Jump to content



Καινουριο κουτί!!!!


bfc_xxx

Recommended Posts

To Haf X έχει βγάλει front panel με internal usb headers:

http://www.cmstore.eu/cases/haf/haf-x/haf-x-usb-card/

edit: Το κουτί πλέον είναι με internal usb 3 header, έχει βγει καινούρια έκδοση και αν κάποιος τύχει και αγοράσει την παλιά, τότε η coolermaster του στέλνει δωρεάν το καινούριο panel!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply
Οπότε ? :)

Ε πάμε για HAF X. Βλέπω υπάρχει και σε 2 μαγαζιά με δωρεάν παράδοση στο χώρο μου που μετράει γιατί στη περιοχή που μένω οι κουριερ βαράνε αλύπητα!

Επίσης βλέπω ότι η Coolermaster έκανε update σε όλη τη σειρά κουτιών στο front panel και όλα πλέον διατίθετενται με εσωτερικούς κονεκτορες USB3 ή αντικαθίστανται δωρεάν με τη καινούρια έκδοση. Θα μου πείτε λεπτομέρια αλλά για μένα μετράει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ λοιπόν, το έστησα σήμερα στα γρήγορα, το μόνο που με ξένισε λίγο είναι το πάχος του αλλά έπρεπε να το περιμένω, καθώς όλα τα κουτιά με cable magement έχουν αρκετό πάχος. Θέλει δουλειά ακόμα αλλα δεν υπάρχει πολύ ελεύθερος χρόνος:

020320132482_zps186d5bab.jpg

020320132483_zpsc6bdc073.jpg

Αναλυτικά το σύστημα έχει ως εξής:

Case: Cooler Master HAF X

Motherboard: Asus P8Z77-V Deluxe

CPU: Intel i5 3570k

CPU Cooler: Thermalright HR-02 Macho B/W

RAM: HYPER X DDR3 4x4GB 1600MHZ PLUG & PLAY (GREY 1.5V)

VGA: Gigabyte 7870 OC Edition

SSD: Vertex 4 128GB

HDD: 3 x Western Digital 2TB Green

PSU: Chieftec 750W Modular

DVB: TBS 6921 PCIe DVB-S2

DVD: LG DVDRW

Άλλα: iMon VFD + Remote Control, XBOX 360 Wireless Controller + XBOX 360 Wireless Receiver

Keyb, Mouse: Logitech K340, Logitech M510

Ηχεία: Edifier S530 2.1

Οπότε σήμερα ολοκληρώθηκε και η αναβάθμιση που έγινε σε 3 φάσεις, για διάφορους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ναι Τάσο το C70 είναι!!! Το κουτί είναι απίστευτο. Είναι midi (ήθελα να φύγω πλέον απο τα full tower) αλλά έχει απίστευτους χώρους μέσα και τέλειο cable management. Δέχεται μέχρι και υδρόψυξη 280mm.

Ανεβάζω φώτο αλλά έχω αρκετό δρόμο ακόμα για να το τελειώσω, οπότε μη με κράξετε για το cable management, περιμένω να βάλω κάποια πράματα πρώτα.

to do:

1. Sleeved Cables Extension (Τα περιμένω)

2. Corsair H110 (Σύντομα)

3. Solid Side Window (Στο Τέλος)

20130929_221405_LLS_zpsac758b73-1.jpg

42c7585d-b9f0-4ad7-922d-5e1618f645e6_zps73a388fe.jpg

20130929_220859_zpsc2913ddb.jpg

20130929_220731_zps11f4ab81.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χθες είδα ότι το πλαινό καπάκι είχε ένα χτύπημα περίπου 2cm. Όχι κάτι σοβαρό αλλά σου την σπάει όταν αγοράζεις κατι καινούριο. Πιθανόν να ήταν από την αρχή πιθανόν να έγινε απο μένα, δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά.

Άνοιξα ένα RMA να δω πως μπορώ να παραγγείλω ένα καπάκι, γιατί δεν υπήρχε η επιλογή για αγορα ανταλλακτικών στο site της corsair.

Το αποτέλεσμα με ξάφνιασε. Μου στέλνουν άμεσα καινούριο καπάκι ΔΩΡΕΑΝ, χωρίς να χρειάζεται να στείλω το παλιό πίσω, με την αιτιολογία ότι αυτό το πρόβλημα καλύπτεται από την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πλέον πασίγνωστο το εξαιρετικό support της Corsair. Έχω δει αρκετά threads να στάζουν μέλι για την εν λόγω εταιρία.

Μετά από αυτό τι μάρκα υδρόψυξη θα πάρω και αργότερα τροφοδοτικό? Είναι κάποιες κινήσεις από τις εταιρείες που σε κερδίζουν καθώς και το αντίθετο από κάποιες άλλες (να μη λέω ονόματα SONY).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.