αιτηση για αλλαγη καρτας σε νεου τυπου ..με τσιπακι (οπως η prepaid που εχεις).

Μπορεις να "φορτιζεις" την prepaid τζαμπα απο το atm..

(ελπιζω να μην μου τα ειπαν/καταλαβα λαθος).

( οτι λεω απο εδω και κατω αφορα prepaid ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ - ΑΤΕ )

Φορτιζεις απο ΑΤΜ με 1 ευρω αντι για 2 που ζητανε στο ταμειο .

2ον . Για να φορτισεις prepaid δεν την φορτιζεις βαζοντας την prepaid στο ατμ και ριχνοντας 20ρικο πχ στο ατμ αλλα ΠΡΕΠΕΙ να εχεις μαζι σου την αναληψεως ( απο λογαριασμο ) πατας επιλογη ΜΕΤΑΦΟΡΑ , και μετα δινεις τον αριθμο της prepaid και περνιουνται.

Μολις γύρισα απο την ΑΤΕ : D . ( ελπιζω να μην μου ειπαν αρλουμπες )

Eπισης δεν εχω καταλαβει γιατι μου βγηκε αρνητικο -4 κατι , . Αυτοι προμηθεια κρατανε μονο απο την φορτιση οχι απο τις αγορες οποτε μενει ενα ερωτημα μου . ( το οποιο ισως ειναι noob οποτε μην βαρατε )

Κραταει και το ebay σε καθε αγορα ? ? ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.