Jump to content



Πλαίσιο stock house


s6_sot

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Κάντε το εξής.

Πάρτε άδεια από την δουλειά σας για μία εβδομάδα (λέμε τώρα).

Βρείτε μια μαύρη πέτρα, θα σας χρειαστεί αργότερα.

Κάθε μέρα αυτής της εβδομάδας πηγαίνετε στο stock και καθίστε μεταξύ 9-12 το πρωί. Παρατηρήστε κάθε φορά τους πελάτες. Θα διαπιστώσετε ότι υπάρχουν και πολλοί "πελάτες" που απευθύνονται στους πωλητές του stock με τα μικρά τους ονόματα. Παρατηρήστε ότι οι "πελάτες" αυτοί είναι ιδιαίτερα δραστήριοι, πάντα εκεί, όλες τις μέρες, πάντα σε διάλογο με τους πωλητές και πάντα υπερήφανοι για την τύχη τους η οποία εχτές ήταν π.χ. μια 8800GTX με 10€, προχτές μια hi end mobo με 15€, αντιπροχτές μια TFT οθόνη με 25€ κ.τ.λ.

Στο τέλος της τελευταίας ημέρας ακολουθήστε πιστά τα παρακάτω βήματα.

Αναρωτηθείτε πως και δεν σας τυχαίνει και εσάς μια τέτοια ευκαιρία.

Αναρωτηθείτε γιατί όταν εσείς δεν βρίσκετε τίποτα, οι άλλοι συνεχίζουν να είναι κάθε μέρα εκεί, κάθε μέρα σε διάλογο με τους πωλητές, κάθε μέρα τυχεροί, κάθε μέρα με το χαμόγελο;

Δώστε έναν χαρακτηρισμό σε αυτούς τους "πελάτες", στο Πλαίσιο, στους πωλητές και τέλος στον εαυτό σας για τον τρόπο που χρησιμοποιήσατε μία ολόκληρη εβδομάδα από την άδειά σας.

Αποχωρήστε κάνοντας χρήση της πέτρας.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσα να το κάνω αυτό. Θα κάνω όμως κάτι άλλο. Θα στείλω ένα email ή θα προσπαθήσω να μιλήσω με έναν προιστάμενο. Είναι εκνευριστικό να πηγαίνεις να τα σκας στο πλαίσιο, να συστήνεις κόσμο και να μην μπορείς να πετύχεις εσύ κάτι στο stock house (όχι για εμπόριο, αλλά για σένα τον ίδιο). Επίσης, είναι σίγουρο ότι έχασε ήδη πολλόύς πελάτες και όχι μόνο. Εμένα και όσους είχα στείλει να συνεργάζονται σίγουρα ναι. Θα μου πείς και τι έγινε.... πλαίσιο είναι αυτό.. θα επιβιώσει.. αυτό είναι σίγουρο αλλά τουλάχιστον θα γίνω εγώ και όσοι άλλοι μπορέσω να πείσω ποιο συνειδητοποιημένοι καταναλωτές. Επίσης, θα μου πείς γιατί σε κόφτει τόσο. Απλώς αισθάνομαι σαν καταναλωτής 2ης και 3ης κατηγορίας.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, είναι σίγουρο ότι έχασε ήδη πολλόύς πελάτες και όχι μόνο.

Το stock είναι κυρίως κράχτης. Αν δεν υπήρχε το στοκ θα πήγαινες ποτέ στο κατάστημα Μεταμόρφωσης; Νομίζω στους ποιο πολλούς πέφτει ολίγον μακριά.

Ακόμα και με ένα κακό στοκ το Πλαίσιο δεν χάνει. 999 στους 1000 θα πιστέψουν ότι όντως εξαφανίστηκε το Χ προϊόν πριν το ζητήσουν οι ίδιοι και αυτοί οι 999 θα πουν "Μιας και ήρθαμε μέχρι εδώ δεν πάμε και δίπλα (στο κανονικό κατάστημα) να δούμε τι έχει;".

Link to comment
Share on other sites

Πέραν από τις θεωρίες συνωμοσίας που ενδέχεται να είναι και απόλυτα σωστές

εγώ έχω να καταθέσω ότι υπάρχουν κάποιες οριακά καλές ευκαιρίες στο stock του Πλαισίου παίδες.

Είδα το slide turboX ασύρματο με 35!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.