Jump to content



[Greek Gatherings - 9/11/2015] Lotus Type 49 @ Salzburgring


racer

Recommended Posts

lap deleted

 

edit : από ότι τι είδα, έχει κόψει κ στους επόμενους. Βαριέμαι να τους σβήνω όλους. Ελπίζω στον αγώνα να μην έχουμε τέτοια φαινόμενα.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

lap deleted

 

edit : από ότι τι είδα, έχει κόψει κ στους επόμενους. Βαριέμαι να τους σβήνω όλους. Ελπίζω στον αγώνα να μην έχουμε τέτοια φαινόμενα.

 

Μήπως να βάλεις εσύ ένα βιντεάκι του πως έκανες το 1:21 να δούμε ποιά είναι η σωστή γραμμή?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και το 1.21.400 ειναι με οριακο κοψιμο στο πρωτο S.Να περναει η εξωτερικη πλευρα της ροδας ελαχιστα απο μεσα.
Οι γυροι μου με καθαροτατο περασμα ηταν περιπου ~200 ms πιο αργοι.Αν κανεις το τελειο περασμα εισαι περιπου ~100ms πιο αργος
Τραγικο λαθος της πιστας αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να βάλεις εσύ ένα βιντεάκι του πως έκανες το 1:21 να δούμε ποιά είναι η σωστή γραμμή?

 

Είσαι ελεύθερος να με αναφέρεις στον αγώνα αν δεις κάτι περίεργο.

 

Υπόψιν ότι το ίδιο θα κάνω και εγώ.

 

Δεν έχω πρόβλημα να κάνουμε μια συμφωνία κυρίων, από την στιγμή που φοράμε παντελόνια (ελπίζω) , όποιος προσβάλει τον κανόνα με τις άσπρες γραμμές, να φάει ποινή πχ +5 δευτ ανά κόψιμο.

 

Αν δεν συμφωνήσουμε όλοι, προσωπικά δεν τρέχω σήμερα και κάθε φορά που μπαίνει προβληματική πίστα.

 

edit Έσβησα όλα τα laps του Vita , που από την τηλεμετρία, φαίνεται ότι έκοψε στο S. Μου χρωστάς 10' από τον ελεύθερό μου χρόνο.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fail track... Οι συμφωνίες ξέρουμε πόσο τηρούνται όταν γίνεται ο κακός χαμός στην πίστα.

 

Δεν είναι δύσκολο να παρασυρθεί κανείς όταν δεν υπάρχουν σωστά όρια στο track (ή invisible walls).. Απλά αναλόγως το άτομο κάποιοι είναι λιγότερο ή περισσότερο επιρρεπείς στην παρανομία :p

 

ps ας είχε solid objects στο εσάκι, να βλέπαμε τολμηρά περάσματα στο χιλιοστό που θα ανέβαζαν την αδρεναλίνη.. Τώρα έτσι όπως είναι, απλά επιβραβεύεται το cutting..

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βαλτε Monza 1966...επαιζα εχθες σε εναν ρωσσικο με αυτο το combo και το καταχαρηκα :)

 

Εκτος αυτου να ξαναγραψω οτι υπαρχει ενα μικρο update στην τελευταια σελιδα του νηματος στο assetto corsa forum που λυνει το προβλημα με το 1ο S

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Εκτος αυτου να ξαναγραψω οτι υπαρχει ενα μικρο update στην τελευταια σελιδα του νηματος στο assetto corsa forum που λυνει το προβλημα με το 1ο S

 

Αυτό παίζει; Για δοκιμάστε. Αν όχι, και αν συμφωνείτε όλοι, κανένα πρόβλημα να αλλάξω την πίστα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα είμαι για λόγους που ανέφερα σε προηγούμενο μήνυμα μου!

 

Δεν κατηγόρησα κανέναν (άμεσα), δεν υπάρχει λόγος να θίγεσαι.

 

Η συμφωνία απότι θυμάμαι είναι να τηρούμε τα όρια που επιτρέπει το παιχνίδι και όχι τις άσπρες γραμμές, άλλαξε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να το φιξάρω γιατί το αρχείο που περιέχει το fix είναι client side only.. Είναι στη διακριτική ευχέρεια του καθενός αν θα το χρησιμοποιήσει ή όχι..

Τα surfaces.ini που ελέγχει ο σέρβερ είναι απαράλλαχτα.

Link to comment
Share on other sites

και το 1.21.400 ειναι με οριακο κοψιμο στο πρωτο S.Να περναει η εξωτερικη πλευρα της ροδας ελαχιστα απο μεσα.

Οι γυροι μου με καθαροτατο περασμα ηταν περιπου ~200 ms πιο αργοι.Αν κανεις το τελειο περασμα εισαι περιπου ~100ms πιο αργος

Τραγικο λαθος της πιστας αυτο.

 

 

Μήπως να βάλεις εσύ ένα βιντεάκι του πως έκανες το 1:21 να δούμε ποιά είναι η σωστή γραμμή?

Δεν απευθυνεσαι σε μενα , αλλα μιας και ζητησες την γραμμη , οριστε ενας καθαρος γυρος.Και οπως ειπα 200μς πιο αργος και με λαθακια

1.21.600

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να το φιξάρω γιατί το αρχείο που περιέχει το fix είναι client side only.. Είναι στη διακριτική ευχέρεια του καθενός αν θα το χρησιμοποιήσει ή όχι..

Τα surfaces.ini που ελέγχει ο σέρβερ είναι απαράλλαχτα.

 

Άρα , πρέπει να συμφωνήσουμε ότι θα το βάλουμε όλοι. Προσωπικά το έχω. Φαντάζομαι αν κάποιος πάει να "κλέψει", θα φανεί μιας κ περάσει από μέσα.

 

Τί λέτε, το κάνουμε έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να αλλαξουμε τελείως πιστα.απο την αλλη οποιος πάρει φορα και περασει ευθεία, σίγουρα ενας γύρος απο τους 22 θα μετραει τα σπασμένα του αμαξιού στον δρομο..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.