Jump to content



Καινουριο κουτί!!!!


bfc_xxx

Recommended Posts

Είμαι ανάμεσα στο Corsair C70 και 600Τ.

Να κάνω Poll? :082::082::082::082:

Πείτε καμιά γνώμη, τουλάχιστον να μη πάθω ότι έπαθα με το bitfenix raider που δεν έφτανε ο χώρος:

th_311020122407.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply
Αν είναι θέμα χώρου δεν θα ήταν καλύτερα κάποιο full tower?

Δε με νοιάζει τόσο το ύψος αλλά το μήκος. Το 600T και το C70 έχουν αρκετό χώρο για το motherboard και τη κάρτα γραφικών σε σχέση με το bitfenix raider που ήταν στο όριο με τα καλώδια Sata.

Link to comment
Share on other sites

Τονίζω τα full, τα καλά τα full έστω, είναι και ποιο βαθιά. Δεν είναι απλά ποιο ψηλά.

Δίκιο έχεις σε αυτό που λες αλλά τα καινούρια ΚΑΛΑ midi είναι πολύ ευρύχωρα. Επίσης δε θέλω ένα τεράστιο κουτι. Και το 600T με 26,5cm πλάτος μου φαίνεται τεράστιο να πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το βρίσκω ακριβό το 600T κι όχι τόσο όμορφο ώστε να πω χαλάλι.

Στα ίδια περίπου λεφτά π.χ. αγοράζεις το Stryker.

Παρόλα αυτά είναι πολύ καλό κουτί.

Βέβαια όπως έγραψε και ο Τάσος είναι θέμα γούστου.

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που σκέφτομαι ακόμα το 600T αντί του C70 είναι επειδή έχω γομαρόψυκτρα για να χωράει πιο άνετα, αλλά μάλλον θα φύγει και αυτή και θα βάλω καμιά έτοιμη υδρόψυξη H80i ή NEXT X40, οπότε και θα συμαζευτούν όλα σε λιγότερο χώρο.

Επίσης δε καταλαβαίνω γιατί στο 600T και κάποια άλλα κουτιά η corsair το USB το έχει με καλώδιο που πάει στο πίσω μέρος του motherboard.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι περισσότερες μητρικές στην αρχή δεν είχαν usb 3 header.

Τώρα όμως έχουν! Tο 600T θεωρείται high end midi κουτί οπότε θα έπρεπε να το αλλάξουν, τουλάχιστον στην έκδοση με το άσπρο χρώμα που κυκλοφόρησε πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με βλέπω για C70, έχει και αυτό κάποια αρνητικά αλλά δε μπορούμε να τα έχουμε όλα. Αν το βρω σε μαύρο θα το τσιμπήσω άμεσα. Προς το παρόν το βλέπω μόνο κατόπιν παραγγελίας.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα να βγάλει κάποιο update η Corsair με εσωτερικές USB 3 αλλά ίσως να θεωρεί προς το παρόν ότι δεν είναι αναγκαίο μιας και το 600T έχει αποκτήσει μεγάλο hype και δύσκολα θα στραβώσει κάποιος σ αυτό αν θέλει να το αγοράσει.

Προσωπική μου αδυναμία και το Antec P280.

Link to comment
Share on other sites

Το ANTEC δε με βολεύει γιατί έχει πορτα μπροστά και δε θα κλείνει γιατί έχω ένα front panel που βγαίνει λίγο προς τα έξω.

@TASOS Άρχισα και καλοβλέπω το HAF X αντί του ΧΜ

Just FYI

Επειδή θα είναι μάλλον το επόμενο κουτί μου (το P280) το έχω ψάξει αρκετά (ας όψεται η Η100i). Το μπροστινό καπάκι δεν εφάπτεται στα front-bays αλλά έχει πάρα πολύ χώρο. Δες στο 03:45 του παρακάτω video:

!

Στο δικό μου P180SE, έχω fan controller με μεγάλα κουμπιά που εξέχουν για να ρυθμίσεις τις στροφές (βγαίνουν ~2cm έξω από το DVD), και ανάμεσα σε αυτά και την μπροστινή πόρτα, χωράει ακόμα ένα δάχτυλο.

Link to comment
Share on other sites

Just FYI

Επειδή θα είναι μάλλον το επόμενο κουτί μου (το P280) το έχω ψάξει αρκετά (ας όψεται η Η100i). Το μπροστινό καπάκι δεν εφάπτεται στα front-bays αλλά έχει πάρα πολύ χώρο. Δες στο 03:45 του παρακάτω video:

!

Στο δικό μου P180SE, έχω fan controller με μεγάλα κουμπιά που εξέχουν για να ρυθμίσεις τις στροφές (βγαίνουν ~2cm έξω από το DVD), και ανάμεσα σε αυτά και την μπροστινή πόρτα, χωράει ακόμα ένα δάχτυλο.

Δε το είχα προσέξει!

Το HAF X είναι ΤΟ κουτί.

Full tower , άνετο , εξοπλισμένο καλά , σούπερ !!!

Για να πω και την κακία μου όλα καλά αλλά τα usb3 είναι με καλώδια που πάνε πίσω αλλά αυτό διορθώνεται!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.