Jump to content



[hwbot] wPrime 1024m Ranking


pctbot

Recommended Posts

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Παιδια να ρωτησω κατι ειναι δυνατον το κατεβαστηρι μου να πηρε ασημενιο (2η θεση) ενω το κυριο συστημα να ειναι στη 78η. Βεβαια ειναι σε αλλη κατηγορια το ενα (PentiumM) απο το αλλο (Core2Duo) αλλα μου φαινετε περιεργο... η πλακα ειναι οτι το κατεβαστηρι για λογους ησυχιας αλλα και οικονομιας ειναι ελαφρα undervolted 1,275 και σε safe συχνοτητα λειτουργιας 2,47GHz. Δηλαδη που να εβαζα το watercooling που εχω και καθετε και να εχωνα ταση στον επεξεργαστη. Φυσικα και το αποτελεσμα του Core2Duo ειναι αντιστοιχα σε safe καθημερινη συχνοτητα με 1,48V πραγματικη ταση πυρηνα. Οριστε και τα link http://www.hwbot.org/result.do?resultId=579325 και http://www.hwbot.org/result.do?resultId=579332 και τελος ενα sreenshot και με τα 2 μαζι

post-956-1442174575,9578_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι ειναι δυνατον το κατεβαστηρι μου να πηρε ασημενιο (2η θεση)...

Αν κάτσεις και ψάξεις τις βάσεις του bot...θα εκπλαγείς όταν καταλάβεις ότι και τα παλαιότερης γενιάς hardware επιβραβεύονται με πόντους στις κατηγορίες τους.

Να φανταστείς ανέβασα valid 3D score με κάρτα TNT2 M64 !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάτσεις και ψάξεις τις βάσεις του bot...θα εκπλαγείς όταν καταλάβεις ότι και τα παλαιότερης γενιάς hardware επιβραβεύονται με πόντους στις κατηγορίες τους.

Να φανταστείς ανέβασα valid 3D score με κάρτα TNT2 M64 !!!!

ωραιος, πολυ πλακα εχει να παιρνεις πρωτιες με παλιο hardware που κανεις δεν ασχολειτε. Παντως λιγο που κοιταγα ειδα οτι ειχα καλυτερο score απο εναν Pentium M στα 3Ghz και δεν καταλαβαινω πως γινετε αυτο (εκτος αν η συχνοτητα που εγραφε ηταν μουφα).

Link to comment
Share on other sites

ωραιος, πολυ πλακα εχει να παιρνεις πρωτιες με παλιο hardware που κανεις δεν ασχολειτε. Παντως λιγο που κοιταγα ειδα οτι ειχα καλυτερο score απο εναν Pentium M στα 3Ghz και δεν καταλαβαινω πως γινετε αυτο (εκτος αν η συχνοτητα που εγραφε ηταν μουφα).

Παιζει μεγαλο ρολο το chipset . Ειδικα στα laptop υπαρχουν κατι chipset που σερνονται κανονικοτατα .

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά είσαι φίλε μου.Βλέπω έχεις μπεό για τα καλά στον αγώνα της ομάδας μας.Keep benching..:)

:110: Ευχαριστώ. Που να είχα και χρόνο να ασχοληθώ περισσότερο, θα έβαζα και τα άλλα 2 τις υπογραφής μου να benchάρουν ... :038:

Υ.Γ.: το PcMark04 αν δεν το έχουμε που μπορούμε να το βρούμε, γιατί στην futuremark δεν παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.