Jump to content



My Intel-NVidia Rig


DevilCry

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

ειναι κακό για 2 λόγους,

1. δεν υπαρχει εξελιξη επιδοσεων, ισα ισα μενουμε στασιμοι με αλλη συσκευασια.

2. ο αντιπαλος χαιρεται και δεν φτιαχνει καλύτερα chip (αντιπαλος = εκαστοτε καθε φορα)

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό συμβαίνει απαραίτητα στην Amd μόνο??Τους καινούργιους 8*** τους είδες?Εγώ προσωπικά δεν είδα και τρομερή εξέλιξη.Όσο για τον ανταγωνιστή και να ήθελε πιστεύω αυτή την στιγμή να απαντήσει (σε πιθανή αντεπίθεση από τον "αντίπαλο")έχω την εντύπωση ότι δεν θα μπορούσε...τουλάχιστον για 1 χρόνο...προσωπική μου εκτίμηση...

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό συμβαίνει απαραίτητα στην Amd μόνο??

εγραχα : (αντιπαλος = εκαστοτε καθε φορα)

Τους καινούργιους 8*** τους είδες?Εγώ προσωπικά δεν είδα και τρομερή εξέλιξη.

η intel δεν ισχυρηστηκε οτι ειναι. Η AMD απο την αλλη 2 χρονια μας ετοιμαζε για την ιστορικη αυτη... αποτυχια...

Όσο για τον ανταγωνιστή και να ήθελε πιστεύω αυτή την στιγμή να απαντήσει (σε πιθανή αντεπίθεση από τον "αντίπαλο")έχω την εντύπωση ότι δεν θα μπορούσε...τουλάχιστον για 1 χρόνο...προσωπική μου εκτίμηση...

Δε χρειαζεται να απαντησει οταν δεν υπαρχει ανταγωνισμος, γιαυτο θελουμε το phenom και το καθε phenom να ειναι σοβαro chip στο desktop.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό συμβαίνει απαραίτητα στην Amd μόνο??

Αυτό πήγαινε στο πρώτο μέρος της απάντησή σου.Και όχι στο 2ο.

η intel δεν ισχυρηστηκε οτι ειναι. Η AMD απο την αλλη 2 χρονια μας ετοιμαζε για την ιστορικη αυτη... αποτυχια...

Μπορεί να μην ισχυρίστηκε αλλά σας πουλάει αυτό --->1. δεν υπαρχει εξελιξη επιδοσεων, ισα ισα μενουμε στασιμοι με αλλη συσκευασια.Όσο για την αποτυχία άστο να το κρινουμε, όταν θα πάρουμε τον πραγματικό phenom στα χέρια μας.Στο μόνο που συμφωνώ είναι ότι το δεν έπρεπε κάν να κυκλοφορήσει το B2 stepping.

Δε χρειαζεται να απαντησει οταν δεν υπαρχει ανταγωνισμος
Και να ήθελε όπως προείπα δεν θα μπορούσε.Άμα μπορούσε θα το είχε κάνει ήδη και θα είχε στείλει την AMD στο καναβάτσο
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην ισχυρίστηκε αλλά σας πουλάει αυτό --->1. δεν υπαρχει εξελιξη επιδοσεων, ισα ισα μενουμε στασιμοι με αλλη συσκευασια.

Δε νομιζω οτι αγορασα κατι τετοιο, ο quad μου ειναι πανω απο 2 φορες πιο γρηγορος απο τον Χ2 μου στο video encoding που κανω..

Όσο για την αποτυχία άστο να το κρινουμε, όταν θα πάρουμε τον πραγματικό phenom στα χέρια μας.Στο μόνο που συμφωνώ είναι ότι το δεν έπρεπε κάν να κυκλοφορήσει το B2 stepping.

Αποτυχια ειναι τα μεχρι τωρα δεδομενα, οταν και αν βγει ο νεος και ειναι οντως πιο γρηγορος απο τον quad μου τοτε θα τον κρινω ως επιτυχια και προφανως θα τον αγορασω.

