Jump to content



PS2 σε PC


koulis13

Recommended Posts

Χάλασε το PS2 μου και θα το έχω ξανά στα χέρια μου σε καμιά δεκαπανταριά μέρες.

1) Τα παιχνίδια υπάρχει τρόπος να τα παίξω στο pc μου;

2) Μπορώ να κάνω backup τα παιχνίδια σε dvd και να μπορώ να τα παίζω σε pc αλλά και στο ΡS2;

Link to comment
Share on other sites

Για αυθεντικά μιλάω πάντα. Να ψάξω οπότε στο google για PS2 emulator ή κάτι τέτοιο;

Τα δικά μου μπορώ να τα αντιγράψω; Θα έχω τη δυνατότητα να συνεχίζω να παίζω κανονικά με τα αντιγραμένα τόσο στο PS2 όσο και στο pc μου με το emulator που λές;

Καίγομαι για την αντιγραφή γιατί το πολυαγαπημένο μου San Andreas ελέω παιδιού μου αφήνει χρόνους :( .

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας, προσωπικά την κάνω με το DVD Decrypter. Απαραίτητο φυσικά το DVD recorder! Κάνε αν θες και μια αναζήτηση στο forum για σχετικά θέματα γιατι είμαι σίγουρος ότι έχει ξανασυζητηθεί. Για το Emulation δεν έχω δοκιμάσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι διαθέσιμα ;) , δόξα το Θεό.

Για αντίγραφα ασφαλεία μιλώ, για να μην παρεξηγηθώ. Στο DVD Decrypter ακολουθώ τη γνωστή διαδικασία, όπως και στα dvd ταινιών ή είναι διαφορετική;

Αλλά σύμφωνα με αυτά που λέει ο chill-out δώρο άδωρο γιατί μόνο τα αυθεντικά παίζουν τόσο σε pc όσο και σε ps2. Ή όχι και μπορώ;

Link to comment
Share on other sites

Οντως οτι λεει ο alex_000 ισχυει. Δεν υπαρχει "ολοκληρωμενη" υλοποιηση για PS2 μεχρι τωρα.

@koulis13 ριξε μια ματια εδω

Και γενικα ψαξε στο google. Συνηθως αλλα παιζει ο ενας emulator και αλλα ο αλλος. Για PS2 υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

PCSX2,o μονος εξομοιωτης με καποια αποτελεσματα.Προσωπικα εχω δει μενου σε παιχνιδι,αλλα οπως και να το κανεις εχει πολυ χοντρες απαιτησεις.Στο www.ngemu.com θα βρεις αυτον και μερικους αλλους,αλλα απαραιτητη προϋποθεση να εχεις bios.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.