Jump to content



Τα σκάω για τροφοδοτικό, έχω δίλλημα


Γιάννης_84

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

[off topic] Όσο εσύ postάρεις και σπαταλάς ώρες της εταιρίας σε fora, o tech δρα ανενόχλητος? [/offtopic]

Πάρε άνθρωπέ μου του hipro και με το ψωφο-load που έχεις πάνε μια βόλτα να σου χαμηλώσει το fan και ΤΕΛΟΣ (με accent).

Link to comment
Share on other sites

[offtopic] 4 Teτς wins! ρεπό ΣΚΔ! $#^@#%$! [offtopic]

Αφού τελείωσαν τα hiprotech τροφοδοτικά λέμε, μάλλον θα αναγκαστώ να ζητήσω τη γνώμη του Τετς! :p

Candyman εσύ μεταξύ Toughpower 1500w και Hipro 1200w, ποιο προτιμάς;

Link to comment
Share on other sites

[offtopic]

Candyman εσύ μεταξύ Toughpower 1500w και Hipro 1200w, ποιο προτιμάς;

Δύσκολη ερώτηση.. Θα σου απαντήσω σε δύο σκέλη.

Στο 1ο σκέλος θα σου πω τι θα έπαιρνα ΕΓΩ (που δεν με πειράζουν και 4-5dB παραπάνω).

Σε αυτήν την περίπτωση θα έπαιρνα το Toughpower 1500w γιατί έχει μεγαλύτερο wattage, δεν ζεσταίνεται όπως άλλα μεγάλα (*) τροφοδοτικά (*μεγάλα=πάνω από 1kW), είναι φτηνότερο και αποδεδειγμένα ΔΕΝ είναι "μούφα" (δηλαδή απαρτίζεται από καλά υλικά π.χ. κεντρικός πυκνωτής Hitachi), αλλά σίγουρα σε κάποια -λίγα- σημεία δεν είναι αντίστοιχου επιπεδού όσο στα Seventeam/Silverstone/HiPro.

Στο 2ο σκέλος θα σου πω τι θα έπαιρνα αν ήμουν ΕΣΥ. Σε αυτή την περίπτωση εφόσον πρώτη σου ανάγκη ειναι όσο το δυνατόν πιο αθόρυβη λειτουργία, θα έπαιρνα το Hipro διότι είναι σαφώς πιο αθόρυβο από το Tt (εκτός και αν φοράει άλλο fan από το Silverstone και το Seventeam που δεν το πιστεύω), χωρίς να κάνει παραχωρήσεις στην ποιότητα, με καλά υλικά και με εξαιρετικό voltage regulation.

Είναι σίγουρα καλό τροφοδοτικό, αλλά εγώ (το τονίζω ότι είναι προσωπικές μου εκτιμήσεις αυτές) 309 ευρώ για psu δεν θα τα έδινα, sorry. Eφόσον όμως για εσένα δεν είναι πρόβλημα, τότε go for it.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να περιμένω το 750ρι τη στιγμή που μπορώ πολύ εύκολα να πάρω το 1200ρι σου; Με το φορτίο που θα έχει δεν περιμένω σε καμία περίπτωση να είναι λιγότερο ήσυχο από το (μάλλον πηγμένο) enermax 600 αλλά απλά ήθελα να μάθω και τις μέγιστες στροφές του έτσι για να έχω ένα μέτρο σύγκρισης παραπάνω. Το 1000ρι Akasa έχει max στροφές 1800, το coolermaster έχει 1500, το Thermaltake το απέρριψα γιατί έχει 2300. Το hiprotech 1200 πόσες έχει; Σε πολλά review τροφοδοτικών δίνουν γράφημα της ταχύτητας του ανεμιστήρα αναλόγως φορτίου ή αναλόγως θερμοκρασίας. Υπάρχει κάποιο τέτοιο γράφημα για το 1200ρι;

1200W να το κανεις τι?

Εχουμε χασει την αίσθηση του μετρου

Ξεχασα Μακρια απο modular κατασκευές

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.