Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από radiatedsoul

τωρα υπερβαλεις και παραδεξου το.

δηλαδη πως το ενωεις εσυ το PVP οταν εισαι 60lvl? να γυρνας με το mount στα ληβαδια να βρεις κανα κακομοιρη που κανει lvl up και να τον σκωτωνεις επανηλημενα?

και που θα βρεις τοσους πολλους οσους χριαζεσαι για rank? πες καλυτερα οτι το AV sucks, μη μας λες οτι ο σωστος τροπος για PVP ειναι το ganging.

(κατα την γνωμη μου ειναι καλη φαση το AV και το CTF. το δευτερο μαλιστα το συμπαθω ιδιαιτερα)

Είπα εγώ να σκοτώνεις low lvls? EPL, WPL θα βρεις αρκετούς 60άριδες να σβήσεις τη δίψα σου για pvp. Αν πάλι θες το rank ναι ΑV θα πας, αλλά από τότε που το μπήκε το AV και το rank απλά δίχνει πόσες ώρες περνάς εκειμέσα προσωπικά δεν μου λέει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ujin [Σήμερα, στις 08:01]

Είπα εγώ να σκοτώνεις low lvls? EPL, WPL θα βρεις αρκετούς 60άριδες να σβήσεις τη δίψα σου για pvp. Αν πάλι θες το rank ναι ΑV θα πας, αλλά από τότε που το μπήκε το AV και το rank απλά δίχνει πόσες ώρες περνάς εκειμέσα προσωπικά δεν μου λέει τίποτα.

απο τοτε που μπηκε το av σε μερικους server απλα αναγγασε τον χρηστη να πρεπει να παιζει ολοι μερα av για να ανεβη rank. το ranking ετσι κιαλιος ηταν βασικο στοιχειο του wow απλα δεν ξεκινησε με το game Λογικα επειδη το game δεν ηταν ολοκληρωμενο. εσενα μπορει να μην σε λεει τπτ το ranking αλλλους ομως τους λεει. κ μενα τα low instance δεν μου τη λενε κ τι να μου την πουνε δλδ που εχω κανει 30 run baron κ ακομα τα sc pants δεν τα εχω δει οχι να τα ρολαρο κ να τα χασω δεν τα εχω δει. κ μιλαμε για περιπου 3 ωρες χαμενες μεχρι να γινει το group να παμε κ να το βγαλουμε. δεν αντεχω ουτε το roll Ουτε κ την τρελα του καθενος το επειδη μπορο να το φορεσο το rollαρο ελεος. εμενα με πηρε shaman ενα ring απο ubrs Που δεν το εβαλε ποτε κ ουτε προκειτε να το βαλει αφου σιγουρα η εχει φαει dicen. η ειναι στον vendor δλδ ειναι warior rogue rink κ μας το πηρε shaman gratz κ θα καθομε να ασχολουμε με την τρελα του καθενος. nope. τουλαχιστον στο rank ξερω οτι θα παρω τα items μολις ανεβω ουτε θα με πει κανεις τπτ ουτε θα το χασω στο roll τελως καιγομε αλλα περνω τα items με τα instance μπορει να καιγεσε κ να στα περνουν αλλοι. ακομα κ guild run

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Ujin σε αυτό το κομμάτι, με την έννοια του ότι τρώς(όχι εσύ προσωπικά, για όλους μας ισχύει) ατέλειωτες ώρες στο AV για να ανέβεις rank και να πάρεις rep, ώστε να πάρεις καλύτερα items τα οποία θα τα χρησιμοποιείς μέσα στο AV πάλι(μιας και δεν γίνεται πλέον σοβαρό pvp εκτός BG) και ουσιαστικά στα BG είτε έχεις basic εξοπλισμό είτε τα super duper epic, ένα και το αυτό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 09:31]

... στο AV για να ανέβεις rank και να πάρεις rep, ώστε να πάρεις καλύτερα items.

better rep=better items?

απο που τα παιρνεις αυτα τα ιτεμς?

οταν εχεις χαμηλο ρεπ, δεν μπορεις να τα παρεις?

