Jump to content



Περί Hwbot..ιδέες και προβληματισμοί!


deadlock7

Recommended Posts

Ναι αλλά στο hwbot ζητάνε 1M ή κάτι άλλο; Στο 1M μου έκανε 16 sec στα 625 MHz. Είναι καλός χρόνος;

16???????????????????????? :046::046::046::046:

omg.....:033:

μέσω Linux έτσι? πολλά ποντάκια προβλέπω

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply
16???????????????????????? :046::046::046::046:

omg.....:033:

μέσω Linux έτσι? πολλά ποντάκια προβλέπω

Όχι. Το pifast δεν έχει linux έκδοση . HP-UX σε PA-RISC επεξεργαστή. Αλλά αμφιβάλλω αν το 1Μ είναι αυτό που ζητάνε στο hwbot. Εσύ με το Hexus_pifast.exe πόσο βγάζεις; Τις παραμέτρους του Hexus_pifast.exe τις ξέρουμε; Θέλω να δοκιμάσω με τις ίδιες ακριβώς να δω τι κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Το pifast δεν έχει linux έκδοση . HP-UX σε PA-RISC επεξεργαστή. Αλλά αμφιβάλλω αν το 1Μ είναι αυτό που ζητάνε στο hwbot. Εσύ με το Hexus_pifast.exe πόσο βγάζεις; Τις παραμέτρους του Hexus_pifast.exe τις ξέρουμε; Θέλω να δοκιμάσω με τις ίδιες ακριβώς να δω τι κάνει.

απλώς εκτελώ το αρχείο και βγάζει αποτέλεσμα...δεν θέλει παραμέτρους

ορίστε και τι βγάζουν τα παιδιά....

πιστεύω ότι είναι αυτόματα 1m

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=30106

Κανόνες

- Μην χρησιμοποιείτε πολλαπλά usernames

- Τα αποτελέσματα που καταχωρείτε θα πρέπει να είναι δικά σας και έγκυρα

- Μόνο 1M υπολογισμοί

- Να επισυνάπτετε screenshot του αποτελέσματος σας.

1. deadlock7 - 21.19 sec - Intel Core 2 X6800 (2.93Ghz)@4537MHz - X6800@4537MHz - cooled by custom SS

2. Stelaras - 21.59 sec - Intel Core 2 E6700 (2.66Ghz)@4350MHz - Core 2 Duo E6700@4350MHz - i975x

3. giorgos th. - 24.52 sec - Intel Core 2 E6600 (2.4Ghz)@3850MHz - Core 2 Duo E6600 @ 3850MHz - AW9D-MAX - air

4. TASOS - 24.88 sec - Intel Core 2 E6400 (2.13Ghz)@4001MHz - Core 2 Duo E6400@4001MHz - EVGA680i

5. Tsif - 28.81 sec - Intel Core 2 E6300 (1.86Ghz)@3500MHz - Core 2 Duo E6300@3500MHz

6. soulclaimer - 40.66 sec - AMD Athlon 64 3700+ san diego@3026MHz - no description

7. DevilCry - 41 sec - Opteron 165 .09 - Opteron 165@2.942

8. Indiana - 44.22 sec - Opteron 170 .09@2790.50MHz - Opteron 170 @ 2790.5mhz - aircooled

Link to comment
Share on other sites

Λουκα το wprime ειναι αυτο που υποστηριζει πολλους πυρηνες . Δινει μισους χρονους στους quad σε σχεση με τους dual .

Επισης ... Το κειμενο του superpi γραφει :

Μόνο 1M υπολογισμοί (linux: "#superpi 20") . Για 32M δεν ξερω ...

Και παλι , τα 16sec ειναι μια χαρα για να μας βοηθησουν . :)

Link to comment
Share on other sites

Καλα όλα αυτα αλλα και το κειμενο του 32ΜB γραφει

"Κατάταξη SuperPi 32M

----------------------------------------------------

Το SuperPi αποτελεί έναν γρήγορο και εύκολο τρόπο προκειμένου να καταγράψουμε την επεξεργαστική ισχύ ενός υπολογιστή.

κατεβάστε το από εδώ

Κανόνες

- Μην χρησιμοποιείτε πολλαπλά usernames

- Τα αποτελέσματα που καταχωρείτε θα πρέπει να είναι δικά σας και έγκυρα

- Μόνο 32M υπολογισμοί (linux: "#superpi 20")

-Να επισυνάπτετε screenshot του αποτελέσματός σας."

εδω υπαρχει λαθος, στο linux ειναι superpi 25, και πιστευω οτι το υποστηρίζει κανονικά και απλά εχουν κανει λαθος, αλλιως φανταζομαι δε θα το ανεφεραν καν το linux όπως στα αλλα bebches ή απλά θα το απαγόρευαν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Το hexus pifast είναι υπολογισμός Chudnovsky στα 10M και σε PA-RISC 8900 @ 800 MHz με HPUX 11i v2 έκανε 147.61 seconds. Δεν νομίζω πως θα βοηθούσε πολύ. Τα conroe χτυπάνε κάτι 17-18 seconds.

Λουκα μια διευκρινηση.

Ποντους δεν παιρνουμε οταν ειμαστε στην καλυτερη θεση.

Αυτο γινεται γιατι δε συγκρινει ανομια συστηματα.

Συνεπως ολα αυτα τα "εξωτικα" (ασυνηθιστα δηλαδη) συστηματα που αναφερεις θα ερθουν πρωτα αφου πιθανον δε θα εχουν με ποια να συγκριθουν.

Pleeeease τρεξε οσα benchmarks παιζουν σε linux σε αυτα και να δεις τι εχει να γινει!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Δε παιζουν δυστυχως...

Κατα βαση ολα τα τεστ ειναι windows based πλην του spi που το δεχεται και απο το linux και αργα η γρηγορα θα φτιαξουν ειδικη κατηγορία για αυτο

Δε γνωριζω βέβαια εαν μετα τη δημιουργιας της κατηγορίας του linux θα προσθεσουν υποστήριξη και για αλλα benches ή/και άλλα λειτουργικα.

Link to comment
Share on other sites

Το wprime είναι μόνο για win; Αν υπάρχει για Linux έχω πρόσβαση σε σύστημα με 16 Itanium @ 1.6 GHz.

EDIT: Δοκίμασα το wprime σε dual opteron 250 στα 32M με Win Xp και μου έδωσε 35,579 sec.

Καλο νουμερο και μπορει να βοηθησει. Δεν εχεις κανενα quad xeon ??? :D

Θα βγαλει μερικα 20αρικα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλο νουμερο και μπορει να βοηθησει. Δεν εχεις κανενα quad ξέων ??? :D

Θα βγαλει μερικα 20αρικα αυτο.

Στέλιο έχω εγώ στην διάθεση μου κάτι μηχανάκια dual core Xeon 3Ghz (με 2 cpu το κάθε μηχάνημα) το πρόβλημα είναι ότι τρέχουνε darwin (OS X) τι μπορούμε να τρέξουμε σε αυτά να τσιμπήσουμε κανένα score ???

Link to comment
Share on other sites

Στέλιο έχω εγώ στην διάθεση μου κάτι μηχανάκια dual core Xeon 3Ghz (με 2 cpu το κάθε μηχάνημα) το πρόβλημα είναι ότι τρέχουνε darwin (OS X) τι μπορούμε να τρέξουμε σε αυτά να τσιμπήσουμε κανένα score ???

Ριξτους ενα δισκο και σεταρε windows !! :079:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.