Εγω δεν αγοραζω τεχνολογια ουτε μαρκα, αγοραζω επιδοσεις για τις αναγκες μου ;)

Και να ήθελε όπως προείπα δεν θα μπορούσα.Άμα μπορούσε θα το είχε κάνει ήδη και θα είχε στείλει την AMD στο καναβάτσο

Φυσικα και δε θα το κανει οχι γιατι ισως να μη μπορει, αλλα γιατι καμια εταιρια δε θα τη συμφερε, μετα τι θα μας πουλουσε???

Και η ΑΜD το ιδιο εκανε με τους Χ2, μονο οταν την απειλησε η intel τους εβγαλε... Και ετσι ειναι το σωστο για μια στρατιγικη μιας εταιριας για να εχει μακροχρόνια εσοδα.

Δε νομιζω να πιστευει κανεις σας οτι εαν η AMD ηταν στη θεση της intel θα εδινε απλοχερα στο λαο cpu ε?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι αγορασα κατι τετοιο, ο quad μου ειναι πανω απο 2 φορες πιο γρηγορος απο τον Χ2 μου στο video encoding που κανω..
Μα δεν μίλησα κάν για τον x4 σου.Μίλησα για την 8*** και αυτά που θα προσφέρει σε σχέση με τον "παλιό" πλέον χ2 σου.

..Εγω δεν αγοραζω τεχνολογια ουτε μαρκα, αγοραζω επιδοσεις για τις αναγκες μου ;)

Εγω αντιθέτως αγοράζω τεχνολογία και μάρκα.Και οι επιδόσεις για τις δικές μου ανάγκες, καλύπτοντε ανετότατα μέχρι στιγμής απο ένα x2...
Φυσικα και δε θα το κανει οχι γιατι ισως να μη μπορει, αλλα γιατι καμια εταιρια δε θα τη συμφερε, μετα τι θα μας πουλουσε???
Δεν θα την σύμφερε να είχε ποδοπατήσει τον αντίπαλο 2 φορές σε διάστημα 2 χρόνων?Και ειδικά με τόσα που ακούγοντε περί κλεισίματος της amd?Η intel διακρίνετε για τις μονοπωλιακές της διαθέσεις και πιστεύω θα έκανε τα πάντα για να κλείσει την αντίπαλο εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δε θα το κανει οχι γιατι ισως να μη μπορει, αλλα γιατι καμια εταιρια δε θα τη συμφερε, μετα τι θα μας πουλουσε???

Θα μας πουλούσε ότι ήθελε, οπως και τον.. παλιό καλό καιρό!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την σύμφερε να είχε ποδοπατήσει τον αντίπαλο 2 φορές σε διάστημα 2 χρόνων?Και ειδικά με τόσα που ακούγοντε περί κλεισίματος της amd?Η intel διακρίνετε για τις μονοπωλιακές της διαθέσεις και πιστεύω θα έκανε τα πάντα για να κλείσει την αντίπαλο εταιρεία.

Oχι δε θα τη συμφερε, ειπαμε υπαρχουν νομοι στην αγορα.

@Candyman, ακριβως εκει ειναι το προβλημα με το phenom, δε θελουμε οι εταιριες να μας πουλανε οτι θελουν αυτες, και αν συνεχισει ετσι ο phenom τα πραγματα θα ειναι σκουρα...

panoc added 1 Minutes and 23 Seconds later...

Μα δεν μίλησα κάν για τον x4 σου.Μίλησα για την 8*** και αυτά που θα προσφέρει σε σχέση με τον "παλιό" πλέον χ2 σου.

Οταν βγει με το καλο και με συμφερει θα τον αγορασω, αλλιως παπαλα.

Εαν υπαρχει αντιπαλη εταιρια που θα προσφερει εκεινη τη περιοδο αυτο που πιστυω οτι χρειαζομαι δε θα κολλησω στο ονομα της ;)

Γιαυτο δεν αγοραζω μαρκα :)

Link to comment
Share on other sites

Eγω προσπαθω να καταλαβω ακομα τη παει να πει τα Intel δεν εχουν την ιδια αποκριση σε σχεση με τον Α64 διπλα διπλα τα εχω και τα ιδια μου φαινονται στα windows.Ο quad ειναι ποιο γρηγορος σε οτιδηποτε και δυστηχως τα benchmarks φανερωνουν την πικρη αληθεια.......

