Jump to content



O/C Βασικοί Άξονες


whisper

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply
...αλλα κι εγω δεν ειμαι υποχρεωμενος να δεχομαι προσβολες σαν του stealth..

Πόσες φορες πρεπει να ρωτησω ακομα πόσο ειναι το default ρευμα για να απαντησει καποιος? ελεος.

Πρωτον δεν σε προσβαλα,δεν εχω προσβαλει ποτε κανεναν ουτε εδω ουτε σε κανενα αλλο φορουμ.

Και δευτερον αν ηθελες να μαθεις και δεν τα περιμενες ολα ετοιμα θα πηγαινες στο link που σου εδωσα και θα εκανες αυτο:

http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUSideBySide.aspx?id=69&id=70

Θα εβλεπες λοιπον οτι το ρευμα παιζει απο 1.30-1.35V και κανεις δεν μπορει να σου πει ακριβως ποσο ειναι το default.

stealth

Link to comment
Share on other sites

@whisper

Φίλε μου,ήρθες εδώ στο φόρουμ μας για να μάθεις κάποια πράγματα και πιθανόν να κάνεις κάποιες γνωριμίες με άλλα μέλη.

Αλλά βλέπω ότι δημιουργείς πρόβλημα έτσι όπως εκλαμβάνεις τα γραφόμενα των άλλων.

Πρώτα με τον TONY και τώρα με τον stealth.

ΚΑΙ οι δύο προσπάθησαν να σε βοηθήσουν και να σου δώσουν κατευθύνσεις.

Εσύ από την πλευρά σου ... κάθε άλλο παρά φιλικός δείχνεις.

Διάβαζε λοιπόν προσεκτικά αυτά που σου γράφουν τα άλλα μέλη (δείξε και την απαιτούμενη ανοχή στο γραπτό λόγο)... διάβασε και τα link που σου δίνουν ... και μήν τα περιμένεις όλα στο πιάτο.

Προσωπικά ... σου δίνω άλλη μία ευκαιρία να δείξεις πιό φιλικός και κοινωνικός.

TASOS added 6 Minutes and 23 Seconds later...

PS. Μα <Auto> δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει αυξηση ρευματος? <Αuto> δεν ειναι η μητρικη by default?

Στο auto η μητρική εφαρμόζει το ρεύμα που κρίνει κατάλληλο για το cpu ανάλογα την ταχύτητά του και το φορτίο του.

Οταν λοιπόν ο επεξεργαστής δέν είναι κλοκαρισμένος ... τότε η επιλογή auto δίνει συνήθως μία τιμή εντός των ορίων του κατασκευαστή.

Οταν όμως ο επεξεργαστής είναι κλοκαρισμένος ... το ρεύμα από την επιλογή auto δέν μπορούμε να ξέρουμε εξ'αρχής πόσο είναι.

Πρέπει να το μετρήσουμε ή να το δούμε μέσω κάποιου utility.

Link to comment
Share on other sites

Συγκριναν τον 9550 default κ τους amd κλοκαρισμενους?Εγω αυτο καταλαβαινω απ το αρθρο.Αν ναι τοτε ειναι τουλαχιστον ασχετοι....Κ σε ποια τεστ το εκαναν αυτο κ εβγαλαν τους phenom καλυτερους......?

Το αρθρο ειναι κομμενο κ ραμμενο για την AMD παντως.Καποιος που δεν ξερει πεφτει αμεσως στην παγιδα κ νομιζει οτι ο 9550 ειναι χειροτερος.....

στο συγκεκριμενο, ας μην τους αδικησουμε.

Mαλλον αυτο που θελαν να πουν ειναι οτι αγοραζοντας ενα cpu 120-140Ε, μπορεις να το κλοκαρεις και να εχεις τις default επιδοσεις ενος αλλου που κανει ~250Ε

προφανως βεβαια αν παρεις τον 9550 στα 250E, τον κλοκαρεις κι αυτον για παραπανω.

Mαλλον η συγκριση αυτη ηταν για να δειξει το "κερδος" μεταφρασμενο σε Euro.

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν εχει νοημα να γινει τετοια συγκριση πιστευω.Νομιζω γινεται για καθαρα διαφημηστικους σκοπους.Κ εν πασει περιπτωσει σε ποιες εφαρμογες ειδαν διαφορες?Στις πολλες που εκμεταλλευονται πανω απο 2 πυρηνες.........?

Link to comment
Share on other sites

Tasos, αυτα που εγραψες ειναι απαραδεκτα. Οταν με προσβαλουν δεν εχω δικαιωμα να απαντησω? Θα επρεπε να κανεις τις παρατηρησεις σου σε αυτους που αρχισαν το προβλημα και οχι σε αυτον που απλα υπερασπιζεται τον εαυτο του... Θα το καταλάβεις αν ερθεις στη θεση μου.

Διάβαζε λοιπόν προσεκτικά αυτά που σου γράφουν τα άλλα μέλη (δείξε και την απαιτούμενη ανοχή στο γραπτό λόγο)... διάβασε και τα link που σου δίνουν ... και μήν τα περιμένεις όλα στο πιάτο.

