Jump to content



γνωμη για Opteron 185


squid

Recommended Posts

Βρηκα εναν φθηνο καινουριο Opteron 185. Στο συστημα μου τον πρωην Opteron 146 μπορεσα να τον παω μονο 2400, τον X2 4400+ μπορω να τον παω μονο 2500, ο Opt 185 θα μπορεσει να παει αραγε 3000?

Link to comment
Share on other sites

Δεν στο εγγυατε κανενας αυτο,μπορει καλιστα να πεσεις σε περιπτωση που να μην παει ουτε 2500 ο 185 η να πηγαινει σα τρελος.

Εγω θα την παλευα παλι με τον 4400+ και θα ξανα εψαχνα τα ορια του καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

LOL , 180 euro .... ξερω δεν ειναι καμμια τρελη τιμη, αλλα σε συνδυασμο με καμια 8800 απο Σεπτεμβρη (και το πουλημα των 4400 & 7800) ισως με καλυψει το συστημα σαν οικονομικη αναβαθμιση (αν πετυχω και 3 GHz) για κανενα χρονο ακομα αντι των εξοδων συνολικης αλλαγης σε C2D ... just a thought

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι Opteron που αρχίζανε από 1xx ήταν για 939 εκτός από κάποιους αρχικά που ήταν για 940 (δεν θυμάμαι επακριβώς stepping, ήταν όμως νομίζω single core αποκλειστικά)... Νομίζω οι 130nm ήταν για s940? Iσως..

Οι 2xx είναι για 940 πάντως και οι τετραψήφιοι για socket F (αν δεν απατώμαι).

Αν κάνω λάθος διορθώστε με, ίσως υπάρχει σύγχιση λόγω των πολλών διαφορετικών εκδόσεων...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.