Jump to content



Sapphire 2900XT 512MB ή ZOTAC 8800GTS 640MB ???


apotsi

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Ελα μου ντε. Και δεν ειναι μονο εκει οι αυξησεις. Ειναι και στις μνημες και στους σκληρους δισκους (+25ε) και σε μητρικες και στα τροφοδοτικα. Κοιτουσα καποια πραματακια να παρω και ευτυχως το διαπιστωσα γρηγορα. Τελικα αντι να παρω εγω θα παρουν καποιοι αλλοι (το τι θα παρουν δε το λεμε :)). Aντε γιατι η κοροιδια εχει και αυτη ορια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, με τα τωρινά δεδομένα, θα παιρνα την 8800 με τα 640 μνήμης... Είναι ακόμα πολύ πίσω σε drivers οι 2900 και έχουν και ένα μεγάλο θέμα με το θόρυβο της ψύκτρας όταν αρχίζει να δουλεύει στο φουλ που ακούγεται απίστευτα δυνατά!!! Τουλάχιστο η ψύξη της 8800 είναι τέλεια και ακούγεται ελάχιστα μόνο στο φουλ, και πάλι πρέπει να παίζεις παιχνίδι για να φτάσει εκεί και δε θα το παρατηρήσεις... Ίσως ATi αργότερα, αν έπαιρνα τώρα όμως σίγουρα 8800 ξανά και ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάχτε... από την Sapphire έχω άριστη εμπειρία. Είναι την 9500 non-pro και την είχα κάνει softmod σε 9800 και πήγαινε τούμπανο... Γι' αυτό είπα για την Sapphire αντί για την GeCube.

Εγω ειχα μια 9500 Club 3d που γινονταν 9700-9800...βεβαια μετα απο μερικα χρονακια εβγαλε artifacts και αυτη στις μνημες....

Link to comment
Share on other sites

Mεγείες. Περιμένουμε εντυπώσεις, screenshots, νουμερα. :)
Ευχαριστώ, ευχαριστώ πολύ. Κάτσε με το καλό να την βάλω επάνω και θα έρθουν κι αυτά. Θα θυμηθώ πάλι μου φαίνεται τα προγράμματα της Futuremark... Κι έλεγα να μην ξανασχοληθώ μαζί τους...
Αυτα ειναι....μεγειες Τολη.....

μην την αφησεις σε ησυχια...

θα ταιριαζει αψογα με την οθονη σου...:033:

Εννοείτε ότι θα είναι by default OCed... χα χα χα.... Άντε να δώ τώρα πώς θα πηγαίνει το CMR-Dirt.
Εγω ειχα μια 9500 Club 3d που γινονταν 9700-9800...βεβαια μετα απο μερικα χρονακια εβγαλε artifacts και αυτη στις μνημες....
Η Sapphire που λέω ακόμα είναι σε μηχάνημα φίλου που του την πούλησα και παίζει τέλεια. Soft-modded και OCed.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω κάνει benchies, στο Dirt, η κάρτα απλά πετάει.... 1680x1050 όλα high και 4x ΑΑ, το παιχνίδι όχι απλά είναι playable, αλλά και απολαυστικότατο...

OC πώς γίνεται, γιατί το Overdrive από το CCC δεν μου το εμφανίζει. Αλήθεια, γιατί δεν μου το εμφανίζει;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.