Jump to content



Race 3 Cup 4/10/2015 @Silverstone GP


thazio

Recommended Posts

Χτες μπήκα στο CLC για να κάνω ένα δοκιμαστικό για τα λάστιχα στις συνθήκες του σέρβερ για 14 γύρους. Μπαίνοντας είδα ότι είχε μπόλικο practice χρόνο (50 λεπτά) γι' αυτό και το τόλμησα. Είμαι εργαζόμενος μπαμπάς με δυο μικρά παιδιά - ο ελεύθερος χρόνος μου είναι από ελάχιστος μέχρι ανύπαρκτος - κλέβω ουσιαστικά χρόνο απ' τον ύπνο μου γι' αυτό το σκοπό. Που θέλω να καταλήξω:

Κατάλαβα ότι ο CLC θα λειτουργούσε αυτές τις μέρες - μέχρι τον αγώνα - σαν πεδίο δοκιμών και προπόνησης και ότι υπάρχει και ο άλλος σέρβερ για ποιο χαλαρές καταστάσεις. Χτες λοιπόν πάνω που συμπλήρωνα τον 11ο (ή 12ο) γύρο κάποιος - μετά από επανειλημμένες άκαρπες προσπάθειες κατάφερε και έκανε restart στο session. Έχασα φυσικά όλη την προσπάθειά μου και αναγκάστηκα να φύγω και να την επαναλάβω off line υπό αμφιβολίες όμως για το κατά πόσο οι συνθήκες που έτρεχα ανταποκρίνονταν σ' αυτές του σέρβερ.

Και ρωτάω, θα μπορούσαμε να συμφωνήσουμε να έχουμε τον ένα σέρβερ (του αγώνα) γι' αυτόν τον σκοπό (αφού έχουμε αυτήν την πολυτέλεια) - να μπορούμε δηλ. εκεί να κάνουμε τις δοκιμές για τον αγώνα?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αρη , συγνωμη απο ολους..Σκεφτηκαμε ομως (ημασταν τσ οι περισσοτεροι) να παιζαμε αγωνα σε συνθηκες του cup να δουμε πως θα παμε.
Ηταν ευκαιρια με τοσα πολλα ατομα και με χαμηλο grip.Βαλε και την περασμενη ωρα....

Τελικα κακως εφυγες (καταλαβαινω ξενερωσες) αλλα παιξαμε δυο αγωνες πολυ δυνατους!
 

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα να μπω στο teamspeak αλλά είχα λίγο χρόνο και ήθελα απλώς να κάνω μια γρήγορη προπονησούλα. Μόλις τέλειωνα τους 14 γύρους το πιθανότερο είναι ότι θα την έκανα. Άλλη φορά θα μπαίνω teamspeak (γι' αυτό το έχουμε) :)

 

Αν θα ήθελα να αναπαραστήσω στο hotlap τις συνθήκες του server τι ρυθμίσεις θα έπρεπε να βάλω?

 

(Υ.Γ. Δεν θύμωσα με κανέναν - τσαντίστηκα που έχασα τον (πολύτιμο) χρόνο μου - εγώ φταίω έπρεπε να μπω teamspeak...

Πάντως δεν είναι κακή ιδέα να μείνει ο ένας σέρβερ καθαρά για δοκιμές.)

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα να μπω στο teamspeak αλλά είχα λίγο χρόνο και ήθελα απλώς να κάνω μια γρήγορη προπονησούλα. Μόλις τέλειωνα τους 14 γύρους το πιθανότερο είναι ότι θα την έκανα. Άλλη φορά θα μπαίνω teamspeak (γι' αυτό το έχουμε) :)

 

Αν θα ήθελα να αναπαραστήσω στο hotlap τις συνθήκες του server τι ρυθμίσεις θα έπρεπε να βάλω?

 

Nομίζω είχαμε 92,χχ grip για το qyalify οπότε βάλε slow και δες τι grip σου βγάζει ,με κάθε restart όμως αλλάζει το grip οπότε ρίχνε μια ματιά και σ αυτό πριν ξεκινήσεις το hotlap

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.