Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Σήμερα ανοίγει το highmaul σε normal + heroic και οι rated αρένες.

Raid Unlock Schedule

To help you plan your escapades into the heart of this dangerous new place, we’ve broken down Highmaul’s unlock schedule for you.

December 2, 2014 - Highmaul opens with Normal and Heroic difficulties accessible.

December 9, 2014 - Mythic difficulty and the first wing of Raid Finder (Kargath, Butcher, Brackenspore) unlock.

December 16, 2014 - Raid Finder Wing 2 (Tectus, Twin Ogron, Ko’ragh) unlocks.

January 6, 2015 - Raid Finder Wing 3 (Imperator Mar’gok) unlocks.

Καλή τύχη σε όλους!

Θα προσπαθήσω να γράψω κανα encounter το βράδυ να δοκιμάσω και το shadowplay 1440p@60fps@130mbps.

Με τις αλλαγές που έχουν γίνει δεν νομίζω να έχω πρόβλημα να μείνω πάνω από τα 60 fps συνέχεια.

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

το καλό να έχεις nvidia.... shadowplay!

Επίσης δεν σε αφήνει στην τύχη σου για 6 μηνες+ με random crashes μέχρι να παραδεχτούν ότι κάτι πάει στραβά και να το φτιάξουν, ούτε χρειάζεται 3rd party utility για μια απεγκατάσταση των drivers.

Αλλα ας μην το κάνουμε amd vs nvidia υπάρχουν αρκετά τέτοια θέματα.

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χθες βράδυ περιμένουμε πόσα άτομα τον poundfist. Κλασικά για την τύχη μου, κάνει spawn north-east point. Μέχρι να πάμε τον φάγανε κιόλας. Κλασική αξία. Εμένα δεν με πείραξε και τόσο, 20 λεπτά καθόμουνα :p Άλλοι όμως, περιμένανε ώρες. Anyway. Ρίξαμε Dron the Ruiner, τσίμπησα 30g :(

Δεν έχουμε μεγάλο guild, Highmaul Κυριακή για μας. Άντε να δούμε.

Έγινε επεξεργασία από Arkan
Link to comment
Share on other sites

Σας κοροϊδεύει που σας έριξε μόνο 30g... Εμένα μου έριξε 33g!

Στο Highmaul, πήγαμε normal 10 άτομα (2 healer).

Ρίξαμε 2 boss. Το πρώτο στο 2ο pull ωραίο fight για αρχή expansion - tier. Το 2ο (butcher) χρειάστηκε λίγος χρόνος παραπάνω γιατί δεν έβγαινε το heal με 2 άτομα, με το που γύρισε ο Elemental -> resto έπεσε. Στο 3ο (tectus) είδαμε όλο το fight με 2 healers, μάλλον θα χρειαστεί και 3ος για kill, θα δείξει.

Επίσης να πω ότι σαν Hunter πήγε ανέλπιστα καλά, ειδικά για marksmanship με 620ilvl όπλο!

Έγραψα και τα 2 kill αλλά δεν είχα πρόχειρη free μουσική επένδυση και δεν ανέβασα τίποτα ακόμα :p

Καμιά πρόταση από που να πάρω free μουσική για να την βάλω στο video στο YouTube;

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σας κοροϊδεύει που σας έριξε μόνο 30g... Εμένα μου έριξε 33g!

Στο Highmaul, πήγαμε normal 10 άτομα (2 healer).

Ρίξαμε 2 boss. Το πρώτο στο 2ο pull ωραίο fight για αρχή expansion - tier. Το 2ο (butcher) χρειάστηκε λίγος χρόνος παραπάνω γιατί δεν έβγαινε το heal με 2 άτομα, με το που γύρισε ο Elemental -> resto έπεσε. Στο 3ο (tectus) είδαμε όλο το fight με 2 healers, μάλλον θα χρειαστεί και 3ος για kill, θα δείξει.

Επίσης να πω ότι σαν Hunter πήγε ανέλπιστα καλά, ειδικά για marksmanship με 620ilvl όπλο!

