Jump to content



Τι σημαίνει τελικά Rock Stable?


lordelesar

Recommended Posts

Panoc: Έχω την εντύπωση πως μερικοί εδώ νομίζουν ότι είναι στρατός και ότι ισχύει το "παλιός" και "νέος".

Φιλικά.

Δεν πιστεύω να είναι θέμα παλιού ή νέου αλλά θέμα σωστής συμπεριφοράς.Εγώ απλά είδα μια <<επίθεση αδικαιολόγητη>> και μια πολύ ήπια στάση από τον panoc.(απ 'οτι θυμάμαι απαγορεύονται οι προσωπικές αναφορές με άσχημα σχόλια (από πλευράς συμπεριφοράς πάντα)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Εγώ πάντως δεν αναφέρθηκα συγκεκριμένα στον panoc, απλά επειδή μου απάντησε του ανταπάντησα.

Ούτε έχω τίποτα προσωπικό με τους moderators, να το ξεκαθαρίσω.

ΑΝ είχα θα το έλεγα, μην ανυσηχείτε.

Και για να επανέλθουμε.... ΔΕΝ υπάρχει Rock solid stable σύστημα, εκτός από το δικό μου! Ολονων σας τα pc κρασάρουνε συνεχώς! :D

Link to comment
Share on other sites

O candyman ισως εχει δικιο και το πηρα πολυ προσωπικα.

Η λεξη κλειδι ειναι το "προσωπικα" και πολυ πιθανο δε θα επρεπε να το βλεπω ετσι οπότε απο μερους μου ληγω το θέμα εδω.

Candyman οσον αφορα το παλιος και νεος θα πρεπει να αομολογησω οτι απο μερους μου τουλάχιστον εχεις δικιο αλλα οχι με αυτη την εννοια.

Εγω το ερμηνευω οτι ο "παλιος" ειναι παλιος για μενα οταν εχει κερδισει την εκτιμηση και την εμπιστοσυνη μου αντιθετα ο "νεος" θα πρεπει να προσπαθισει να τα κερδισει αυτα.

Και για να συνεχισουμε το θεμα μας, πιστευει αλλος οτι το software ερχει μεριδιο στο ή μη rock stable συστημα?

Link to comment
Share on other sites

Και για να συνεχισουμε το θεμα μας, πιστευει αλλος οτι το software εχει μεριδιο στο ή μη rock stable συστημα

Εγώ λέω ναι μακράν. Αλλωστε ένα ΙΔΙΟ σύστημα σε Win98 και Win XP για παράδειγμα δεν είναι το ίδιο σταθερό (το ξέρω είναι χονδροειδές παράδειγμα, αλλά έχει μία βάση αν και παίζουν πολλές παράμετροι ρόλο, π.χ. drivers).

Link to comment
Share on other sites

πιστευει αλλος οτι το software ερχει μεριδιο στο ή μη rock stable συστημα?

Φυσικά και έχει μερίδιο το Software. Από λειτουργικό σε λειτουργικό όπως είπαν κάποιοι πιο πριν αλλάζει τόσα πράγματα μαζί και το Stability.

Εμείς όμως μιλάμε για Windows. Νομίζω ότι εννοείτε αυτό. Όταν κάνουμε OC το κάνουμε για να τσιτώσουμε το Hardware με το ήδη υπάρχον λειτουργικό και μέχρι να δούμε που φθάνει (είτε Unstable είτε Stable). Είναι λάθος μέτρο σύγκρισης να έχω κλοκάρει το PC μου και να λέω είναι stable στα Linux και Unstable στα Windows. Για ένα πράγμα μιλάμε την φορά για να μην μπερδευόμαστε.

panoc Δεν έχω προσωπικά με κανέναν εδώ μέσα γιατί δεν σας ξέρω κατά πρώτων και κατά δεύτερων δεν με πολύ απασχολεί. Απλά μια ψιλοεπίθεση την αισθάνθηκα. Μπορεί να την πλήρωσε και άλλος από αυτόν που μου έκανε την επίθεση…. Διάβασε τις απαντήσεις μερικών. Ας μην χαλάσουμε το θέμα με τα προσωπικά μας.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Εστω οτι εχω βρει οτι συστημα μου ειναι σταθερο στα 3600 δηλαδη 400*9 θα ειναι πιο σταθερο στην ιδια συχνοτητα αλλα με 450*8? Η τι κερδιζω μπορω να παω ψηλα και πιο σταθερα σε συχνοτητα με τον μικροτερο πολλαπλασιαστη?

Link to comment
Share on other sites

To ύψος του FSB εξαρτάται σε μεγαλύτερο βαθμό από τη μητρική. Θεωρητικά, έχεις καλύτερη απόδοση με μεγαλύτερο FSB (ανάλογα τη μνήμη, και τον συνδυασμό συχνότητας-διαιρέτη-timmings). Συνεπώς, η σταθερότητα ίσως πληγεί λόγω των περιορισμών της μητρικής.

Link to comment
Share on other sites

για εμενα ειναι ενα PC που δεν κλεινει με την καμια!

εγω εχω να το κλεισω απο την προηγουμενη βδομαδα...

καθε βραδυ κανει covert 3 DVD απο Xvid σε DVD τουλαχιστον 2 ωρες το καθενα...

(οφφ-τοπικ)

ρε συ Lafas1987 μην μου κλεβεις το αβαταρ!)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.