Jump to content



Καινουριο κουτί!!!!


bfc_xxx

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Σήμερα άλλαξα και το παράθυρο στο πλάι.

Από http://mnpctech.com

Φθηνό αλλά τελικά ακριβό λόγω μεταφορικών.

πριν:

2013-11-11155530_zps165870c5.jpg

μετα:

2013-11-11161320_zpsc6a903fa.jpg

Επόμενο βήμα να αλλαχτεί η ψύκτρα. Ακούω προτάσεις. Corsair H110? Νομίζω θα ταιριάζει γάντι αν και λίγο overkill για το συστημά μου.

Επίσης θα κάνω sleeve και τα καλώδια που φεύγουν από το τροφοδοτικό!

Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά επιλογή είναι το H110.

Μου αρέσει που δεν έχει πολλά καλώδια η συγκεκριμένη σε αντίθεση με την H100i.

Κουτί από εξωτερικό πώς;

Παίζει κανένα μαγαζί με νορμάλ μεταφορικά;

Το παράθυρο πήρα από το εξωτερικό. Το κουτί το πήρα από Ελλάδα.

Πάντως το συγκεκριμένο κουτί το είχα βρει από Γερμανία με 6 ευρώ μεταφορικά. Στη τελική έβγαινε 5 ευρώ πιο φθηνά σε σχέση με τα Ελληνικά μαγαζιά αλλά τελικά το πήρα από δω για να μου το φέρουν στο χώρο μου αλλιώς έπρεπε να το πάρω από το ταχυδρομίο. :003::003::003::003::003:

Πάντως αν η διαφορά είναι 5-10 ευρώ για ποσά της τάξης 100-200 ευρώ προτιμώ να τα παιρνω από Ελληνικά μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που δεν έχει πολλά καλώδια η συγκεκριμένη σε αντίθεση με την H100i.

Το παράθυρο πήρα από το εξωτερικό. Το κουτί το πήρα από Ελλάδα.

Πάντως το συγκεκριμένο κουτί το είχα βρει από Γερμανία με 6 ευρώ μεταφορικά. Στη τελική έβγαινε 5 ευρώ πιο φθηνά σε σχέση με τα Ελληνικά μαγαζιά αλλά τελικά το πήρα από δω για να μου το φέρουν στο χώρο μου αλλιώς έπρεπε να το πάρω από το ταχυδρομίο. :003::003::003::003::003:

Πάντως αν η διαφορά είναι 5-10 ευρώ για ποσά της τάξης 100-200 ευρώ προτιμώ να τα παιρνω από Ελληνικά μαγαζιά.

Πού το βρήκες με 6€ μεταφορικά από Γερμανία;

Ένα άλλο που κοιτούσα από amazon αγγλίας ήθελε 70 λίρες μεταφορικά για Ελλάδα!:021:

Link to comment
Share on other sites

Πού το βρήκες με 6€ μεταφορικά από Γερμανία;

Ένα άλλο που κοιτούσα από amazon αγγλίας ήθελε 70 λίρες μεταφορικά για Ελλάδα!:021:

Στο ebay ήταν.

edit: Απ'οτι βλέπω τώρα το εχει free shipping αλλά έχει ανεβάσει την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Τιιιιι ?

Δέν κάνεις overclocking ?

:066:

:003::003::003::003:

Κακώς,κακώς ... πρέπει να κάνεις.

Για να εμπλουτίσεις τις γνώσεις σου , για να έχεις σφαιρική άποψη ...

Ε θα αρχίσω για να πω ότι έβγαλε και η ψύκτρα τα λεφτά της (και ο i3570K).:D:D:D:D:D

Πάντως χαίρομαι πολύ γιατί η αναβάθμιση κράτησε περίπου ένα χρόνο και λόγω δουλειάς και λάθος αγορών (βλέπε κουτιά) δε μπορουσα να τη τελειώσω και επιτέλους ολοκληρώνεται.:035:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα.

Ψαχνω κουτι με συγκεκριμενα χαρακτηριστικα ως προς την ψυξη.Παρολα αυτα δεν ειμαι σιγουρος ποια απο αυτα ειναι τα πιο απαραιτητα και ποια οχι και τοσο.Αυτο που με ενδιαφερει ειναι το side panel να εχει αεραγωγους και για το cpu αλλα και για την gpu.To front panel θα ηθελα να εχει σιτα ουτος ωστε να τοποθετησω 2 ανεμιστηρες, ο ενας για δισκο και απο πανω του να μπει αλλος ενας ο οποιος θα παρεχει περισσοτερο ογκο αερα στην ψυκτρα της cpu.

Η σκεψη γινεται με κριτηριο το τωρινο κουτι μου(φωτο).Ξαναλεω οτι δεν ειμαι τελικα σιγουρος για το ποια απο αυτα που ζηταω ειναι πιο ουσιαστικα και ποια οχι τοσο.Απλα επειδη σε κανα δυο χρονια θα κανω και o/c θα ηθελα να ειμαι καλυμμενος απο θεμα ψυξης.

Τελος θα ηθελα η τιμη του να ειναι μεχρι περιπου 70€.

post-15407-1442175723,3647_thumb.jpg

post-15407-1442175723,5337_thumb.jpg

post-15407-1442175723,6811_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.