Πραγματικα απαραδεκτος... Σε μενα λες να ειμαι προσεκτικος και μαλιστα με bold γραμματα?!!! Ειδες ποσες φορες επανελαβα τα ιδια γιατι οι συνομιλητες μου δεν προσεχαν οτι τα ειχα ηδη πει? Ελεος, μεχρι και ολοκληρο αρθρο καθησα και σας αντεγραψα.

whisper added 4 Minutes and 7 Seconds later...

στο συγκεκριμενο, ας μην τους αδικησουμε.

Mαλλον αυτο που θελαν να πουν ειναι οτι αγοραζοντας ενα cpu 120-140Ε, μπορεις να το κλοκαρεις και να εχεις τις default επιδοσεις ενος αλλου που κανει ~250Ε

ακριβως αυτο, δεν θελει και πολυ μυαλο να το καταλάβει κανεις.

Ο φιλος μας ομως ενοxληθηκε γιατι εχεi Intel...:036:

Link to comment
Share on other sites

whisper πανω τους αγορι μου,εγω εφαγα φυλακη μια εβδομαδα απo εναν webmaster:022:.....περα απο την πλακα ολα τα παιδια εδω μεσα δεν ειναι κακα απλα νομιζουν ή υπαρχει μια φιλοσοφια δεν ξερω οτι και καλα βοηθανε τους παντες και ολα λες και θα σωσουν την ανθρωποτητα...μπορει να λεω μ@...κιες αλλα και εσυ ακουσε τους μην αντιδρας ετσι....κανεις το ιδιο λαθος με μενα μεχρι που επαψα να ασχολουμαι μολις πηρα τις πρωτες απειλες απο καποια ταχα αγγελουδια του forum.....

Link to comment
Share on other sites

whisper πανω τους αγορι μου,εγω εφαγα φυλακη μια εβδομαδα απo εναν webmaster:022:.....περα απο την πλακα ολα τα παιδια εδω μεσα δεν ειναι κακα απλα νομιζουν ή υπαρχει μια φιλοσοφια δεν ξερω οτι και καλα βοηθανε τους παντες και ολα λες και θα σωσουν την ανθρωποτητα...μπορει να λεω μ@...κιες αλλα και εσυ ακουσε τους μην αντιδρας ετσι....κανεις το ιδιο λαθος με μενα μεχρι που επαψα να ασχολουμαι μολις πηρα τις πρωτες απειλες απο καποια ταχα αγγελουδια του forum.....

[offtopic] Λεω και εγω, θα μιλησει; Δε θα μιλησει;

Λειπει ο Μαρτης απ' τη Σαρακοστη;;; ;) :046: [/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

@whisper

Διάβαζε λοιπόν προσεκτικά αυτά που σου γράφουν τα άλλα μέλη (δείξε και την απαιτούμενη ανοχή στο γραπτό λόγο)... διάβασε και τα link που σου δίνουν ... και μήν τα περιμένεις όλα στο πιάτο.

Προσωπικά ... σου δίνω άλλη μία ευκαιρία να δείξεις πιό φιλικός και κοινωνικός.

Tasos, αυτα που εγραψες ειναι απαραδεκτα. Οταν με προσβαλουν δεν εχω δικαιωμα να απαντησω? Θα επρεπε να κανεις τις παρατηρησεις σου σε αυτους που αρχισαν το προβλημα και οχι σε αυτον που απλα υπερασπιζεται τον εαυτο του... Θα το καταλάβεις αν ερθεις στη θεση μου.

Πραγματικα απαραδεκτος... Σε μενα λες να ειμαι προσεκτικος και μαλιστα με bold γραμματα?!!! Ειδες ποσες φορες επανελαβα τα ιδια γιατι οι συνομιλητες μου δεν προσεχαν οτι τα ειχα ηδη πει? Ελεος, μεχρι και ολοκληρο αρθρο καθησα και σας αντεγραψα.

whisper added 4 Minutes and 7 Seconds later...

ακριβως αυτο, δεν θελει και πολυ μυαλο να το καταλάβει κανεις.

Ο φιλος μας ομως ενοxληθηκε γιατι εχεi Intel...:036:

Περίμενα να δείξεις διαφορετική συμπεριφορά.

Δυστυχώς ... συνεχίζεις στο ίδιο τροπάριο.

Είτε δέν μπορείς να καταλάβεις ... είτε δέν θέλεις.

Λυπάμαι.

Μάλλον χρειάζεσαι ολιγοήμερη ξεκούραση από τα κοινά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι επι του θέματος, απλά θα πω στον Whisper να μην βλέπει με προκατάληψη όλα όσα του λένε όσοι έχουν αντίθετοι άποψη με αυτόν και ότι επειδή ένα άρθρο λέει ότι συμβαίνει με κάποιο CPU μια Α κατάσταση, δε σημαίνει ότι όλες οι CPU τις ίδιας σειράς, θα πηγαίνουν το ίδιο..

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Διαβασα ολο το thread.....Λοιπον,το παληκαρι εχει νευρα....

Αν περιμενες 12 μερουλες ακομα, θα εκλεινε ακριβως 1 χρονο το θρεντ χωρις να εχει απαντησει κανενας.... χαχαχαχα καλα που το ξεθαψες? Το διαβασα κ γω λιγο κ θυμηθηκα αυτην την περιπτωση.... Ναι καλη φαση...ειχαμε περασει ωραια....χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.