Jump to content



Coolermaster Cosmos RC1100 S


orion

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

υπάρχουν κάποια PA. ψυγεία το οποία είναι με το διπλό πάχος από τα κανωνικά σαν να έχεις 2 κολλημένα είδα μια photo στο XS που το είχε βολέψει ένας τύπος πολύ άνετα

Link to comment
Share on other sites

To παραθυρο ειναι εξτρα..default ερχετε με ενα ανεμηστηρα 200mm δεν τον εχω βαλει ακομα επανω..το κουτι ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει..ειχα και το Stacker καλο δε λεω αλλα η φυσικη του εξελιξη ειναι το Cosmos S και οπως ειπε και καποιος φιλος..θα περασουν πολλα pc απο πανω...

Αυτο που ψαχνω τωρα ειναι ενα fan controller..

ενα ωραιο που βρηκα εχει blue led και δε λεει..

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αυτό που αλλάζει και χρώματα , το έχω και εγώ ;)

http://www.scan.co.uk/Products/ProductInfo.asp?WebProductID=257657

και το κόκκινο background έχει αλλα χρώματα και το αλλάζεις άμα θες :D

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αυτό που αλλάζει και χρώματα , το έχω και εγώ ;)

http://www.scan.co.uk/Products/ProductInfo.asp?WebProductID=257657

και το κόκκινο background έχει αλλα χρώματα και το αλλάζεις άμα θες :D

+1 το έχω πόλυ καίρο και είμαι πολύ ευχαρίστημενος :finger001:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

έχω ενα πρόβλημα με το κουτί......

ενώ έχω συνδέσει τον 24pin ανταπτορα που εχει για να ανάβει απο το touch - button παρ'αυτα δεν δουλεύει το κουμπί........εχεις καμιά ιδέα γιατι ?

η μητρική δουλεύει κανονικά..........

επίσης κοπελια.....με την Thermalright Ultra-120 eXtreme δεν συνεργάζεται.........μεγάλη ξενερα οταν ανακάλυψα οτι δεν έκλεινε το πλαϊνό καπάκι...εκτός αν βγει ο 200αρης..........

Link to comment
Share on other sites

λοιπων.............το πρόβλημα ειναι στο πλαστικό καπάκι που ειναι πανω απο τον sensor.......

άνοιξα το καπάκι.....και ακούμπησα με το δάχτυλο απευθείας τον sensor και πηρε κανονικά μπρος......

καμιά ιδεα επισκευής ?

υπόψιν....ο sensor δουλεύει με ηλεκτρισμό......δηλαδή αν ακουμπήσω πάνω του οτιδήποτε άλλο πέραν του δαχτύλου μου......δεν ανάβει......

[ATTACH]3267[/ATTACH]

ο σενσορας ειναι η μεγάλη λευκή επιφάνεια αριστερά !

post-200-1414343147,7016_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχει μια βαση αυτο που λες........αλλα ειναι και επικίνδυνο για την ζωη του σενσορα......αν δεν ειναι σωστό.........λογικά....θα βραχυκυκλώσει τον σενσορα.....και Bye bye ....

jacobs icepresso........κανει δουλεια......χτύπησα μολις ενα.....και παω βολτιτσα !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.