Jump to content



Help με Linux


morfeas-dsl-

Recommended Posts

κοίτα 64bit σύστημα δεν έχω (και μάλιστα με 2 cpu), οπότε δεν ξέρω τι προβλήματα μπορεί να έχεις.

και το suse έχει 64bit έκδοση, γενικά πολλές διανομές έχουν.

το ubuntu δεν έχω καταλάβει αν έχει kde, νομίζω δεν έχει, αλλά δεν το χω βάλει ποτέ.

εγώ kde χρησιμοποιώ για περιβάλλον, γι' αυτό στο λέω.

Link to comment
Share on other sites

Αστα , εχω τσαντιστεί πολύ με αυτο το σύστημα , τωρα βαράει το linux , στην αρχή βάραγαν οι μνημες γιατί ήθελε ECC Registered ΜΟΝΟ!!!! Και μάλιστα ΔΕΝ το έγραφε στο manual.

Link to comment
Share on other sites

Δεν άναβε καθόλου το ρημάδι και το manual δεν γραφει τίποτε για troubleshooting.

Δεν ξέρω , στο τέλος θα του βάλω φωτιά ετσι οπως το πάω από τα νεύρα μου.

Κάποια διανομή θα παίξει , δεν γίνεται......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chriss

Στο τέλος θα του βάλω Win 2000 που παίζουν σφαίρα να τελειώνουμε.

μην ακούω μπούρδες, μιλάμε για λειτουργικά! θα το χεις να ξύνεται το μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εναν φίλο που με ψήνει για κουτί και "υδραγωγείο" για να δροσίζεται τις ζεστές νύχτες του καλοκαιριού , τα φοβάμαι όμως ακόμη τα "συντριβάνια" μέσα στο PC μου. Και ειδικά αυτό το PC.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chriss

Εχω και εναν φίλο που με ψήνει για κουτί και "υδραγωγείο" για να δροσίζεται τις ζεστές νύχτες του καλοκαιριού , τα φοβάμαι όμως ακόμη τα "συντριβάνια" μέσα στο PC μου. Και ειδικά αυτό το PC.

μπες στο thread με τις υδροψύξεις και θα σου μπουν κακιές ιδέες :p

θέλει ΠΟΛΥ καλή δουλειά για να φτάσεις την αξιοπιστία της αερόψυξης.

ps κι εγώ νερό έχω, αλλά με athlon xp

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl-

Σας ειπα το κουφο? Σε οποια σε σελιδα και αν μπω με το knoppel live cd το ελληνικο γραμμα μ δε μου το εμφανιζει.

ΥΓ.καλα ρε Σωτηρη πως εμαθες τοσα για linux???

δεν ξέρω γιατί δε σου βγάζει το μ. είδες δεν ξέρω και τόσα πολλά :hehe:

Αρχική απάντηση από chriss

Εγώ με όποιο Live CD και να παίξω βαράει "kernel panic" , φαίνεται οι opteron είναι πολύ ιδιότροποι.

τι έγινε με την περίπτωσή σου, το στησες?

Link to comment
Share on other sites

Το στησα , παίζει τώρα επιτέλους το Fedora 64bit , με τους drivers της nvidia έχει πάθει ένα σοκ αλλά θα το βρω.

Βλέπει μια χαρά και τους 2 επεξεργαστες και παει σφαίρα , αλλά μόλις βαλω τους drivers της nvidia δεν ξεκινάει ο x server. Αν κλείσω τον Χ και βάλω στο xorg.conf τον nvidia driver παίζει , αλλά μόλις κάνεις reboot χαλιέται.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.