Jump to content



Πού θα σταματήσουν αυτοί οι C2D???


deadlock7

Recommended Posts

Με phase υποθέτω οτι οι καινούριοι Ε0 θα είναι σταθεροί στα 5.3-5.5Ghz.Οι κάτοχοι θα μπορούν να μας το επιβεβαιώσουν..

Το ξέρω πως δεν τους ενδιαφέρει αν ειναι stable εκει στο θεο τα ρολογία...

Ρωτησα γιατι βλέπω πολλους στο XS που εχουνε 8χ00 χρονισμένο στα 4 για 24/7 ...Αρα θα μπορουσε η ιντελ να βγάλει και πιο υψηλα χρονισμένα μοντελα ( 3,6 -3,7 στα default ) , μου κάνει εντύπωση πως δεν το κάνει..καποτε αν δεν κάνω λάθος έβγαζε και μεχρι 3,73 τους P4...:001:

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο ανταγωνισμός αποφασίσει να θέσει τα ρολόγια εκεί θα το κάνει κι η Intel.Παλιότερα το έκανε γιατί τα mhz ήταν "τζούφια",πχ έβλεπες έναν p4 στο θεό να κονταροχτυπιέται μ'έναν athlon64 κάτι ghz πιο κάτω..

ΥΓ:Όλοι οι 8χ00 μπορούν να είναι στα 4ghz με αέρα και σχετικά χαμηλό ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω πως δεν τους ενδιαφέρει αν ειναι stable εκει στο θεο τα ρολογία...

Ρωτησα γιατι βλέπω πολλους στο XS που εχουνε 8χ00 χρονισμένο στα 4 για 24/7 ...Αρα θα μπορουσε η ιντελ να βγάλει και πιο υψηλα χρονισμένα μοντε/λα ( 3,6 -3,7 στα default ) , μου κάνει εντύπωση πως δεν το κάνει..καποτε αν δεν κάνω λάθος έβγαζε και μεχρι 3,73 τους P4...:001:

ε αλλιως "ακουγεται" να πηγαινεις απο τα 3ghz στα 5 κι αλλιως απο τα 4 στα 5...

μαρκετινιστικα ειναι ολα αυτα..

Link to comment
Share on other sites

πω πω πω φωτια και λαυρα...25C διαφορα coretemp - evap...

anyway,περιμενα καμια 100αρια mhz παραπανω μ`αυτην την ταση...

ισως με λιγο ψαξιμο στις τασεις εκτος του Vcore να βγει..

γυρω στα 615mhz fsb εφαγα πορτα αλλα ηταν πολυ γρηγορο για να δωσει καποιος βαση..

k97t3q8zm0ohtroa0lr5.jpg

Link to comment
Share on other sites

πω πω πω φωτια και λαυρα...25C διαφορα coretemp - evap...

anyway,περιμενα καμια 100αρια mhz παραπανω μ`αυτην την ταση...

ισως με λιγο ψαξιμο στις τασεις εκτος του Vcore να βγει..

γυρω στα 615mhz fsb εφαγα πορτα αλλα ηταν πολυ γρηγορο για να δωσει καποιος βαση..

Πώ,πώ ... χάλια πήγε ο 8600

Φαντάζομαι την απογοήτευσή σου :046:

Link to comment
Share on other sites

πω πω πω φωτια και λαυρα...25C διαφορα coretemp - evap...

anyway,περιμενα καμια 100αρια mhz παραπανω μ`αυτην την ταση...

ισως με λιγο ψαξιμο στις τασεις εκτος του Vcore να βγει..

γυρω στα 615mhz fsb εφαγα πορτα αλλα ηταν πολυ γρηγορο για να δωσει καποιος βαση..

Γιώργο μήπως έχεις 64μπιτο λειτουργικό στην μηχανή σου; Ο systester 64 bit θα δώσει λογικά κάτω από 4.5 sec σ' αυτό το θηρίο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.