Jump to content



LOGITECH Z-2300 2.1 vs CREATIVE MEGAWORKS 2.1


gbak

CREATIVE MEGAWORKS 2.1vsLOGITECH Z-2300 2.1  

14 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Λεω να αγορασω ενα σετακι speakers για τον pc..μιας και χρησιμοποιω τα speakers απο το home cinema..και επειδη γινεται ενας ατελειωτος χαμος απο καλωδια στον χωρο κατεληξα να αποδεσμευσω τελειως το pc απο το home cinema.. τι προτεινετε ?? ενδεικτικες τιμες των ηχειων ειναί> LOGITECH Z-2300 2.1 >190.50 --------CREATIVE MEGAWORKS >148.16

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 19:02]

Διαλεξα τα logitech λογω χαμηλοτερης τιμης.( Πιστεψε μπορεις να τα βρεις πολυ φθηνοτερα ) .

βασικα δεν το εψαξα πολυ τις τιμες τις πηρα απο e-shop και τα logitech σε γενικα πλαισια ειναι ακριβοτερα ......αλλα σε θεμα ποιοτητας με ενδιαφερει??

Link to comment
Share on other sites

Τα συγκεκριμενα LOGITECH δεν τα εχω ακουσει αλλα τα creative τα εχει ενας φιλος και ειναι μια χαρα. Εννοειται οτι δεν ειναι καταλληλα για ταινιες αλλα αν ενδιαφερεσαι μονο για μουσικη ειναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snake

Κι από εμένα logitech:)

Αρχική απάντηση από suboy

... LOGITECH ....

δεν καταλαβενω! γιατι ολοι logitech?

τι εχουν δηλαδη αυτα τα logitech?

το 5,1 αυτο της creative ειναι υπερβολικα δυνατο!

ποσο παραπανω θα ειναι το logitech?

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδες για μουσικη τα θελω και για games πιο πολυ... οσο αναφορα τα 5.1 το ξερω ειναι καλη φαση αλλα εχω γεμισει ηχεια τον χωρο εχω ηδη 5 του home cinema να παρα αλλα 5 δεν ειναι λιγο τραβηγμενο.... παντως ειλικρινα δεν ξερω τι να διαλεξω και για τα δυο εχω ακουσει πολυ καλα λογια...http://www.tomshardware.com/consumer/20041111/index.html παντως τα logitech φαινονται αρκετα καλα ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 19:11]

σκέψου και την λύση μίας κάρτας ήχου που κάνει encoding τον ήχο του pc σε DOLBY DIGITAL 5.1 οπότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το setup (ενισχυτής / ηχεία) του home cinema

το χω δοκιμασει ηδη spc.. αλλα προτιμω desktop dvd σαφως καλυτερη εικονα...
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

το χω δοκιμασει ηδη spc.. αλλα προτιμω desktop dvd σαφως καλυτερη εικονα...

δεν με κατάλαβες

εννοώ να παίζεις παιχνίδια ή μουσική στο pc και να δίνεις τον ήχο στον ενισχυτή σου (ψηφιακά) χρησιμοποιώντας έτσι το υφιστάμενο ηχοσύστημα

αναφορικά με την ποιότητα πάντως, έχε υπόψιν ότι ένα καλό htpc με ένα καλό πρόγραμμα τύπου windvd ή zoom player / dsaler, δίνει καλύτερη εικόνα από ένα desktop dvd (φυσικά μιλάμε για έξοδο dvi ή συνιστωσών και όχι απλό s-video / composite)

αν ενδιαφέρεσαι, υπάρχει και σχετικό thread....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 20:50]

δεν με κατάλαβες

εννοώ να παίζεις παιχνίδια ή μουσική στο pc και να δίνεις τον ήχο στον ενισχυτή σου (ψηφιακά) χρησιμοποιώντας έτσι το υφιστάμενο ηχοσύστημα

μιλας με coaxial καλωδιο τωρα ετσι ε?? γιατι αυτη την στιγμη ετσι το χω σεταρει το συστημα δηλαδη μεσω coaxial απο την audigy2 στο amplifier και στην συνεχεια στα speaker βεβαια δεν καταλαβα το(ψηφιακα) που λες?? το μονο digital σημα ειναι των dvd(digital-dts)... για πες και το thread..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Bobi Rhoads

Με το creative θα εχεις 5.1 ηχεια αλλα με το logitech

θα εχεις 2.1! το creative ειναι ενα πολυ δυνατο ηχοσυστημα

με παρα πολυ καλες επιδοσεις!

Αρχική απάντηση από Bobi Rhoads

δεν καταλαβενω! γιατι ολοι logitech?

τι εχουν δηλαδη αυτα τα logitech?

το 5,1 αυτο της creative ειναι υπερβολικα δυνατο!

ποσο παραπανω θα ειναι το logitech?

LOGITECH Z-2300 2.1 vs CREATIVE MEGAWORKS 2.1

πως θα εχει 5,1 αφου θα παρει τα 2,1?

:...: :...: :...:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να μην λέει 5.1 σημαίνει οτι δεν τα χρειάζεται.Και εκτός αυτού θα έπρεπε τοτε να τα συγκρίνει με τα logitech 5.1 τα οποία κατα την ταπεινή μου άποψη είναι πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.