Link to comment
Share on other sites

Εαν υπαρχει αντιπαλη εταιρια που θα προσφερει εκεινη τη περιοδο αυτο που πιστυω οτι χρειαζομαι δε θα κολλησω στο ονομα της ;)

Γιαυτο δεν αγοραζω μαρκα :)

Κοίτα και εγώ έτσι σκέφτηκα και πήρα τον πολυπόθητο c2d.Πούλησα τον μάχιμο opteron και περίμενα να δώ το φώς, που όλοι βλέπανε στις επιδόσεις.Και όμως στα 3.3 ο 6300 αλλά δεν είδα και τίποτα σπουδαίο.Μόνο κάτι spi εξωφρενικά και τπτ άλλο.Επίσεις είδα και τις δυνατότητες του περίφημου Q6600 του Tsif.Και πάλι δεν εντυπωσιάστηκα.Έτσι αποφάσισα να πάω σε κάτι που τόσο καιρό ήμουνα ευχαριστημένος, με μια βάση (mobo) που στο μέλλον όταν θα αυξηθούν οι ανάγκες μου, θα πάρω και ένα x4, τεχνολογικά ανώτερο απο αυτόν που υπάρχει στην αγορά και με ανεξάντλητο tweaking.Μπορεί να μας τα χάλασε στο ντεμπουτο του, συμφωνώ..αλλά ας δούμε τι θα γίνει στην συνέχεια, να ολοκληρωθεί το σκηνικό και μετά ας τους κρίνουμε όσο θέλουμε.
Link to comment
Share on other sites

Devil δεν ειπε κανεις οτι εκανες λαθος κινηση, ίσα ισα λαθος θα ηταν εαν εμενες με κατι που δε σε ικανοποιούσε.

Το θεμα ειναι ομως να μην ισοπεδώνουμε οτι πραγματι ο c2d ειναι πιο γρηγορο chip αυτη τη στιγμη, τουλαχιστον σε desktop εφαρμογες.

Και φυσικα αναλογα με τις αναγκες του καθενος, εγω θελω και το τελευταιο sec να κερδισω στο video, καποιος τον ενδιαφερει περισσότερο η αποκριση του συσηματος σε multi-threading memory hungry εφαρμογες.

Για αυτο μιλαω για αναγκες και οχι για επιδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό πάνω πρίν από σένα υπήρχε τέτοιο ζήτημα με ένα συμφορουμίτη.Επίσεις ουδέ ποτέ δήλωσα το αντίθετο για τους c2d.Απλά στα μάτια μου (αλλά κατά παράξενο τρόπο όχι μόνο στα δικά μου) δεν είναι αυτό το super duper που παρουσιάζουν κάποιοι.Ειδικά τα x2 μοντέλα.Όσο για το τις ανάγκες μας, ισχύει ότι έγραψες κατά γράμμα

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θες να πεις οτι ο c2d δεν ειναι τοσο γρηγορος οσο θα ηθελες και χαλασες λευτα για να πας σε κατι ποιο αργο και να περιμενεις μπας και η amd βγαλει κατι ποιο γρηγορο...

με εσενα , τον candyman και τον madkiller δεν ξερω αλλα σαν να μιλαμε αλλη γλωσσα και θα το ξαναπω αλλη μια φορα σπιτι εχω opteron 165(γιατι τον πηρα 5 μηνες πριν βγουν οι c2d)και στο μαγαζι που φτιαξαμε το καλοκαιρι ενα pc 5200+ χ2 am2 γιατι ηθελα κατι φτηνο για αυτη την χρηση.

κατα τα αλλα συμφωνω με τον panoc το θεμα ειναι σε τι δεν σε ικανοποιησε ο e6300 και σε ικανοποιει ο 6000+

Link to comment
Share on other sites

[quote name=panoc;378210

Εγω δεν αγοραζω τεχνολογια ουτε μαρκα' date=' αγοραζω επιδοσεις για τις αναγκες μου ;)

Νομίζω ότι τα λέει όλα.... Κάποιοι , κρίνουν ότι οι αμδ ικανοποιούν πλήρως τις ανάγκες τους. Δεκτό.. κι εγώ με αμδ είμαι, αλλά δεν μπορούμε να τα ισοπεδώνουμε όλα! Οι core 2 είναι μπροστά.. ίσως όχι τόσο πολύ, αλλά τόσο όσο να δικαιολογείται και η πολύ καλή τιμή τους!

