Jump to content



WinRAR Bench


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn

Τρεις λαλουν και δυο χωρευουν ειστε και οι δυο...λυπαμαι που το λεω.....

βρε τράβα ένα benchάκι να δούμε τι εστί intel DC, το περνάς το DFI 754? Πάνω από 6sec δε θα σε πάρει. :hehe:
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 340
  • Created
  • Last Reply

Endu μην τον τσιγκλας τον Σιντουκλα .Φημες θελουν να μας ρημαζει στα Marks μην μας ρημαξει και σε amdaδικα bench....Αστον μην ξυνεις πληγες ΕΕ ειναι αυτος και τρεχει καπου στα 5ghz.....

Link to comment
Share on other sites

ε και το 32m spi την αγνωει δλδ και αυτο amdαδικο ειναι? εμεις παντος τρεχουμε τα παντα και pcmark να με τρεχαμε εγω θα το τρεχα. και αν αφησουμε το metabench δλδ και το 4.1 ειναι και αυτο amdαδικο?

Link to comment
Share on other sites

O EE δεν εχει SS3...to pifast ευχαριστως να ασχοληθω μολις τελειωσω με αυτο που ασχολουμαι τωρα....μια Χτ 800 ΡΕ στους -44c ......Ενδεικτικα 100Κ aquamark με τον μπανανα ιντελ μου.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn

O EE δεν εχει SS3...to pifast ευχαριστως να ασχοληθω μολις τελειωσω με αυτο που ασχολουμαι τωρα....μια Χτ 800 ΡΕ στους -44c ......Ενδεικτικα 100Κ aquamark με τον μπανανα ιντελ μου.......

κανεις δεν ειπε οτι ειναι μπανανα. αλλα δεν καταλαβενο το νοημα να μην τρεχουμε ολα τα bench

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn

Mα ρε Θοδωρη εδω το metabench αγνοει την υπαρξη επεξεργαστων με L3

Το αλλο ειναι απευθειας απο την amd και επιμενεις με αυτα εσυ.....

Και το WinRAR bench τι πρόβλημα έχει; In other words, πες μου έναν καλό λόγο που έχεις κάνει 4 posts και μια γύρα bench των 6" δεν έτρεξες...

Δεν κατάλαβα γιατί τέτοια συμπεριφορά, φοβάστε μη ποστάρετε κάπου και δεν είστε πρώτοι; Δεν είπαμε να φας κανά τρίμηνο στο πρόγραμμα για το φτάσεις στο θεό, να δούμε ένα ενδεικτικό νούμερο θέλουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 03:21]

Και το WinRAR bench τι πρόβλημα έχει; In other words, πες μου έναν καλό λόγο που έχεις κάνει 4 posts και μια γύρα bench των 6" δεν έτρεξες...

Δεν κατάλαβα γιατί τέτοια συμπεριφορά, φοβάστε μη ποστάρετε κάπου και δεν είστε πρώτοι; Δεν είπαμε να φας κανά τρίμηνο στο πρόγραμμα για το φτάσεις στο θεό, να δούμε ένα ενδεικτικό νούμερο θέλουμε...

Ευχαριστως.....

Ποσταρω απο το γραφειο διοτι στο πισι μου πανω εχω 1 προμιε ακομα στην καρτα και ασχολουμαι μονο με 3d ..αν θες ενδεικτικο μολις βγει το προμιε...

Τωρα το αλλο ασχολιαστο..και στο metabench καθαρο amdadiko και ποσταρα...Δεν εχω τετοια κολληματα αγαπητε εκλεκτε

Link to comment
Share on other sites

Laptop:

Clawhammer 3400+ / 11X200MHz / 1Mb L2 Cache

Samsung TCB3 2X512Mb / 2.5-3-3-7 / 200MHz

Desktop:

Newcastle 3000+ / 10X215MHz / 512Kb L2 Cache

Twinmos UTT 1X256Mb / 2-3-2-8 / 215MHz

Το μόνο συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι αν δεν παίζει ρόλο η διαφορά στο μέγεθος της μνήμης (1Gb Vs 256Mb) τότε η διπλάσια L2 cache έχει τρομερό impact στο winrar.

Γιατί κατά τ'άλλα η διαφορά στις μνήμες είναι τεράστια (200MHz 2.5-3-3-7 Vs 215MHz 2-3-2-8)

post-129-1416071663,6105_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

η UTT είναι τέρμα σφιγμένες? μπορεί όντως η cache να έχει μεγάλη διαφορά.

Δεν θα έλεγα "στα όρια του μη περεταίρω", αλλά 2.5-3-3-7 που είναι οι Samsung, δεν είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.