Jump to content



Περί Hwbot..ιδέες και προβληματισμοί!


deadlock7

Recommended Posts

  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply
Mπα καποιος τους εβαλε χερι και το διορθωσανε.

Αυτο υπηρχε εκει προχθες το βραδυ.

stealth

Μπα εγώ τους έστειλα e-mail για την εν'λόγω "Fake Team" που την έφτιαξε χρήστης ο οποίος ban-αρίστηκε απ'το Thelab και τον έχετε κι εσείς εδώ, προφανώς για λόγους "εκδίκησης"....... :001:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει τρόπος να ανεβάσω αποτελέσματα στο hwbot από τη στιγμή που δεν μου βγάζει στη λίστα τον επεξεργαστή μου; Έχω τον athlon 64 x2 4450e... πρέπει να περιμένω μέχρι να ενημερώσουν τη βάση;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ανεβάσω αποτελέσματα στο hwbot από τη στιγμή που δεν μου βγάζει στη λίστα τον επεξεργαστή μου; Έχω τον athlon 64 x2 4450e... πρέπει να περιμένω μέχρι να ενημερώσουν τη βάση;

Μπορεις να μπεις στο forum του hwbot (http://www.hwbot.org/forum/index.php) και να ζητησεις να προσθεσουν τον επεξεργαστη που θελεις στη database τους.

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη,

Επειδη δεν βρισκει ευκολα ανθρωπος ακρη στο hwbot forum απο οταν το αλλαξαν πρεπει να πας εδω:

http://www.hwbot.org/forum/helpcenter.php?do=newticket

Στην κορυφη βαλε το ονομα της CPU,απο κατω στο drop down menu διαλεξε "Processor specifications requests",μετα Priority "High" και Status "Public".

Στο message βαλε το link απο ενα validated CPU-Z του επεξεργαστη σου σε default settings.

Κατεβασε την τελευταια version CPU-Z για να μπορεις να κανεις validation.

stealth

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν. ύστερα από πολύ κόπο και ιδρότα ΕΚΑΝΑ OVERCLOCKING! αναίβασα την cpu κατά 4% (όσο μου επιτρεπόταν από το bios) και από 2,8 τον πήγα 2,9!

(παρακαλώ σεβαστήτε την ηλικεία μου και το hardware που είχα στα χέρια μου) θέλω να μου πήτε ποια ακριβός είναι τα βήματα για να το αναιβάσω στο hwbot και ποιά test πρέπει να τρέξω?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο,θα βρεις και καλλιτερη μητρικη και θα μπορεις να κανεις παρισσοτερα.

Τι bench θελεις να ανεβασεις και τι σκορ εχεις κανει?

Κοιτα πρωτα αν παιρνεις βαθμους μην το ανεβαζεις τσαμπα,εκτος και αν θελεις να το ανεβασεις ετσι για το εχεις.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο,θα βρεις και καλλιτερη μητρικη και θα μπορεις να κανεις παρισσοτερα.

Τι bench θελεις να ανεβασεις και τι σκορ εχεις κανει?

Κοιτα πρωτα αν παιρνεις βαθμους μην το ανεβαζεις τσαμπα,εκτος και αν θελεις να το ανεβασεις ετσι για το εχεις.

stealth

super p.i. mode έκανα το 1Μ σε 52,172 δεν με νοιάζουν τόσο πολύ οι βαθμοί γιατί ξέρω ότι θα πάρω πολύ λίγους περισσότερο για την εμπειρία! να κατεβάσω και τα 3d mark?

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το Χ86 SECRET URL που μου ζητάει για VALIDATION?

Εδω : http://valid.x86-secret.com/

Στο cpu-z (1.46V) θα βρεις το δεξι tab που λεει : About

Eκει πατας το validation και αποθηκευεις ενα αρχειο στο δισκο σου

Αυτο το αρχειο το ανεβαζεις στο x86-secret μαζι με το email σου .

Link to comment
Share on other sites

έναν pentium 4 από τα 2,8 τον πήγα στα 2,9 υπάρχει περίπτοση να πάρω κανένα πόντο? τους πόντους τους παίρνεις αμέσος με το postarisma η πρέπει να περάσει λίγη ώρα?

Παιρνεις εναν ποντο κοιτα εδω:001::

http://www.hwbot.org/listResults.do?cpuModelId=342&applicationId=13&filterUser=true&filterBlocked=true&limit=100

Προσθετει τους ποντους καθε μια ωρα νομιζω.

Επισης κοιτα αυτο για το τι πρεπει να εχεις μεσα σε καθε screenshot για να ειναι εγκυρο.

http://www.hwbot.org/hwbot.post.do?postId=863

stealth

Link to comment
Share on other sites

Oταν εισαι στο Aquamark εκει που σου δειχνει το σκορ πατας Print screen,μετα πατα submit online (η κατι τετοιο γραφει δεν θυμαμαι ακριβως) και θα σε βγαλει στο desktop,απο εδω ανοιγεις την ζωγραφικη,επικολληση και save και εισαι ενταξει.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Oταν εισαι στο Aquamark εκει που σου δειχνει το σκορ πατας Print screen,μετα πατα submit online (η κατι τετοιο γραφει δεν θυμαμαι ακριβως) και θα σε βγαλει στο desktop,απο εδω ανοιγεις την ζωγραφικη,επικολληση και save και εισαι ενταξει.

stealth

Δεν λέει πουθενά print screen.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει πουθενά print screen.

Βρε print screen λεει το πληκτρο στο πληκτρολογιο,στην κορυφη τριτο πληκτρο απο δεξια.

Tα αλλα screenshots πως τα πηρες,το ιδιο κανεις και στο Aquamark.

stealth added 21 Minutes and 58 Seconds later...

Γιατι εβαλες 2X Pentium 4 2.8 A,αφου εναν επεξεργαστη εχεις.

Το 1Χ,2Χ,3Χ κ.τ.λ.ειναι για οσους εχουν παραπανω απο ενα επεξεργαστη επανω στην ιδια μητρικη.

Μπορεις να το διορθωσεις πηγαινε εκει που ειναι το μολυβι και κανε κλικ,στο παραθυρο που θα σου ανοιξει βαλε 1Χ οπως ειναι το δικο μου,μετα πατα save changes στο κουμπακι στο τελος και εισαι ενταξει.

stealth

post-7559-1442175093,0103_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.