Έγραψα και τα 2 kill αλλά δεν είχα πρόχειρη free μουσική επένδυση και δεν ανέβασα τίποτα ακόμα :p

Καμιά πρόταση από που να πάρω free μουσική για να την βάλω στο video στο YouTube;

 

O elemental που ήταν γτπ στο dps πες :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Χθες πήγαμε και εμείς Highmaul normal με το guild. Ρίξαμε Kar'gath, Butcher, Tectus και Brackenspore. Σε 10αρι δεν ξέρω αλλά στο 28αρι-30αρι που είμασταν εμείς πήγαμε με 2 main healers και 2 os, χωρίς spirit gear και healing trinkets δλδ. Τα πρώτα δύο πέσανε για πλάκα η αλήθεια είναι. 1 shot και 2 shot αντίστοιχα. Ο Tectus ήθελε να πιάσουν όλοι το positioning πρώτα και το κάναμε με 3 τανκ. μας πήρε 5-6 tries μέχρι να πέσει. Brackenspore είναι όλα τα λεφτα πάντως. Το ρίξαμε σε 3-4 tries και σαν healer το ευχαριστήθηκα πολύ. Στην ουσία φροντίζεις να κρατάς up το DPS (haste) μανιταρι και δεν μένεις από mana με τίποτα. Στο ΑοΕ έχεις up το healing μανιτάρι. Βάζεις και δύο ξύπνιους να χρησιμοποιούν τα flamethrowers και όλα gg. Σήμερα θα πάμε HC τα πρώτα και clear normal στη συνέχεια. αργότερα θα κάνω upload και το Brackenspore kill.

 

/Resto Druid!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα 3 boss πέσαν εχθές, στο επόμενο με βάση τα 2-3 pull που κάναμε θα πέσει και αυτό την επόμενη φορά.

Ο 3ος (καταπληκτικός - απίθανος - ασύγκριτος - μπουρισιος - πανέμορφος) healer shamy χρειάζονταν και δε δυσκολευτηκαμε σε κάποιο boss με τρεις healers.

Επίσης αυξήθηκε το roster στα 12 άτομα, είναι στον δρόμο και κανα δυο ακόμα, σίγουρα τα περισσότερα άτομα βοηθάνε, τι και αν είχαμε μέσα μησοπρασινο Hunter!

Κρίνοντας από το casual guild μας, με 2 μέρες χαλαρου raid ~2.5-3 ώρες το καθένα, καλό tuning για εισαγωγικό raid normal (old flex) στο expansion.

Τελείωσε και το upload αλλά δεν έχει τελειώσει η επαιξεργασια από το YouTube ακόμα.

Με τον original ήχο, ίσως βάλω κάποιο από τα royalty free τραγούδια από τον editor του YouTube.

Kargath Bladefist (N) vs Something Crashed: http://youtu.be/XthDV2AQ7pE

Μην με κρίνεται πολύ σκληρά, έπαιζα καλύτερα χθες! :p

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πως τα πάει η 970 σε raid ?

Κλασικά όπως και παλιότερα δεν σε κόβει η κάρτα στο raid αλλά ο επεξεργαστής. Για αυτό και προτιμώ να γράφω με shadowplay πάρα με dxtory + το ότι μπορώ να γράφω σε μεγάλη ανάλυση με 60fps και να μην θέλει να αυτοκτονήσει ο hdd.

Πάντως έχουν αλλάξει κάποια πράγματα τόσο σε spells αλλά και στην μηχανή και γενικά πιάνεις καλύτερα fps στο raid. Ακόμα και στο World boss με 40αρι raid + randoms δεν πρέπει να έπεσα κάτω από 33-35. Ashran σε μάχη είχα ~40fps.

Αν δεις στο βιντεο δεξιά κάτω γωνία που είναι το παράθυρο του chat γράφει τα in-game fps και τα latency.

Edit: όλα τα in-game settings είναι στο μέγιστο αν και το cmaa δεν μου αρέσει, σίγουρα κατώτερο αποτέλεσμα από το msaa που είχε πριν το 6.0.1

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.