Jump to content



TwinMOS - M.Tec 512MB PC3200 UTT(?) me 34� !!!


n1ck0s

Recommended Posts

Παιδιά, μου έδωσαν από e-shop μνήμη 512ΜΒ TwinMOS PC 3200 με M.Tec chip-άκια 05044 - xxxx50D και P/N : xxxxAA4Τ, με τα δύο χαρακτηριστικά βαθουλώματα των Winbond, μόλις 34.

Δεν ξέρω με σιγουριά αν είναι UTT και με την NF7-S δεν μπορώ να κάνω και πολλά πειράματα. Η τιμή της πάντως ήταν αστεία γι' αυτό και το αναφέρω μήπως ψήνεται κανείς να πάει να αγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο το βλέπω...

Και στο site τιτιμή δεν έχει αλλάξει, είναι στα 72,5. Κοίτα και μόνος σου...

Μήπως είναι 256ΜΒ που κάνουν όντως 32; Ή μήπως έκαναν λάθος; Πάντως δύσκολα να έχουν τέτοια τιμή...

Θα είχαν τινάξει την αγορά στον αέρα...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρόκειται για λάθος... 512ΜΒ είναι πάντως. Το θέμα είναι ότι τους το τόνισα "μήπως μου δώσατε 256ΜΒ?" μόλις άκουσα την τιμή, αλλά ο τύπος επέμενε ότι όχι σωστή είναι η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από n1ck0s [Σήμερα, στις 09:05]

Το θέμα είναι ότι τους το τόνισα "μήπως μου δώσατε 256ΜΒ?"

μην το ξαναπείς!.. λάθος έγινε σίγουρα - καλά είσαι - ότι και να είναι, με 34 ευρώ 512ram... κάνε την πάπια! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από n1ck0s

Λοιπόν μου έφερε ο φίλος μου την απόδειξη από το e-shop:

TWINMOS DIMM DDR 512MB PC3200 (400MHZ) - 33.60

39,648 Tελική. Δεν πάτε μια βόλτα απο εκεί? Εγώ θα ξαναπάω πάντως.

Πολυ περιεργο!:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

spc, το ότι είναι micron tec τα τσιπάκια δεν πειράζει, τα ψηφία σε χάλασαν :hehe:

Κοίτα να δεις φίλε μου, ξύπνησε από τον λήθαργο για να μου την πει (και κοίτα μάλιστα τι έψαξε και βρήκε) :hehe:

Βασικά το ότι λέει πως είναι MT τα τσιπάκια δεν το αξιολόγησα καν αφού το είχα σαν απορία: Από που προκύπτει αυτό (όλα τα άλλα χαρακτηριστικά που περιγράφει είναι 100% Winbond);

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.