για πε ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

δεν διαφονησα σαυτο κ εμενα δεν με αρεσουν τα bg αλλα δεν θα παιζω αιωνια ^^ ειναι που θα βαρεθω το ranking.

Χεχε γιαυτο μου ξημεροβραδιάζεσαι εκει μέσα? Επειδή το βαρέθηκες? :p :P :p :P :daisy:

Παντως εγω πιστεύω οτι ειναι τι του αρέσει του καθενός να κάνει στο παιχνίδι. Εμενα μου αρέσει το group play, δηλαδή τα instances κλπ, και ενω το AV-BG ενώ ειναι 40-40 καταλήγει να ειναι ο καθένας μόνος του. Ειναι πολύ πιο ωραίο και οργανωμένο να πας πχ 5-10 άτομα και να παίξεις σαν ομάδα, παρά ο καθένας μόνος του. Πχ χτες ειχα πάει με τον Κέρβερο για λίγο και ηταν αυτός μπροστά και εγώ απο πίσω να τον κάνω shield/healing... Τον τρώγανε παρα πολυ δύσκολα, μονο οταν μου τελειωνε το μανα... Αλλα μου άρεσε ετσι, γιατι καναμε κάτι ομαδικό. Ζηταγα νερά απο μάγους και κανενας δεν έδινε τίποτα, ουτε buff να σου κάνει ουτε τίποτα...

Ο μονος άλλος τρόπος να πάρεις επικ ειναι MC/Onyxia/BWL και το καινούριο που πιστεύω θα μπορούμε να πάμε... Αλλα οταν κανένας δεν ενδιαφέρεται να δηλώσει συμμετοχή στο φορουμ, μαλλον δε προκειτε ποτε να κανουμε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

πιστευο οτι πρεπει να αρχηση απο τωρα καποιοι συστημα βαθμολογησεις για να εχει ενδιαφερον ο αλοσ να παει. πρεπει να γινει αυτο. κ ενα ακομα κατι πρεπει να γινει με το δηλομα εκτος αν το post αρκει τοτες οκ

btw καιγομαι γιατι δεν μπορω να ξαναπερασω αυτα που περναο. γιαυτο ειμαι ολοι μερα av ο server μας ειναι πακετο στο ranking και θα παιζω εκει μεσα μεχρι να δω που θα φτασω κ οσο αντεξω δεν προκειτε ποτε να ξαναασχοληθω με το rank δεν με νοιαζει ο βαθμος μονο για τα items παω. οταν μαζευουμε 250κ hp κ δεν ειμαστε σιγουρη οτι θα ανεβουμε ειναι λιγακι πικρα. κ δεν μπορω να το ξανακανω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

πιστευο οτι πρεπει να αρχηση απο τωρα καποιοι συστημα βαθμολογησεις για να εχει ενδιαφερον ο αλοσ να παει. πρεπει να γινει αυτο. κ ενα ακομα κατι πρεπει να γινει με το δηλομα εκτος αν το post αρκει τοτες οκ

btw καιγομαι γιατι δεν μπορω να ξαναπερασω αυτα που περναο. γιαυτο ειμαι ολοι μερα av ο server μας ειναι πακετο στο ranking και θα παιζω εκει μεσα μεχρι να δω που θα φτασω κ οσο αντεξω δεν προκειτε ποτε να ξαναασχοληθω με το rank δεν με νοιαζει ο βαθμος μονο για τα items παω. οταν μαζευουμε 250κ hp κ δεν ειμαστε σιγουρη οτι θα ανεβουμε ειναι λιγακι πικρα. κ δεν μπορω να το ξανακανω

Συστημα βαθμολόγησης ναι μπορούμε να βάλουμε... Αλλα εαν δε μαζεύονται ουτε για ενα απλό UBRS, τοτε τι να τους κάνουν τους βαθμούς...Δηλαδή λες οτι αν βάλουμε βαθμολογία, θα έρθουν πιο πολλοί?

