Jump to content



Πλαίσιο stock house


s6_sot

Recommended Posts

Παίδιά ξέρει κανείς τι παίζεται? Στο site βλέπω ότι έχει πολύ καλές τιμές... Λέει ότι τα προιόντα είναι ελαφρώς μεταχειρισμένα και ελεγμένα... Αξίζει? Έχει αγοράσει κανένας για να μου πει εντυπώσεις? Κάτι που με ανησυχει΄είναι ο κωδικοι των προιόντων που όλοι αρχίζουν με rma...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Κι εγώ είχα πάρει δύο πράγματα, μια μητρική και μια κάρτα γραφικών.

Παρουσιάσαν προβλήματα.

Όμως, την μητρική μου την αντικατέστησαν με καλύτερη, χωρίς επιβάρυνση, ενώ για την γραφικών μου επέστρεψαν πίσω τα λεφτά μου. Επέμενα βέβαια, όμως με εξυπηρέτσαν χωρίς πολλά πολλά και μπράβο τους.

Link to comment
Share on other sites

oι vga που εχει ειναι πολυ υπερτιμημενες. Δεν ξερω αν κατα καιρους μπορει να εχει πετυχει κανεις ευκαιρια αλλα με τις τιμες που βλεπω συνεχεια πολυ αμφιβαλω.

Μητρικες εχει πολλες, σε τιμες μετριες, χωρις συνοδευτικα, αλλες καλες, αλλες προβληματικες, εγω μια φορα που πηρα ηταν DOA και επρεπε να "γκρινιαξω" για να παρω πισω τα λεφτα μου αντι για πιστωτικο αφου δεν ηθελα να αγορασω τιποτα αλλο.

κατα τ'αλλα βρισκεις ενιοτε κανενα κουτι σε καλη κατασταση, εγω εχω παρει printer, ΤFT (αν και τωρα δεν εχει καλες τιμες ουτε σε αυτες), υδροψυξη Ζαλμαν (αυτη αξιζε και με το παραπανω)

γενικα, σπανια να τυχεις σε ευκαιρια που να αξιζει, πιστευω πλεον πιο πολυ αξιζει να κοιτας αγγελιες στο φορουμ απο παιδια που αλλαζουν hardware και κανουν καλες τιμες.

ΥΓ αυτα που λεει στο site μην τα κοιτας, ποτε δε θα τα βρεις στο στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ευκαιρίες ?? για παλαιότερα συστήματα (πχ μητρικές 478 albatron 865 pro με 30΄-40 ευρώ), (για socket 775 με AGP 40-50 ευρώ). Τα προιόντα εκεί είτε είναι επισκευασμένα είτε έχουν κάποιο πρόβλημα (printers Hp χωρίς τροφοδοτικό ή κεφαλή) κάποιες μητρικές χωρίς βάση επεξεργαστή κλπ.

έχει και ένα σκασμό από Asus a8 sli στα 80 ευρώ που τη θεωρώ ακριβή τιμή για προιόν με 6 μήνες εγγύηση. Το ίδιο συμβαίνει και με τις κάρτες γραφικών και τα monitors.

Πάντως σε οποιαδήποτε περίπτωση μια βόλτα από εκεί δε βλάπτει.

Έχω δέι καί κάποιους τύπους που παίρνουν 5 ίδιες μητρικές. Προφανώς είναι μαγαζάτορες που στήνουν μηχανήματα και πουλάνε τη stockaτζούρα για καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια, πως πέφτει προσυνενόηση με τους υπαλλήλους του stock, με πελάτες για την άφιξη hardware-προσφορών αξίας. Είχα τύχει 2 φορές (2/2 παύει να είναι σύμπτωση ;)) Σάββατο και Δευτέρα πρωί και ενώ το Σάββατο μερικό hardware δεν υπήρχε, την Δευτέρα το πρωί, βρισκότανε κλεισμένο σε εξευτελιστική τιμή "υπ όψην" του τάδε......μέχρι που άκουσα και στο τηλέφωνο να γίνετε το νταραβέρι και το επιβεβαίωσα περαν κάθε υποψίας και συνωμοσιολογίας. Πλέον δεν βρίσκω ΤΠΤ όπως παλιότερα και ούτε πρόκειτε, εκτός και αν ξεφύγει τπτ της παραπάνω διαδικασίας ;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή την asus p4p800 που την έχει 10.08 ευρώ να μην την χτυπήσω?? Θα είναι προβληματική?

ΥΓ αυτα που λεει στο site μην τα κοιτας, ποτε δε θα τα βρεις στο στοκ

Σίγουρα αυτό? Γιατί εγώ λόγο απόστασης θα έστελνα έναν φίλο μου να πάρει την συγκεκριμένη που την έχει στο site!! Δηλαδή η 24ωρα ανανέωση που λένε δεν ισχύει???

