Jump to content



[Greek Gatherings - 9/11/2015] Lotus Type 49 @ Salzburgring


racer

Recommended Posts

Προσωπικά μιας κ το combo αυτό, είχε την μεγαλύτερη πιθανότητα λάθους από όλα όσα έχω παίξει, ακολούθησα άλλη τακτική :

 

Έφτιαξα ένα setup που μου έδινε πολύ γρήγορους χρόνους (αν δεν έκανα λάθος στο τελευταίο S θα έκλεβα την pole από τον Ιάσονα) αλλά ήταν εξαιρετικά ασταθές.

Οπότε για τον αγώνα, έφτιαξα ένα σταθερότατο setup , που ήταν 1δευτ κάτω από το qualy , δλδ κάπου στο 1:22:500.

 

Σκοπός στον αγώνα να διατηρήσω αυτόν τον ρυθμό και ελπίζοντας για λάθη των άλλων.

 

Πράγματι , ξεκίνησα 2ος , στην εκκίνηση έφυγα καλύτερα κ πέρασα από το S 1ος. Πίσω ένας μικρός χαμός.

Το σχέδιο μου έδειχνε να αποδίδει. Στον 10ο γύρο όμως, γρατσούνισα την 3η ταχύτητα στα φρένα για το S κ έχασα το φρενάρισμα. Ευτυχώς πέρασα ανάμεσα από τα λάστιχα, γλιτώνοντας τα χειρότερα αλλά δίνοντας την ευκαιρία στον Τάσο να με φτάσει. Ακολούθησαν μάχες στις οποίες ο Τάσος φέρθηκε υποδειγματικά. Ευχαριστώ.

Κάποια λάθη όμως, τον έφεραν λίγο πίσω. Οι μάχες μας όμως , έδωσαν την ευκαιρία στον Ιάσονα να πλησιάζει. Ήλπιζα πως θα τον καθυστερήσει ο Τάσος δίνοντας μου την ευκαιρία να απομακρυνθώ.

Αλλά ο Τάσος έπεσε αμαχητί. Ο Ιάσονας πλέον στο 0.5 δευτ και εκεί εξαφανίστηκε. 4γύρους πριν το τέλος.

Θα με πέρναγε? Ίσως. Η πίστα δεν έδινε εύκολο προσπέρασμα.

 

Απλά μετά κράτησα έναν άνετο ρυθμό μέχρι την καρό σημαία.

 

Υ.Γ. Ιάσονα νομίζω κακώς κατηγορείς το παιχνίδι. Έχεις κάνει 100άδες γύρους. Κάτι συνέβη στο σύστημά σου.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Ιάσονα νομίζω κακώς κατηγορείς το παιχνίδι. Έχεις κάνει 100άδες γύρους. Κάτι συνέβη στο σύστημά σου.

Καλως το κατηγορω , γιατι εχω δοκιμασει απο φορματ εως οτι μπορεις να φανταστεις...Μου κανει συχνα τα προβληματα αυτα και ειναι το μονο που εχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω βγηκα γιατι επρεπε να φυγω.

 

Προσωπικα το χαρηκα το combo.

 

Οσον αφορα τα κρασαρισματα, δεν μου εχει τυχει οπως του @GoMaR, αλλά συχνα πυκνα με πεταει εξω την πρωτη φορα που θα συνδεθω σε server...

 

Δεν εχει να κανει με το ποια πιστα ειναι ή ποια αυτοκινητα τρεχουν...

 

Βεβαια εχουν περασει 4 διαφορετικες GPU απο τοτε που εβαλα τα 10ρια και μαλλον πρεπει καποια στιγμη να το φορμαρω το συστημα :)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.