Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από zyx

ελα οι warrior να κατεβαζουν videaki α και για να μην ξεχνιομαστε for the horde

http://www.worldofwarcraft.gr/forum/showthread.php?t=2124

Ok,απλα θεριζει ο τυπος.

Αν κ εχει καμια 10αρια buffs πανω :p

Link to comment
Share on other sites

καποιος officer μηπως γνωριζει τoyς νεους κανονες για τα invs στα raids...?

ελα trooper/vailer ξεραστε τα ολα...

γιατι με τον αγαπημενο μου wiu να ειναι class lead. δε νομιζω οτι θα ξαναρθω πουθενα... :(

για πειτε λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

ε οχι δεν παει ετσι. καταρχην θα ειναι και ο ebi που η γνωμη του περναει πιο πολυ. 2τερον δεν γινοταν αλλιως φιλος καλυτερα να χανουμε κανα raid παρα να πρεπει να spamαρουμε ολοι μερα το forum κ να ειμαστε Online στο game. δεν εχει ξεκαθαρηστει τελως ακομα αλλα μαλλον θα βγενουν οι ημερομηνιες των raid εμεις θα λεμε σε ποια θελουμε να παμε και ο class λεαδερ θα μας βαζει σε ποια θα παμε κ ποια οχι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

καποιος officer μηπως γνωριζει τoyς νεους κανονες για τα invs στα raids...?

ελα trooper/vailer ξεραστε τα ολα...

γιατι με τον αγαπημενο μου wiu να ειναι class lead. δε νομιζω οτι θα ξαναρθω πουθενα... :(

για πειτε λοιπον...

Αν και θα τα πει ο Bistekka το απόγευμα, στα γρήγορα:

Οι Veterans και οι Officers αποφασίσαμε και ψηφίσαμε (παμψηφεί) οτι το νεο σύστημα για τα invitation στα raid δε θα ειναι πια το γελοίο ποστ στο φόρουμ αλλα βάση κάποιων κριτηρίων.

Οριστίκανε Class Leaders (μετα απο ψηφοφορία η οποία δεν έχει τελειώσει αλλά φαίνεται που θα πάει το πράγμα), οι οποίοι θα αποφασίζουν ποιοι θα έρχονται στα raids. Θα φτιαχτούν στο φόρουμ νεες ενότητες οπου θα πηγαίνεις και θα λες σε ποιά raids θελεις να συμμετέχεις. Ο Class Leader θα κοιτάει ποιοι εχουν δηλώσει για ποιά raid και θα αποφασίζει ποιους θα πάρει μαζί του. Πχ εσυ δήλωσες οτι θελεις να έρχεσαι σε όλα και αλλοι 10 τα ιδια με σένα. Ε θα πρεπει να κανονίσει να σας βολέψει όλους. Αν πχ δε σε πάρει σε ενα raid ενω έχεις δηλώσει, εχεις προτεραιότητα για το επόμενο. Επισης ο CL θα κοιτάει το πως παίζει ο κάθε παίκτης, τι αντικείμενα φοράει, ποια του λείπουν κλπ.

Στους Mages: Ebi + Wiu, Rogues: Meandro, Priests: Jhonny + Εγώ, Druids: Taugrom, κλπ

Ειναι πολύ καλύτερο απο το παλιο σύστημα, dont worry :)

Link to comment
Share on other sites

ΙΤ SUX :-O

ετσι υπαρχει πιθανοτητα να:

1. Να ερχονται μονο οι ..."κολλητοι" και οι αλλοι να μενουν στην "απ'εξω" (πραγμα που δεν γινοτανε με το παλιο συστημα)

2. Να ερχονται μονο αυτοι που εχουν χαμηλο dkp... (πιστευω να καταλαβαινεται το λογο... >> ebi/wiu full epic σε 2-3 runs... καθωτι εχουν υψηλο dkp και τους συμφερει να εχουν μαζι low dkp του ιδιου class)

3. προσωπικες συμπαθιες - αντιπαθειες θα κανουν παρτυ...

4. τοσοι μαγοι θα κρεμονται απο 2 class leaders χωρις προφανη λογο...

5. μαγειρεμα απο τους class leader για το οποιο θα ερθουν στα ραιντ ωστε να ευνοηθουν οι ιδιοι ή ορισμενοι (βλεπε 1,2)

6. υποθηκε οτι θα κοιτανε τα ιτεμς μας και το πως παιζουμε... οταν ο ebi και ο wiu βαρανε ανελεητα οταν ο μπριζολας φωναζει stop dps (τους εχω δει ΑΠΕΙΡΕΣ φορες) τοτε ποιος ειναι ο κακος παιχτης? και επισης για τα ιτεμς... εγω για παραδειγμα βγαζω τα crits απο το μεγαλο mana pool που εχω, οι αλλοι το βγαζουν απο items που δινουν crit (με μικροτερο ποολ), εδω λοιπον ποιος εχει πιο λαθος αντικειμενα? (το αποτελσμα ειναι ιδιο και στισ 2 περιπτωσεις)-ποιος θα κρινει...?

διαφωνω καθετα με το κολπο αυτο που θεσπιστηκε,

ομως θα κατσω να δω τι θα κανουνε....

βλεπω ομως την αποχωρηση να ειναι κοντα (για μενα)...