Link to comment
Share on other sites

ναι πιστευω οτι μονο ετσι ο αλλος θα ενδιαφερθη πιο πολλοι. κ εγω πιστευω οτι θα εχουμε ατομα για ubrs αλλα δεν χερω αν θα εχουμε class. αν και το μεγαλυτερο προβλγημα ξερω ποιοι ειναι. ειμαι σιγουρος οτι ενας που εχει φυγει απο το guild μας κανεις ζημια και φοναζει τους 60αριδες σε εκεινο το guild. φανταζωμε ποιος ειναι αλλα δεν θελω να το σχολιασω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

ναι πιστευω οτι μονο ετσι ο αλλος θα ενδιαφερθη πιο πολλοι. κ εγω πιστευω οτι θα εχουμε ατομα για ubrs αλλα δεν χερω αν θα εχουμε class. αν και το μεγαλυτερο προβλγημα ξερω ποιοι ειναι. ειμαι σιγουρος οτι ενας που εχει φυγει απο το guild μας κανεις ζημια και φοναζει τους 60αριδες σε εκεινο το guild. φανταζωμε ποιος ειναι αλλα δεν θελω να το σχολιασω.

Αν χρειαστείς κάποιον να εξαπολήσει καρκίνους και παναγίες να σου δώσω το τηλέφωνο μου :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

49ος εισαι Vail στο Ranking :) απο όλο το σερβερ :D

Gratz!

http://www.wow-europe.com/pvp/index.html?r=Daggerspine&faction=h#

thx :)

Αρχική απάντηση από kender

Καλά με 22κ honor kills και είσαι μόνο legionaire? Καλά μόνο AV κάνετε εκεί? :p

οχι στις αναμονες μου παω η eastern plaq η wetlands :p

αλλα ο server μας δεν ειναι σας εσας. εφοσων παω για 300hp κ δεν ξερω αν θα με παει κ 9 rank

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάνουμε wsg και έχουμε περίπου τριπλάσια hp στα ίδια kills και γενικά είναι βλακεία για το ρανκ το αλτερακ επειδή σφάζεις έναν και πέρνεις 16 hp ενώ με ένα κιλλ wsg 70 points

Imo όποιος θέλει ρανκ πάει wsg :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender

Εμείς κάνουμε wsg και έχουμε περίπου τριπλάσια hp στα ίδια kills και γενικά είναι βλακεία για το ρανκ το αλτερακ επειδή σφάζεις έναν και πέρνεις 16 hp ενώ με ένα κιλλ wsg 70 points

Imo όποιος θέλει ρανκ πάει wsg :)

I will try to explain the problem. We ALL miss WSG, of course, it is so much funnier than AV, but we have couple problems:

1. Queue system is as bad as this server, aka pooh. You can't queue and expect a battle in 10-15 min of waiting time, you can expect to wait up to 2 hrs if you are unlucky and queue is broken by some randoms before your grp, and it is for 10v10, so it is specially annoying.

2. People tend to leave after they have been beaten, this might be able to be solved by having more ppl playing, but we go back to point 1, more randoms/grps, more chance to break the queue and stuck it.

3. Honor rewards, a typical WSG, winning reward is 1660 honor, counting the possible kills since it is in small skirmishes, let's say 2.5k honor (at most) per fight. Now, say an average fight is 10 min and u can queue and get a fight for 10 min of waiting time, that's 7.5k honor per hour (which DOES NOT HAPPEN due to the stupid queue system). And that's assuming you win a 100% of all your matches. Now compare this to 10k in AV, which is more profitable? Undoubtly AV coz average players (and even forte/us) can't earn that much honor in WSG due to the point 1, queue system is gay. And since a lot of ppl are aiming for high honor ranks, we can't really afford going WSG and earning fewer honor than those AV hoppers (which is SAD, you get more honor whoring in AV, often just idling or leeching, than working your ass off in WSG).

4. Reputation rewards, for WSG, u get a loosy bracer which isn't even that good for an epic quality, boost them, 1% crit to each and 34 atk pow on the leather bracer, see if ppl will be interested more in WSG.

Αυτά είπε για το θέμα ο Noche, ένας από τους καλύτερους PVPers στο server μας.

Νομίζω οτι έχει απόλυτο δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.