Jump to content



ΕΠΕΙΓΟΝ!! ΑΓΟΡΑ ΟΘΟΝΗΣ


LosRe

Recommended Posts

Όσο και να το σκέφτηκα δεν κατάλαβα τι εννοείς...:087:

πως να καταλαβεις αφου ξεχασα ενα γραμμα..ειναι RTFM ..

και αν δεν καταλαβες παλι

http://en.wikipedia.org/wiki/RTFM

ενα αστειο πηγα να κανω και σου γεμισα spam posts το thread..

Link to comment
Share on other sites

πλακα στη πλακα,παρακολουθω τα 2 φορουμ ,ακουω καλα λογια για την συγκεκριμενη οθονη,αλλα μια παρουσιασουλα δεν εχει ανεβασει κανεις..

αρνητικα,θετικα,ποιοτητα κατασκευης,μερικες φωτο απο γωνιες θεασης,ταινιες,απο παιχνιδια που δεν εχουν wide support για να δουμε πως φαινονται κτλ..επισης την παλευει τωρα η 6600GT στα παιχνιδια?πως την βλεπεις?

πλεον στη τιμη που εχει φτασει(~250) απασχολει ακομα περισσοτερο κοσμο..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια απο τα ίδια,αυτο τον καιρό ψάχνομαι για οθόνη και είμαι ανάμεσα σε αυτη και άλλη μια samsung σε περίπου τα ίδια χρήματα....Πρέπει και εγώ να αποχοριστώ την 15 crt έφτασε ο καιρός πιστεύω...καλορίζικη και απο εμένα...πες μας εντυπώσεις...ενδιαφέρομαι άμεσα...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες ταινίες και λίγα παιχνίδια πιστεύω έβγαλα τα πρώτα συμπεράσματά μου.

Στα windows είμαι σε native ανάλυση (1680*1050). Το desktop είναι πραγματικά χαώδες και ειλικρινά μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση λόγω του ότι δεν είχα ποτέ καμία ιδιαίτερη επαφή με οθόνη άνω των 17". Στις ταινίες πραγματικά είναι απόλαυση. Βάζεις την ταινία, αράζεις, δυναμώνεις και τα 5.1 και νιώθεις βασιλιάς. Η ποιότητα των χρωμάτων είναι πάρα πολύ καλή και η κίνηση πολύ ομαλή. Το μόνο παράπονο που έχω είναι πως αμα δεν βλέπεις την οθόνη τελείως κάθετα τα βλέπεις όλα λίγο σκούρα.

Στα παιχνίδια τώρα, που να σας πω την αλήθεια ήταν η μεγάλη μου ανησυχία γιατί δεν ήξερα τι θα αντιμετωπίσω, τελικά δεν ήταν τόσο άσχημα τα πράγματα όσο τα περίμενα. Σε αναλύσεις 4:3 (1024*768,1280*1024) είναι λίγο stretchαρισμένα και τα βλέπεις όλα λίγο περίεργα αλλά πραγματικά μετά από λίγο τουλάχιστον εγώ το συνήθισα. Τέλος δοκίμασα και κάποιο καινούριο παιχνίδι (C&C3) που έχει και αναλύσεις για wide. Το παιχνίδι αυτό το έπαιζα σε 1024*768 με 4xAA και όλα τα γραφικά sto full, εκτός από τα shadows. Τώρα το δοκίμασα σε 1680*1050 (που είναι και η native ανάλυση της οθόνης) δίχως ΑΑ και μπορώ να πώ ότι ήταν απόλαυση. Απλά η 6600GT δεν την πάλευε καθόλου (FRS δεν είδα γιατί δεν χρειάστηκε). Ίσως με κάποιες θυσίες στα γραφικά το παιχνίδι να γινόταν βέβαια πιο playable.

Συμπερασματικά λοιπόν έχω σχηματίσει την εξής άποψη. Σε ταινίες δεν το συζητάω ευχαριστιέσαι την οθόνη (και την ταινία) 100%. Όσον αφορά τα παιχνίδια, ναι μεν σε αναλύσεις 4:3 τα βλέπεις λίγο περίεργα αλλά πλέον τα περισσότερα υποστηρίζουν wide, και σε συνδιασμό με μία δυνατή κάρτα γραφικών το gaming θα είναι απόλαυση.:033:

ΕΡΩΤΗΣΗ: Πιστεύετε μία 8600GT θα την παλεύει σε τόσο ψηλές αναλύσεις?

