Jump to content



gps navigation system


Τζώρτζης

Recommended Posts

Θα χρειαστώ σύστημα πλοήγησης gps.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να μου λύσει τι όποιες απορίες μου?

Καταρχάς οι έτοιμες συσκευές gps (p.x acer n35 θα καλύψει τις ανάγκες μου για Ευρώπη?Πάντα σε συνδυασμό με ένα πρόγραμμα πλοήγησης όπως το destinator 3 or tom tom κτλπ κτλπ...

Ή όχι οπότε θα χρειαστεί ένα pda ,ένα bluetooth gps system και το πρόγραμμα πλοήγησης??Έχει δοκιμάσει κανείς τίποτα από τα 2?

Οποιαδήποτε διευκρίνηση / βοήθεια θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμη

Φιλικά

Τζώρτζης.

Link to comment
Share on other sites

οι έτοιμες συσκευές σαν αυτή που έδειξες (και όχι τα αυτόνομα gps) είναι προσαρμοσμένα ppc με ενσωματωμένο gps ή απλά μέσα στο πακέτο... καλύτερα να πας για ppc της επιλογής σου. και το ίδιο για gps receiver...

Link to comment
Share on other sites

Κώστα έμαθα πως οι συσκευές που έχουν ενσωματωμένο gps είναι πιο γρήγορες στην εύρεση δορυφόρου κατα 2"

Επίσης στο δικό σου μπορείς να επιλέξεις έναν προορισμό και να σου βγάλει αυτόματα τιις επιλαχούσες διαδρομές?Ποιο έχεις ? πόσους δορυφόρους βλέπει ταυτόχρονα κατά μέσο όρο?Δε το θέλω για Ελλάδα αλλά για Ευρώπη...οπότε το ΤΟΜ ΤΟΜ είναι μονόδρομος

Link to comment
Share on other sites

το τί πρόγραμμα θα βάλεις είναι δικό σου θέμα... ειδικά για ευρώπη υπάρχουν πολλά. νομίζω βγήκε και το καινούριο της ms.

2" δεν είναι τπτ...

εγώ έχω το dell axim x5 και για gps το Globalsat BC307 (compact flash receiver)

GPS-CF-6.jpg

έχει εξωτερική κεραία, μαγνητική που τη βάζω στο παράθυρο όταν θέλω. με αυτή πιάνει συνήθως 7-9 δορυφόρους ταυτόχρονα... όταν θες τουλάχιστον 4...

Link to comment
Share on other sites

πόσους δορυφόρους βλέπει ταυτόχρονα κατά μέσο όρο?Δε το θέλω για Ελλάδα αλλά για Ευρώπη...οπότε το ΤΟΜ ΤΟΜ είναι μονόδρομος

Αν δεν βλεπει τουλαχιστον 4 δορυφορους δεν κανει τιποτα !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LordOfRings

σε laptop μπαινει τπτ για να γινει navigator ? .

ναι φυσικά. αν δεις η φώτο έχει cf to pcmcia adaptοr... Το έχω δοκιμάσει μάλιστα σε σκάφος με χάραξη διαδρομής κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

ναι φυσικά. αν δεις η φώτο έχει cf to pcmcia adaptοr... Το έχω δοκιμάσει μάλιστα σε σκάφος με χάραξη διαδρομής κλπ κλπ

α μπραβο .τωρα το πρόσεξα, ποσο πάει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.