Συμφέρον όλων όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω είναι να υπάρχει μια ανταγωνιστική AMD για να έχουμε καλά chips:033: σε καλές τιμές... είτε intel είτε amd:)

Link to comment
Share on other sites

Strategos αλλο η ταχυτητα και αλλο η αποκριση,ναι ο C2D ειναι οτι πιο γρηγορο (με O/c),2 μηχανηματα X2+C2D κλοκαρισμενα 2.7 και 3 αντιστοιχα(το δικο μου και εναν που ειχα φτιαξει),παρατηρησα οτι το X2 ειναι "πιο νευρικο" μεσα στα win.

Link to comment
Share on other sites

Αστείο το thread...

@Strategos: Η ανάγκη σου να μας πείσεις για την ορθότητα της επιλογής С2D είναι πραγματικά δική σου ανάγκη, όχι δική μας.

Αν μερικοί δεν καταλαβαίνεται ότι ΔΕΝ γίνεται ένας επεξεργαστής να σου δίνει στα benchmarks +30% από AMD και στην πράξη να δείχνει ΙΔΙΕΣ επιδόσεις στην καλύτερη περίπτωση (εκτός αν είδε κανείς διαφορά π.χ. 30 δευτερόλεπτα λιγότερα από ένα αντίστοιχο AMD που θέλει 100'' για να κάνει 3D rendering σε μια scene, κάτι που ΑΠΛΑ δεν ισχύει ΌΤΙ και αν λένε τα benchies) εεε ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ; Να σας το βάλουμε στο κεφάλι με το ζόρι; Όχι βέβαια... Απο κει και πέρα πραγματικά είναι αστείο να νομίζετε όλοι εσείς οι κάτοχοι С2D ότι έχετε επεξεργαστή δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές ταχύτερο.

Τώρα αυτό που λές περί γλώσσας, δεν ξέρω.. εμένα από γλώσσες μου αρέσει η μοσχαρίσια. Βραστή.. με πιπεράκι είναι πολύ νόστιμη. :D

@panoc: Αν θες να κάνεις video encoding πιο γρήγορα καλώς. Αν πάς να τρέξεις 3-4 εφαρμογές ταυτόχρονα που έχουν μεγάλο data throughput τότε.. ζήτω τα waitstates! Εκει να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος.

Εγώ προτιμώ να κάνω 10 tasks ταυτόχρονα χωρίς να μπουκώνει το FSB από δεδομένα λόγω ηλίθιας & απαρχαιωμένης αρχιτεκτονικής πουσαρισμένη στα άκρα με τεχνάσματα τύπου 1600Mhz FSB και τεράστια L2 cache μόνο και μόνο επειδή δεν αξιώθηκε να σχεδιάσει ένα σοβαρό IMC.

Και μίλαγες και για εξέλιξη ε....; Εξέλιξη επιδόσεων σε αρχιτεκτονική πεθαμένη προτιμάς ή εξέλιξη επιδόσεων με ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΗ εξέλιξη της αρχιτεκτονικής;

Λέτε εμάς ότι είμαστε "κολλημένοι" αλλά τελικά μάλλον δεν είναι έτσι τα πράγματα...

Βέβαια θα μου πείτε ότι ΔΕΝ έχει τέτοια προβλήματα ο Intel (ναι, ναι γι'αυτό και τρώει τσόντες στα multithreaded benchies)...

Προς όλους: Όποιος θέλει να βαυκαλίζεται με benchmarks δικαιωμά του.. But not for me!!! Εδώ πέρα μερικοί προσπαθούν να επιβάλουν την άποψη τους στο πορτοφόλι του άλλου! Και δεν είναι πρώτη φορά (δείτε στο thread μου)!

Ρε συ Strategos δηλαδή ελεος... όποιος παίρνει AMD μπαίνεις στο thread του να πεις τι; Ότι έπρεπε να πάρει Intel γιατί αλλιώς πετάει τα λεφτά του; Στο δικό μου thread στην είχε πει και ο Darkus αλλά εσύ ακάθεκτος βλέπω... Αλλά γι'αυτό δεν έχει σχολιάσει κανείς. Φαντάσου να έκανα εγώ το ίδιο και να εγραφα σε κάθε thread αγοραστή C2D ότι πέταξε τα λεφτά του. Θα ήμουν το troll της χρονιάς!!!!!