UPDATE: Mερικές φώτο για download.

UPDATE2: Έτρεξα το C&C3 σε 1680*1050 χωρίς ΑΑ με όλα στα high εκτός από shadows (Low) και terrain (Μedium). Το Fraps μου έδινε 20-30 (συνήθως πάνω από 25) FRS που είναι αρκετά playable.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες ταινίες και λίγα παιχνίδια πιστεύω έβγαλα τα πρώτα συμπεράσματά μου.

Στα windows είμαι σε native ανάλυση (1680*1050). Το desktop είναι πραγματικά χαώδες και ειλικρινά μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση λόγω του ότι δεν είχα ποτέ καμία ιδιαίτερη επαφή με οθόνη άνω των 17". Στις ταινίες πραγματικά είναι απόλαυση. Βάζεις την ταινία, αράζεις, δυναμώνεις και τα 5.1 και νιώθεις βασιλιάς. Η ποιότητα των χρωμάτων είναι πάρα πολύ καλή και η κίνηση πολύ ομαλή. Το μόνο παράπονο που έχω είναι πως αμα δεν βλέπεις την οθόνη τελείως κάθετα τα βλέπεις όλα λίγο σκούρα.

Στα παιχνίδια τώρα, που να σας πω την αλήθεια ήταν η μεγάλη μου ανησυχία γιατί δεν ήξερα τι θα αντιμετωπίσω, τελικά δεν ήταν τόσο άσχημα τα πράγματα όσο τα περίμενα. Σε αναλύσεις 4:3 (1024*768,1280*1024) είναι λίγο stretchαρισμένα και τα βλέπεις όλα λίγο περίεργα αλλά πραγματικά μετά από λίγο τουλάχιστον εγώ το συνήθισα. Τέλος δοκίμασα και κάποιο καινούριο παιχνίδι (C&C3) που έχει και αναλύσεις για wide. Το παιχνίδι αυτό το έπαιζα σε 1024*768 με 4xAA και όλα τα γραφικά sto full, εκτός από τα shadows. Τώρα το δοκίμασα σε 1680*1050 (που είναι και η native ανάλυση της οθόνης) δίχως ΑΑ και μπορώ να πώ ότι ήταν απόλαυση. Απλά η 6600GT δεν την πάλευε καθόλου (FRS δεν είδα γιατί δεν χρειάστηκε). Ίσως με κάποιες θυσίες στα γραφικά το παιχνίδι να γινόταν βέβαια πιο playable.

Συμπερασματικά λοιπόν έχω σχηματίσει την εξής άποψη. Σε ταινίες δεν το συζητάω ευχαριστιέσαι την οθόνη (και την ταινία) 100%. Όσον αφορά τα παιχνίδια, ναι μεν σε αναλύσεις 4:3 τα βλέπεις λίγο περίεργα αλλά πλέον τα περισσότερα υποστηρίζουν wide, και σε συνδιασμό με μία δυνατή κάρτα γραφικών το gaming θα είναι απόλαυση.:033:

ΕΡΩΤΗΣΗ: Πιστεύετε μία 8600GT θα την παλεύει σε τόσο ψηλές αναλύσεις?

UPDATE: Mερικές φώτο για download.

UPDATE2: Έτρεξα το C&C3 σε 1680*1050 χωρίς ΑΑ με όλα στα high εκτός από shadows (Low) και terrain (Μedium). Το Fraps μου έδινε 20-30 (συνήθως πάνω από 25) FRS που είναι αρκετά playable.

:117: :117: :117: :117:

οταν τα ελεγα εγω κανεις δεν με ακουγαι τωρα.......................και εγω αυτην εχω

Link to comment
Share on other sites

ναι θα την παλευει αλλα αν ειναι προτεινω μια 8800.ειναι best buy για μενα

Ναι ρε γμτ αλλά η 8800:

1ον Δεν είμαι σίγουρος πως χωράει στο μουτί

2ον Είναι και λίγο ακριβούτσικια.

Τέσπα να δούμε και η ATI/AMD τί έχει να πει και βλέπουμε.

εγγυηση για zero pixel έχει?

Όχι και απ'ότι καταλαβαίνω καμία πάνω απο 19" δεν δίνει zero pixel εγγύηση.

Mε γεια την οθονη.

Thnx!!!:033: :033:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.