Jump to content



seagate 1tb τα windows αναγνωριζουν μονο 32mb


Recommended Posts

Καλησπερα,αντιμετωπιζω προβλημα με ενα σκληρο seagate  http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822148411

Tα windows αναγνωριζουν μονο 32mb!!Eχω δοκιμασει το hdd capacity restore,το οποιο δεν δουλευει καν,εκανα firmware update,παλι δεν δουλεψε,εχω κανει φορματ,δοκιμασα να κανω το partition απο GPT σε MRB,δεν δουλεψε τπτ.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων. :)

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε...

 

Μπουτάρεις με Hirens Boot CD. Πηγαίνεις Dos Programms---> Hard Disk Tools----? Seagate Sea Tools. Στη συνέχεια από τις 4 επιλογές επιλέγεις την πρώτη, κάνεις click στο Accept και ξεκινά την ανίχνευση του δίσκου. Όταν το βρει θα γράφει ότι έχω 32 MB.  Έπειτα πηγαίνεις πάνω στο μενού και επιλέγεις Advanced Features---> Set capacity to MAX native. δες μετά εκεί που έγραφε  0.0032 GB αν τώρα γράφει 1000 GB. Μπες μετά win, Τον βλέπει 1 TB?

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε...

 

Μπουτάρεις με Hirens Boot CD. Πηγαίνεις Dos Programms---> Hard Disk Tools----? Seagate Sea Tools. Στη συνέχεια από τις 4 επιλογές επιλέγεις την πρώτη, κάνεις click στο Accept και ξεκινά την ανίχνευση του δίσκου. Όταν το βρει θα γράφει ότι έχω 32 MB.  Έπειτα πηγαίνεις πάνω στο μενού και επιλέγεις Advanced Features---> Set capacity to MAX native. δες μετά εκεί που έγραφε  0.0032 GB αν τώρα γράφει 1000 GB. Μπες μετά win, Τον βλέπει 1 TB?

Εισαι τεραστιος!!! :T: :T: :T: :T:

 

 

Οτι και να πω ειναι λιγο,παλευω 3 μερες και με το που εκανα boot to hirens λυθηκε σε 2 λεπτα. :dance: :dance: :dance:

 

Ευχαριστω και παλι για τον χρονο σου και την βοηθεια.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γινεται bootable σε usb ετσι ;; Γιατι Optical drive δεν εχω στον Η/Υ :p

Γινεται..και υπαρχει και μια εκδοση στα γνωστα μαγαζια που ειναι DVD και εχει πολλα παραπανω εργαλεια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γινεται bootable σε usb ετσι ;; Γιατι Optical drive δεν εχω στον Η/Υ :p

Εννοείται αφού σε iso(κατεβαίνει σε .rar) υπάρχει. Κατεβάζεις και το rufus και το κάνεις bootable usb.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.