Jump to content



AMD Richland


yanni

Recommended Posts

Στην πράξη δηλαδή , είναι ένας βελτιωμένος στα σημεία trinity , με καλύτερη κάρτα γραφικών ?

Aπό άποψη τιμολόγησης (ήδη στα μαγαζιά) τους βλέπω νορμάλ ... οπότε μιά χαρά βηματάκι πρός τα εμπρός είναι.

Link to comment
Share on other sites

Από το review στο pcper που κοίταξα, λίγο καλύτερη θερμική συμπεριφορά έχει με αποτέλεσμα και κάπως καλύτερες επιδόσεις. Επίσης φαίνεται να οβερκλοκάρει καλύτερα.

Πάντως κάποιος που πήρε πρόσφατα Trinity δεν θα χύσει και το μαύρο δάκρυ. Δεν χάνει κάτι ουσιαστικό. Δεν ξέρω αν στο παρελθόν ο Richland θα κυκλοφορούσε απλά ως κάποιο καινούριο stepping στα ψιλό μουλωχτά, ενώ αντίθετα τώρα η AMD κοιτάει να το εκμεταλλευτεί και εμπορικά. Μέχρι και βιντεάκι φτιάξανε (πρώτο link) "...we deploy hundreds of Radeon cores to your location. Meet the reinforcements".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δεν ξέρω αν είναι καλύτερος ή όχι,αλλά σε κάποια ηλεκτρονικά μαγαζιά είδα έλλειψη σε am3 και νόμιζα ότι σταματάει να την παράγει η AMD υπέρ του am3+ οπότε σε λίγο μόνο σε μεταχειρισμένο θα βρίσκω επεξεργαστές am3

__________________

Link to comment
Share on other sites

Το AM3 και το FM1 αποσύρονται και επίσημα

AMD Updates Product Roadmap for 2014-2015 | techPowerUp

Λογικό θα έλεγα όπως λογικό θα ήταν να αποσυρθεί αργότερα και το ΑΜ3+. Η AMD δεν έχει λεφτά για πέταμα, με το ζόρι έχει λεφτά για να λειτουργεί, οπότε καλύτερα να περιοριστεί σε ένα socket στα desktops.

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω παραθέτω κατι που επεσε στην αντιληψη μου στο youTube.

ειναι μια φορα ακομη αυτο που με εντυπωσιάζει . δηλαδη Κοστος/Απόδοση.

Τρανή επείδηξη πανω στο θέμα απο την AMD παλι.

Κοιταξτε ΚΟΣΤΟΣ / Αποδοση /Κατανάλωση. Με λιγη τυχη καταφερνετε μεχρι ενα

mini-ITX (οχι high-end) gaming system μπορειτε να κατορθώσετε ! Τρομερό.

CRYSIS 3 ON AMD A10-6800K

http://youtu.be/y7EkX-oqLVc

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.