Jump to content



Καινούργιοι winchester, πότε;;;


nobig

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ναι Ε0!

Τιποτα παραπανω απο Μαρτη-Απριλη(πιο πιθανο), κανε ενα search στο google "winchester E0" θα βρεις αρκετα!

Οσο για την τεχνολογια strained silicon νομιζω πως χρησιμοποιειτε ηδη!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Grace

Για 0.9 ακούγεται και πιθανόν να περιέχουν SSE3 εντολές.

Αυτά όλα είναι φήμες, όπως φήμη είναι ότι θα κυκλοφορήσουν τον Μάρτιο.

Κατα τη γνωμη σου αξιζει η αναμονη για ΕΟ??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω παραγγείλει μητρική, οπότε όπου νάναι παίρνω και επεξεργαστή (μπανάνα προς το παρόν). Όταν με το καλό βγουν τα καινούρια, το πολύ πολύ αλλάζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Grace

Για 0.9 ακούγεται και πιθανόν να περιέχουν SSE3 εντολές.

Αυτά όλα είναι φήμες, όπως φήμη είναι ότι θα κυκλοφορήσουν τον Μάρτιο.

φήμες είναι τα roadmaps της AMD????? η E0 grace θα παίζουν άλλη μνήμη εκτός από TCCD ή μπα δε το βλέπεις? πες μας γιατί καιγόμαστε.

Tεσπα o Ε0 με 512kb θα λέγεται Venice και όχι Wini και ο 1Mb (aka FX57) San Diego.

Link to comment
Share on other sites

απ' ότι ξέρω θα έχει sse3 και θα παίζει απροβλημάτιστα με double sided, κατά τα άλλα από επιδόσεις και overclocking έχει κανέις ιδέα ? είμαι σε καιρό που θα αναβαμίσω οπότε plz help

Link to comment
Share on other sites

βασικά double sided παίζει ο 939 τώρα με 1Τ, λένε όμως (αυτό είναι καθαρά φήμη) ότι θα παίζει 2G (8banks) σε DC με 1Τ.

σε σχέση με oc imo πιστεύω θα κάνουν διαφορά αφού θα είναι SSDOI (strain silicon direct on insulator)+90nm αλλά και δω βλέπουμε πως θα πάνε.

να συμπληρώσω ότι στα ίδια ρολόγια ο Wini με τον Venice θα έχουν την ίδια απόδοση μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Grace

Για 0.9 ακούγεται και πιθανόν να περιέχουν SSE3 εντολές.

Αυτά όλα είναι φήμες, όπως φήμη είναι ότι θα κυκλοφορήσουν τον Μάρτιο.

Αυτό το 0,9 τι ακριβώς είναι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

να συμπληρώσω ότι στα ίδια ρολόγια ο Wini με τον Venice θα έχουν την ίδια απόδοση μάλλον.

endu δεν λεγανε οτι σε επιπεδο τρανζιστορ θα εχουν 35% αυξημενη ταχυτυτα. κατι στραγαλακια πιστυεω θα δωσει αυτο και στο clock per clock

(μπορει να θυμαμαι βλακιες απο τις πολλες ωρες memtest)

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με το changelog του καινούργιου CBID οι E0 θα πάρουν +100 PR !!!!

  • two new tabs (the first one shows the most important instructions supported by the processor, the second tab provides specific information about mobile features of any K7 or AMD64 processor, such as voltage stabilization time, PLL lock time, a type of voltage regulator, etc.)
  • ability to scan the performance state tables contained in the BIOS and extract the information about all possible "multiplier-voltage" (FID/VID) combinations of the processor
  • identification of Athlon XP 2900+, Athlon 64 3300+ with 256KB L2 cache size, Sempron 2600+/2800+ (Socket 754) and Opteron HE 248 (revision E)
  • bugfixes, etc.

ίσως θα είναι λόγο SSE3 αλλά για το performance clock for clock από Wini δεν έχω διαβάσει τίποτα σχετικό :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Tεχνοτροπια κατασκευης ειναι τα 0,9nm.Περισοτερα τρανσιστορς σε λιγοτερο χωρο.

Αρχική απάντηση από fANiS_K

Αυτο που ειπε ο Samael...

Για αυτο λεμε για τα CPU 0.09, 0.13...

90nm = 0,09μm κι όχι 0.9μm

Τώρα τα 0.9nm είναι άλλο θέμα Mr Samael. :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

ίσως θα είναι λόγο SSE3 αλλά για το performance clock for clock από Wini δεν έχω διαβάσει τίποτα σχετικό :D

σχεδον καλα θυμομουνα endu ... 24% ηταν και οχι 35%

http://www.theinquirer.net/?article=20149

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.