Link to comment
Share on other sites

2-3 φορες που ψωνισα απο εκει τα πραγματα που πηρα δουλευαν κανονικα αλλα τοτε ισχυε τριμηνη εγγυηση.Απο διαθεσιμοτητα μην κοιτας το site λεει αρλουμπες.Οπως τα ειπε ο outlaw ειναι τα πραγματα, εξακριβωμενα.

Πρεπει να εισαι πολυ κ***φαρδος (ακα JimmyFox :040: ) για να πετυχεις κατι καλο και σε τιμη χαμηλη.

Link to comment
Share on other sites

2 Κ8Ν το μόνο που μου πρόσφεραν ήταν 2 μέρες ταλαιπωρίας και corrupted windows. Πάλι καλά που υπήρχε το linux... Η προηγούμενη βέβαια Κ8Ν που είχα πάρει από εκεί βγήκε καλή.

Μια από τις δύο Α8V που πήρα φαίνεται να λειτουργεί μια χαρά μέχρι τώρα.

Απλά αν πάτε από εκεί να μην θεωρείται ως δεδομένο ότι αφού είναι stock οι τιμές είναι σίγουρα και καλές.

Στο 80% των πραγμάτων απλά ΔΕΝ συμφέρει να πάρεις από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι μπορεί να σου κάτσει, μπορεί και όχι. Αν είσαι διατεθιμένος να τρέξεις για επιστροφές κλπ, τότε προχώρα.

Φίλος έψαχνε σκληρό (τον ήθελε για έναν Ρ2) και αγόρασε από το stock έναν WD σαραντάρι 30 ευρώ, μόλις τον βάλαμε πάνω έκανε φοβερό θόρυβο και δεν ξεκίναγε με τίποτα (εννοείται). Την άλλη μέρα τον πάει πίσω και του επιστρέφουν τα χρήματα χωρίς καν να κοιτάξουν τον σκληρό.

Τουλάχιστον δεν θα έχεις ιστορίες αν δεν σου κάτσει η αγορά...

Link to comment
Share on other sites

Όντως το site λέει ότι θέλει και το χειρότερο είναι ότι δεν σου κρατάνε τηλεφωνικά κάτι που θες να αγοράσεις. Έτσι ενώ είναι διαθέσιμο αυτό που θες όταν παίρνεις τηλ. , όταν πας εκεί μπορεί να έχει πουληθεί.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχεις ένα λάθος.

Κατά 99% ΔΕΝ ειναι διαθέσιμο εκείνη την στιγμή. Μπορεί να μην ήταν και ποτέ διαθέσιμο. Αυτός είναι ένας από τους λόγους που δεν μπορούν να στο κρατήσουν τηλεφωνικά.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχεις ένα λάθος.

Κατά 99% ΔΕΝ ειναι διαθέσιμο εκείνη την στιγμή. Μπορεί να μην ήταν και ποτέ διαθέσιμο. Αυτός είναι ένας από τους λόγους που δεν μπορούν να στο κρατήσουν τηλεφωνικά.

:038: :038: :038: Αν και ένα ψάξιμο ποτέ δε βλάπτει, πρέπει να ξέρεις ότι some things are too good to be true

:068:

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω πουθενά ότι δεν σου κρατάνε πράγματα που έχει στο site αλλά εννοώ πράγματα που έχει στην πραγματικότητα στο stockhouse.

Και συγκεκριμένα θα πω ένα γεγονός. Είχα πάρει τηλ. στο stockhouse να ρωτήσω αν υπάρχει κανένα κουτί χωρίς τροφοδοτικό, η απάντηση ήταν ότι υπάρχει ένα στα 15€ (το οποίο δεν υπήρχε στο site) αλλά δεν μπορεί να μου το κρατήσει για να πάω να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω πουθενά ότι δεν σου κρατάνε πράγματα που έχει στο site αλλά εννοώ πράγματα που έχει στην πραγματικότητα στο stockhouse.

Και συγκεκριμένα θα πω ένα γεγονός. Είχα πάρει τηλ. στο stockhouse να ρωτήσω αν υπάρχει κανένα κουτί χωρίς τροφοδοτικό, η απάντηση ήταν ότι υπάρχει ένα στα 15€ (το οποίο δεν υπήρχε στο site) αλλά δεν μπορεί να μου το κρατήσει για να πάω να το πάρω.

τα πραγματα που εχει ειναι υποκειμενικα καλα. τι εννοω με αυτο. φίλος πήρε ενα κουτι μεγάλο κανα 30 αν θυμαμαι καλα που ηταν χτυπημενο στο ενα μέρος του. αυτο εκεινον και εμενα δεν με ενοχλεί εσένα ίσως να σε ενοχλεί. το να σου κρατήσει κάτι τηλεφωνικά ειδικά σε κάτι που δεν ξέρεις την κατάσταση του είναι λίγο άτοπο. σκέψου με τον κόσμο που έχει εκεί να κρατάνε και καβάτζες να πας να το δείς.

πάντως αν πάς απο κεί και δέις κατι και το θές, μπορείς να συννενοηθείς να στο κρατήσουν να το πάρεις αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.