Υ.Γ. Devilcry: Τελικά καταστράφηκε το thread. Από παρουσίαση του pc σου, έγινε παρουσίαση της "τρομερής" υπεροχής της Intel με την ανίκητη μικροαρχιτεκτονική της. :046:

Link to comment
Share on other sites

κατα τα αλλα συμφωνω με τον panoc το θεμα ειναι σε τι δεν σε ικανοποιησε ο e6300 και σε ικανοποιει ο 6000+
Κοίτα το θέμα είναι ότι δεν με ικανοποίησε σε σχέση με τον παλιό 165 πού είχα.Βασικό αυτό!Επίσεις ένας 6300 στα 3.3 με ένα 6000+ 3.3.Για πες μου εμένα ...Ποιά ακριβώς είναι η τεράστια διαφορά για να προτιμήσω μια πλατφόρμα, που αλλάζει τα chipset σαν πουκάμισα αλλά πλέον και τα socket.(είναι από γειτονικό site.Αλλά τα σχόλια απο κάτω είναι όλα τα λεφτά.Επίσεις και εκεί πρέπει να "κατηγορηθούν" τα fanboys της εκάστοτε εταιρειας, που ενώ έπρεπε να πουν κοίτα τι κάνει, επιδοκιμάζουν τέτοιες κινήσεις λές και εκεί βρίσκεται η λύτρωση.Εγώ καταναλωτικό τσιράκι της Intel δεν γίνομαι.)1000 φορές να είμαι εν γνώση μου ότι χάνω 5% από τον ανταγωνισμό, παρά να μπαίνω στο τρυπάκι της αναβάθμισης κάθε φορά που θέλω να αλλάξω cpu για 5% περισσότερο αύξηση των επιδόσεων
Υ.Γ. Devilcry: Τελικά καταστράφηκε το thread. Από παρουσίαση του pc σου, έγινε παρουσίαση της "τρομερής" υπεροχής της Intel με την ανίκητη μικροαρχιτεκτονική της. :046:

Np.Έτσι και αλλιώς ο 2ος τίτλος που προστέθηκε εδώ τα λέει όλα.Στην ουσία αναμένομενο ήταν.Πέρα απ'όλα αυτά, αύριο έρχεται το mobo παρέα με το cpu.Αναμείνατε photos.Δυστυχώς θα είμαι για λιγάκι καιρό με αέρα, μέχρι να έρθουν και κάποια πράγματα για την υδρόψυξη.

Link to comment
Share on other sites

καταρχας ας πει ενας υπευθυνα τι ενοει οταν λεει εχει νευρο, τι ειναι μηχανη , η amd μηπος ειναι ποιο κοντοι για να πιανουν ποιο γρηγορα τελικες?

ελεος

ρε παιδια θεωρητε και την διαφορα στα fps benchmark? εγω οταν κανω update cpu θελω να εχω περισσοτερα fps και να κανω encoding, decoding ποιο γρηγορα απο την στιγμη που ειναι c2d το κανουν αυτο τι το συζηταμε?(εγω δεν εχω καν c2d :()

Τωρα εσεις μου λετε παταω my computer και βλεπω ανοιγει ποιο γρηγορα αυτο μου λετε.... ελεος

Και οταν μιλας για optimize σε benchmark μου ερχετε στο μυαλο η 2900xt γιατι αραγε?

Για τα socket τωρα:

Ποσα χρονια υπαρχει το 775 και ποσα το 939? οσο καιρο υπαρχει το 775 η amd εχει βγαλει 3 μεχρι στιγμης 939,am2,am2+.

H intel σκοπευει να βγαλει πολλα socket για να ικανοποιησει τις αναγκες σε διαφορετικα αγοραστηκα κοινα και μεχρι να το κανει αυτο παιζει να δουμε και am3.

Για τα chipset το να αλλαζουν συνεχεια εσενα τι σε πειραζει? σε αναγκαζει κανεις να αλλαξεις mobo? η τεχνολογια προχοραει και αφου βγαινει κατι καλυτερο το πλασαρουν δεν αφησανε με 965 2 χρονια για να μην ριξουν τις τιμες και να πλασαρουν το p35 2 χρονια μετα.

