Jump to content



Case mod finally over! (Many Pics)


jpavly

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Πιο ωραίο απο πριν, σίγουρα... :T: Προσωπικά πάντως το μόνο που με χαλάει στο όλο σύνολο είναι το αλουμήνιο γύρω απο το τζάμι. Πιστεύω πως αν μίκρυνες λίγο τουλάχιστον θα έδειχνε καλύτερα. Προσωπικα μου δίνει μια αίσθηση "κλασικούρας" και απλιομοδίτικων επίπλων. Δεν ξέρω γιατί... :confused: Απο την άλλη, αν αυτό θέλεις να πετύχεις, τότε πάω πάσο, το έχεις πετύχει... ;)

Αρχική απάντηση από RagSoul

πολυ καλο μπραβο! Ειναι και αρκετα μεγαλο κουτι απο τι βλεπω.

Δεν θα το λεγα... Κάποτε είχε ο πατέρας μου αυτό ή κάποιο παρόμοιο κουτί και το είχα σιχαθεί. Για να βγάλεις ένα δίσκο πχ έπρεπε να ξυλώσεις το μισό PC... πολύ μικρό πλάτος... Δεν ξέρω αν ισχυει το ίδιο και στο συγκεκριμένο πάντως...

Edit: Απ'ό,τι βλέπω έχεις βάλει το cage των δίσκων κάθετα οπότε πιθανότατα ισχύει και εδώ αυτό και ναι, πρέπει να ήταν το ίδιο Noname κουτί... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Ημερομηνία κοίταξε κανείς??? :p :p

Τι να κάνουμε, αν είχα περισσότερο χρόνο θα spamάριζα κι εγώ πιο πολύ... :p

Τις φωτό τις έχω βγάλει μήνες... τώρα θυμηθηκα να postάρω :tomato:

Γιατί το Administration Team αποφεύγει την απάντηση για την gallery ? :p

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, απλά καταπληκτικό. Εντυπωσιάστηκα από τον υπέροχο φωτισμό αλλά κυρίως από το μάζεμα της καλωδίωσης. Σου δίνει την εντύπωση ότι δεν υπάρχει κανένα καλώδιο. Εάν μάλιστα είναι και ο θόρυβος του ελάχιστος τότε πράγματι είναι ένα pc που μπορεί να συντροφεύει ευχάριστα τον ιδιοκτήτη του στα κρύα βράδια του χειμώνα!!:)

Link to comment
Share on other sites

Thanks guys!

Το κουτί είναι όντως ήσυχο, δεν ενοχλεί καθόλου!

Το βάψιμο το έκανα με σπρεί γυαλιστερό, απλά αυτή τη φορά έκανα πολλές λεπτές στρώσεις βάφοντας ομοιόμορφα. Περισσότερες λεπτομέρειες για τέλειο βάψιμο στα ποστ του Κοπρίτη!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από K.K

Μπράβο, απλά καταπληκτικό. Εντυπωσιάστηκα από τον υπέροχο φωτισμό αλλά κυρίως από το μάζεμα της καλωδίωσης. Σου δίνει την εντύπωση ότι δεν υπάρχει κανένα καλώδιο.

Αυτό ακριβώς, πραγματικά φανταστική δουλειά!! Πολύ όμορφο το αποτέλεσμα και σίγουρα εντυπωσιακότατο!! Μπράβο!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 08:15]

Thanks guys!

Το κουτί είναι όντως ήσυχο, δεν ενοχλεί καθόλου!

Το βάψιμο το έκανα με σπρεί γυαλιστερό, απλά αυτή τη φορά έκανα πολλές λεπτές στρώσεις βάφοντας ομοιόμορφα. Περισσότερες λεπτομέρειες για τέλειο βάψιμο στα ποστ του Κοπρίτη!

καλα το σπρει λεει; θελω να πω δεν εχει επιπτωσεις στην υγεια αφου τελειωσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RagSoul

καλα το σπρει λεει; θελω να πω δεν εχει επιπτωσεις στην υγεια αφου τελειωσεις;

Μετά από καυσαέρια, τσιγάρα, ποτά, γυναίκες, κινητά και δεν συμμαζέυεται το spray θα με πειράξει? :p

βάλε μια μάσκα βρε αδερφε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν το περάσει με ένα σπρέυ βερνικάκι σατινέ ή gloss θα το προστετέψει. Για παραπάνω αντοχή χρισημοποιείτε βαφές αυτοκινήτων.

@Prof_Chaos μία αναζήτηση στο συγκεκριμμένο section θα σε καλύψει πλήρως!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ΟΝΤΩΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ! ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΥΜΑΖΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ

FRAMES STA PANEL.ΕΠΙ ΤΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΥ Α ΒΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΤΑ ΠΗΡΕΣ.ΤΗΧ ΙΝ ADVANCE.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από _$ment_

ΟΝΤΩΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ! ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΥΜΑΖΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ

FRAMES STA PANEL.ΕΠΙ ΤΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΥ Α ΒΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΤΑ ΠΗΡΕΣ.ΤΗΧ ΙΝ ADVANCE.

Ευχαριστώ πολύ :D

Frames στα panel? Ποια frames? Ποια panels? Εξήγησε λίγο καλύτερα να σου πω.

Αν λες για το αλουμινένιο πλαίσιο, είναι από Praktiker.

Link to comment
Share on other sites

Mα φωνάζει το παιδί.Χιχιχιχιχι!Πολύ καλή δουλεία φίλε μου.Προσωπικά 8α σε συμβούλευα να ντύσεις το μέσα του κουτιού με αλουμίνιο στύλ "Diamond Plate".Θα δώσει ένα πιο φουτουριστικό στύλ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.