Jump to content



Θερμομετρο απο το Lidl


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από kallileo

Πρεπει να εχει ακομα.......

Ο Panzos ειναι ο πολυαγαπημενος συμμαθητης , γειτονας και αδερφος Παν. Κεσ. αν δεν τον καταλαβες. Ο brother του Αχιλλεα.

Πλάκα έκανα ρε Λέο.Θα περάσω να δω αν έχει σήμερα.

Και Κεσ.μέσα?έπρεπε να ενημέρωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ας πω και εγω την δικια μου εμπειρια μιας που το ειχα παλιοτερα. Καταρχην συμφωνω με τον Freedom οτι ειναι αργο.Επισης , του ειχα βγαλει και εγω την πλαστικουρα αλλα παρα ολα αυτα θεωρω οτι το 'ματι' ειναι ινδιατερα μεγαλο , με αποτελεσμα να μην μπορει να μπει σε σημεια οπως κατω απο την ψυχτρα που θα μπορουσε να μπει ο αισθητηρας π.χ του Aerogate. Γενικα το θεωρω σαν πολυ δευτερη λυση αν θελουμε να βλεπουμε σωστα τις θερμοκρασιες. Για καποιον ομως που θελει να 'παιξει' ή να πειραματιστει ειναι μια χαρα αφου η τιμη του ειναι ξεφτιλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM

Ας πω και εγω την δικια μου εμπειρια μιας που το ειχα παλιοτερα. Καταρχην συμφωνω με τον Freedom οτι ειναι αργο.Επισης , του ειχα βγαλει και εγω την πλαστικουρα αλλα παρα ολα αυτα θεωρω οτι το 'ματι' ειναι ινδιατερα μεγαλο , με αποτελεσμα να μην μπορει να μπει σε σημεια οπως κατω απο την ψυχτρα που θα μπορουσε να μπει ο αισθητηρας π.χ του Aerogate. Γενικα το θεωρω σαν πολυ δευτερη λυση αν θελουμε να βλεπουμε σωστα τις θερμοκρασιες. Για καποιον ομως που θελει να 'παιξει' ή να πειραματιστει ειναι μια χαρα αφου η τιμη του ειναι ξεφτιλα.

Eγω παντως θα το χρησιμοποιησω για το ψηγειο....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM [Σήμερα, στις 10:01]

...αλλα παρα ολα αυτα θεωρω οτι το 'ματι' ειναι ινδιατερα μεγαλο , με αποτελεσμα να μην μπορει να μπει σε σημεια οπως κατω απο την ψυχτρα που θα μπορουσε να μπει ο αισθητηρας π.χ του Aerogate...

Και πάλι συμφωνουμε...συγκεκριμένα είναι "σβολάκι" και όχι "πλάκα" οπότε πραγματικά σε περιορίζει ως προς τον σημείο και τον τρόπο τοποθέτησης...

Χθες ξεκίνησα να το χώσω μέσα στα fins της ψύκρας του EX αλλά no way...

Επίσης χθες κατάλαβα οτι ο ρυθμός ανανέωσης της ενδειξής είναι απο 6 έως και 8 δευτερόλεπτα...

Για τους κομπιουτεράδες αυτό το τζιτζιρβιλίκι μπορεί να είναι πρακτικό και χρήσιμο για να μετράει θερμοκρασία χωρου, κουτιου αντε να το βάλεις και σε κανέναν σκληρό...

Εκτος και αν είσαι κανένας κατεστραμμένος σαν και μένα και το βάλεις στην ψύκτρα του φακιν Aopen για να ξέρεις που διαβολο κυμμαίνεται η θερμοκρασία...

Link to comment
Share on other sites

Eίχα πάρει και εγώ κάποτε ένα παρόμοιο.Του είχα κάνει την εξής μετατροπή

1.τον εξωτερικό σένσορα τον έκοψα και σύνδεσα έναν άλλο πιο μικρό (από παλιά μητρική)

2.τον εσωτερικό τον έκοψα και αυτόν και τον έβαλα σε καλώδιο ώστε να μπαίνει σε ψύκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LordOfRings [Σήμερα, στις 20:35]

Πως αλλαζει η ώρα ..

Πρεπει να έπεσα σε μαπα κομματι παταω πισω αλλα τπτ,, ,,

Θα το πάω για RΜΑ μάλλον. .....

Όχι στέλιο δεν έπεσες σε μούφα κομμάτι απλά όλα είναι μούφα:p :p :p (πλάκα)

Ούτε εγώ μπορώ να το ρυθμίσω

Εγώ παίδες έχω σκεφτεί 2 πράματα:

1)Να κόψω ίσα ίσα το πλαστικό απο θέση για cd-rom(στο case) και να το βάλω και καλά σαν πάνελ,με 2 διακόπτες extra

2)Να πάρω δεύτερο και να βάλω το κάθε ένα ξεχοριστά, πάλι ως πάνελ αλλα τα δυο θα μετράνε θερμοκρασία κουτιού και τα άλλα 2 με τις προεκτάσεις θα μετράνε cpu και κάτι άλλο

:p :p :p :p :p :p :p :p :p

Θα δω,πως γίνετε να σου κάνει αλρτ στις θερμοκραία που εσύ θες?????:wassat:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.