τι να το κανω αν ερχομαι 1 φορα το μηνα MC / onyxia / bwl....

τελικα τα διαπλεκομενα χτυπησαν και εδω....

παλι καλα που προλαβα να βγαλω 4 arcanist items.....

**μιλαω μονο για τους μαγους, τα ονοματα wiu/ebi ειναι ενδεικτικα....

Link to comment
Share on other sites

και εμεις τη κανουμε εδω ρε συ. αν σε αδικησουνε ενοειτε θα μιλησουμε. θα δεις οτι θα ειναι πολυ καλυτερα. ειμαι σιγουρος. μην στεναχωριεσαι. μπορει να χασεις raid γιατι δεν εκανε γρηγορα reload o explorer αυτο ειναι συστημα?

Link to comment
Share on other sites

Ώπα ρε John, το παρατραβάς...

Το σύστημα αυτό είναι το ποιο δίκαιο για όλους και θα το δεις στην πράξη.

Αν έρχεσαι MC μία φορά το μήνα τότε κάτι δεν κάνουν καλά οι class leaders και θα μπορείς να τους το πεις, και αν δεν αλλάξει κάτι να μιλήσεις στον raid leader.

Δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο όμως. Ειδικά εσύ δε νομίζω να χρειάζεται να ανησυχείς διότι όλοι ξέρουν αν είσαι καλός ή όχι.

Επίσης όταν λέμε equipment μιλάμε για "χοντρές" διαφορές και όχι αν κάποιος έχει +Ιnt και ο άλλος +crit. Όταν δοκιμάσουμε Ragnaros πχ είναι λογικό να πάρουμε τα άτομα με το περισσότερο FR.

Τέλος, επειδή ρωτάγαμε τα άλλα σοβαρά raiding guilds για το πως κάνουν sign-up, θα σου πω απλά πως ΔΕΝ πρόκειται να βρεις κάτι ποιο "δημοκρατικό" πουθενά...Το αντίθετο μόνο..Στους Torment πχ υπάρχει ένας raid leader ο οποίος κάνει invite ΟΠΟΙΟΝ ΚΡΙΝΕΙ ΑΥΤΟΣ από όσους είναι online, στους Sons of Temujin αποφασίζει ο κάθε class leader ποιούς θα πάρει από αυτούς που είναι online εκείνη τη στιγμή, στους Synergy είμαι σίγουρος πως θα υπάρχει κάτι αντίστοιχο κ.ο.κ...

Το "χύμα" σύστημα που είχαμε ήταν καλό για αρχή αλλά ήρθε η ώρα να πάμε και λίγο παρακάτω σαν guild.

Link to comment
Share on other sites

Το δημοκρατικό είναι να έχουν όλοι νούμερο, και αν σήμερα πήραμε τους μάγους από το 1-7 αύριο να πάρουμε από το 8-15 κλπ.

Όταν ένας αποφασίζει, τότε είναι υποκειμενική η απόφαση και η δημοκρατία είναι για γέλια !!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Το δημοκρατικό είναι να έχουν όλοι νούμερο, και αν σήμερα πήραμε τους μάγους από το 1-7 αύριο να πάρουμε από το 8-15 κλπ.

Όταν ένας αποφασίζει, τότε είναι υποκειμενική η απόφαση και η δημοκρατία είναι για γέλια !!

Δεν είπε κανείς πως το σύστημα θα είναι δημοκρατικό Γιάγκο. Απλά, για να το θέσω διαφορετικά, λιγότερο αυταρχικό από αυτά που χρησιμοποιούνε τα άλλα guild.

Όταν έχεις 130 άτομα ΔΕΝ γίνεται να είναι όλοι χαρούμενοι.

Μπορείς να αναλωθείς στο να προσπαθείς να τους έχεις όλους χαρούμενος (που δεν θα το καταφέρεις ετσι κι αλλιώς), ή να πάρεις κάποιες αποφάσεις που θα βοηθήσουν το guild να πάει ένα βήμα παραπέρα - κι ας στεναχωρήσεις μερικούς.

Όποιος θέλει MC, ΒWL και τα συναφή θα πρέπει να δεχτεί κάποια πράγματα είτε είναι στους Infernalis είτε στους SoT είτε στους Synergy είτε σε οποιοδήποτε άλλο guild που ασχολείται με τα "end-game" instances.

Link to comment
Share on other sites

βγαζε quest οσα μπορεις, χεσε τα Instances, αφου ανα 2-3 lvl θα τα αλλαζεις ολα...

απο 50++ και μετα να τα σκεφτεσαι.

αμα δε σου βγαινει το raid, πηγαινε για φαρμινγκ.

παντως εφοσον εισαι παπας, βρισκεις ευκολα raid με λιγο spam στο orgri... απλος πρεπει να ανεβεις λιγο λβλ.

και φυσικα οτι θε, μας το λες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Σήμερα, στις 15:31]

Ρε κανείς κοντά στο 42-45 lvl να παίζουμε παρέα γιατί έχει βαρεθεί η ψυχή μου μόνος μου; :hehe:

Καλά να πάθεις γιατί έφυγες νύχτα από το μαγαζί!!

Έχουμε 2 μάγισσες 43 και 46, με μια μόνιμα μέσα. Και μάλιστα αληθινές όχι παραμύθι φούρναρη σαν την Αθηνά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.