Jump to content



Sapphire HD 2900PRO


JimmyFox

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Με ψήνετε για το Overdrive... Ελπίζω με ένα κονεκτοράκι Molex-8pin PCIe να γίνεται η δουλειά. Όχι τίποτε άλλο, αλλά για να μου φορτώνει τα ρολόγια κάθε φορά που μπαίνει στα windows χωρίς να το κάνω χειροκίνητα από το AMDtool.

Σήμερα θα ανεβάσω και τα DX10 αποτελέσματα. Προσπάθησα χθες αλλά δε μπορούσα να τραβήξω screenshot από τα VIsta x64.

Ελπίζω με το καινούριο FRAPS να μπορέσω.

Link to comment
Share on other sites

jimmy το jumperομα ειναι πολυ ευκολο...απλα παιρνεις ενα κροκοδιλακι και τερμα...Αν δεν το κανεις σωστα απλα δεν θα σου ανοιξει το overdrive και θα πρεπει να το σπρωξεις ακομα πιο μεσα,ειλικρινα δεν ειναι τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά, τώρα πήρα την x1950xtx, δεν περίμενα λίγο ακόμα... Btw, τι απαιτήσεις έχει από ρεύμα;

Μπόλικες. Η 2900ΧΤ (740/825) έχει TDP 215W.

Ομοίως και η 2900pro σε ίδιες συχνότητες. Και φυσικά ακόμα παραπάνω αν την χρονίσεις ακόμα ψηλότερα.

Αλλά, τροφοδοτικό δεν χρειάστηκε να αλλάξω. Το τριών ετών HEC 525W μου έκανε τη δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Στην τελική, όλα εξαρτώνται από την ποιότητα του τροφοδοτικού και την V12+ γραμμή.

Το 525W της HEC δεν έχει τα τρομερά watt, και πριν 3 χρόνια μου κόστισε €99 αλλά έχει 24Α στην +12V και τα δίνει όλα σε μια μόνο γραμμή. Υπ'οψιν οτι το σύστημα έχει 4-5 δίσκους και όλες τις PCI γεμάτες.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσα τα DX9 tests με screenies από το Unreal Tournament 3 BETA Demo.

Πολύ κάψιμο το παιχνίδι... Θυμήθηκα τις παλιές καλές εποχές που με έσφαζε o john_dr στo LAN...

Και η κάρτα δίνει ρέστα. Πλήρως playable στα 2048x1536 με όλα γραφικά στο max.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.