Jump to content



Coolermaster Cosmos RC1100 S


orion

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Απιστευτος χωρος.

Ειδικο μερος για ψυγειο.

Ολα τα λεφτα το on-off. Ειναι touch!!

Τελος μια μικρη μοντα που εκανα ειναι να βγαλω το SATA και firewire καλωδια απο το panel.

post-20-1414343123,3115_thumb.jpg

post-20-1414343123,3472_thumb.jpg

post-20-1414343123,3836_thumb.jpg

post-20-1414343123,4197_thumb.jpg

post-20-1414343123,4577_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το κουτι αξιζει τα λεφτα του...

Εχουν δωσει προσοχη σε καθε λεπτομερεια.

Οτι δινεις περνεις..και οπως ειπε και ο hadji ειναι το πιο ακριβο κομματι της νεας μου συνθεσης!

Link to comment
Share on other sites

@obi και εμενα στην αρχη μου φανηκε καπως οτι ειναι κατω το PSU αλλα οταν αρχισα να στηνω τα καλωδια μου φανηκε πολυ πολυ πιο ευκολο και σωστο οτι ειναι εκει κατω.

Επισης ο ζεστος αερας του PSU βγενει κατευθιαν εξω απο την κατω εξοδο αντι να πεφτει πανω στο cooler της cpu οπως γινεται παραδοσιακα....

@ermoulis

Εχει ..ειναι το ιδιο με το touch on-off :)

Link to comment
Share on other sites

Μεγείες Αγγελε.....:)Τώρα που έχεις πιο πολύ χρόνο και δεν έχεις άλλα χόμπυ να σε απασχολούν ( πχ τριψιμο.....:D)

ελπίζω να κάνεις το κουτί όπως θέλεις και να μην έχει την τύχη που είχε το άλλο

@obi και εμενα στην αρχη μου φανηκε καπως οτι ειναι κατω το PSU αλλα οταν αρχισα να στηνω τα καλωδια μου φανηκε πολυ πολυ πιο ευκολο και σωστο οτι ειναι εκει κατω.

Επισης ο ζεστος αερας του PSU βγενει κατευθιαν εξω απο την κατω εξοδο αντι να πεφτει πανω στο cooler της cpu οπως γινεται παραδοσιακα....

QUOTE]

Αν δεν απατατόμαι το κάτω fan απο τα τροφοδοτικά τραβάει αέρα προς το εσωτερικό του ,οπότε σε μια φυσιολογικη τοποθέτηση πάνω τράβει τον ζεστό αέρα απο τον επεξεργαστή ριχνοντας την θερμοκρασία του γύρω χώρου Εσύ εχεις αλλάξει την φορά του ανεμιστήρα στο τροφοδοτικό σου ωστε να βγάζει αέρα προς τα κάτω?

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά τραβάει αέρα Σκεψου πόσο άτοπο θα ήταν σε τροφοδοτικα που εχου δυο fan

ο πισω να τραβάει αέρα απο το εσωτερικο του τροφοδοτκού και ταυτόχρονα και ο κάτω να τραβάει αέρα απο το εσωτερικό

Το καλό με την τοποθέτηση κάτω (με χρήση αερόψυξης στον επεξεργαστή )είναι οτι το τροφοδοτικό τραβάει απευθείας αέρα απο έξω και δεν ψύχεται με τον ήδη θερμο αέρα που φεύγει απο την ψύκτρα του επεξεργαστη

Ακόμα δεν πήγες στην Αγγλία μου θες κόκκινα καπάκια πουλάκι μου.........:D

Με το καπάκι οκ , με το μπλοκ για την κάρτα δύσκολα τα πράγματα

Θα το κοιτάξω όμως να δω τι μπορώ να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν πήγες στην Αγγλία μου θες κόκκινα καπάκια πουλάκι μου.........:D

Δεν φταιω εγω...το fan που εχει μεσα το case ειναι με κοκκινο led..

Ασε που με την DFI το κοκκινο παει καλυτερα...on-fire!!!

Link to comment
Share on other sites

Με γεια το μηχανημα Αγγελε!

στην τελευταια φωτο του 1ου ποστ, εκεινο το μαυρο χερουλακι το ρολο βαραει ακριβως? ειναι για να βγαζεις την σιτα?

Την μοντα για τα SATA και firewire μονο εγω δεν την καταλαβα? :o

Επισης ο ζεστος αερας του PSU βγενει κατευθιαν εξω απο την κατω εξοδο αντι να πεφτει πανω στο cooler της cpu οπως γινεται παραδοσιακα....

"παραδοσιακα" ο μεγαλος φυσαει μεσα στο τροφοδοτικο και ο μικρος απο πισω τον βγαζει εξω (απο το τροφοδοτικο).

το εξηγησε παραπανω και ο eleven.

Υ.Γ. Ωρα να κατεβεις κατω να ταΐσεις τις παπιες :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.