Και η διαφορα δεν ειναι 5% γιατι οταν εχω περναω με το shrink μια ταινια σε 15 λεπτα και ο αλλος σε 4 ειναι 380%.

η amd τωρα αξιζει μονο για cpu <120€ και για low-mid μηχανημα για αυτους που δεν ασχολουντε με το oc, εγω την υπογραφη σου μια χαρα την βλεπω το θεμα ειναι οτι αγορασες κατι καλυτερο το πουλισες και αγορασες μετα κατι χειροτερο και στην ουσια εχασες και λευτα και επιδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θεωρητε και την διαφορα στα fps benchmark? εγω οταν κανω update cpu θελω να εχω περισσοτερα fps και να κανω encoding, decoding ποιο γρηγορα απο την στιγμη που ειναι c2d το κανουν αυτο τι το συζηταμε?
Ναι εσένα θα πιάσει το μάτι σου ότι ο 6300 στο min FPS, έβγαλε από τον 6000+ 3 frames παρακάτω.LOL
(εγω δεν εχω καν c2d :()

Τωρα εσεις μου λετε παταω my computer και βλεπω ανοιγει ποιο γρηγορα αυτο μου λετε.... ελεος

Από την στιγμή που δεν έχεις μιλάς με θεωρία απλώς.Επίσεις αυτό που λές, δεν το είπα ούτε το έγραψα πουθενά.Εγώ είπα οτι δεν υπάρχει καμία μα καμία διαφορά απο τους 2 (6300,6000+) σε καθημερινές μου δραστηριότητες στο pc.Και αυτό ισχύει.Το έγραψαν όλοι.Εσύ μπορεί να θές και το τριακοστό πέμπτο δέκατο του δευτερολέπτου για να είσαι ψυχικά ευχαριστημένος ότι τα λεφτά που ξόδεψες στο μηχάνημα άξιζαν,Εγώ αυτό το κόμπλεξ δεν το έχω.
Και οταν μιλας για optimize σε benchmark μου ερχετε στο μυαλο η 2900xt γιατι αραγε?
Για κάνε μία εξήγηση εδώ γιατί τελικά εμείς δεν καταλαβαίνουμε τι γλώσσα μιλάς...
Για τα socket τωρα:H intel σκοπευει να βγαλει πολλα socket για να ικανοποιησει τις αναγκες σε διαφορετικα αγοραστηκα κοινα.
Τα βλέπεις???Δικαιολογείς μία κατάσταση που ο μόνος σκοπός είναι το ΧΡΗΜΑ που θα πάρει η εταιρεία απο το αγοραστικό κοινό και όχι η τεχνολογική ανάπτυξη του αντικειμένου που σας προσφέρει.Άμα το άξιζει οκ πάω πάσο...Αλλά δυστυχώς για μένα τουλάχιστον δεν αξίζει...Πειράζει??
Για τα chipset το να αλλαζουν συνεχεια εσενα τι σε πειραζει? σε αναγκαζει κανεις να αλλαξεις mobo? η τεχνολογια προχοραει και αφου βγαινει κατι καλυτερο το πλασαρουν δεν αφησανε με 965 2 χρονια για να μην ριξουν τις τιμες και να πλασαρουν το p35 2 χρονια μετα.

LOL..H τεχνολογία αλλάζει???Που την είδες την διαφορά του x38 από το χ48??Ή του 965 απο το p35???Και γιατί κάποιος πρέπει να πάρει άλλο chipset???Ο πωλητής όταν πάς και του πεί να αναβαθμίσω??θα σου πει...Βεβαίως!!Το χ48 είναι καινούργιο....ΣΕ ΤΙ??Στο ότι ανεβάζει περισσότερο fsb και ικανοποιεί τους EXTREME Ο/cers ανα το κόσμο???μαρκετιστικά κόλπα της Intel...Ακόμα και επί εποχής Pentium τα ίδια μας λέγανε ακόμα και άν η AmD ήταν έτη φωτός μπροστά.

Και η διαφορα δεν ειναι 5% γιατι οταν εχω περναω με το shrink μια ταινια σε 15 λεπτα και ο αλλος σε 4 ειναι 380%.
:046: ...όλα αυτά τα κάνει ο 6300 στα 3.3????ουααααα ΤΡΕΞΤΕ να τον πάρετε.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.