Jump to content



[Greek Gatherings - 9/11/2015] Lotus Type 49 @ Salzburgring


racer

Recommended Posts

Προσωπικά προτείνω να μείνουμε έτσι με το fix όμως , μιας κ λύνει το πρόβλημα κ επί πλέον, όντως δίνει έναν άλλο χαρακτήρα. Πλέον είναι τρομακτικό το φρενάρισμα γιατί ξέρεις πως μια λάθος κίνηση και τέλειωσες.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Θα ενημερώσουμε κ μέσω teamspeak.

 

Αν θες , κάνε και την μόντα με το τελικό ποστ, λέγοντας ώρες/files το grip που έχουμε πλέον κτλ

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που ειμαι κατα των mods...

Aυτα βαριεμαι... να ασχολουμαι με τη μλκια του καθενα. (καθενα εννοω αυτον που φτιαχνει το mod)

Βαλε, βγαλε, fix, update κλπ .... πφφφ boring....

 

Αυτο που με εκνευρισε στην ολη φαση ειναι οτι ειχε αναφερθει απο την πρωτη μερα απο τον @Lazy Dog, αλλα εφαγε γειωμα για λογους που εσεις ξερετε...

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που ειμαι κατα των mods...

Aυτα βαριεμαι... να ασχολουμαι με τη μλκια του καθενα. (καθενα εννοω αυτον που φτιαχνει το mod)

Βαλε, βγαλε, fix, update κλπ .... πφφφ boring....

 

Αυτο που με εκνευρισε στην ολη φαση ειναι οτι ειχε αναφερθει απο την πρωτη μερα απο τον @Lazy Dog, αλλα εφαγε γειωμα για λογους που εσεις ξερετε...

Ναι, τα Mod φταίνε, το ίδιο έκανε και στο νίρμπουρκγρινγκ σας πληροφορώ στο τελευταίο σικέην..

Δεν είναι θέμα μόντ. Κολλάει ο σέρβερ και δεν γράφει καμια ποινή σε καμια περίπτωση, σε καμία στροφη...

Δεν είναι θέμα μόντ...

Μολις χαλασε το shifter απο την G25................και πανω που ελεγα οτι δουλευει αψογα.Δε θα παιξω μαλλον.Την εχω ανοιξει.

Η λυση των paddles δεν με καλυπτει.

Οχι ρε φίλε.... :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έκοβε και με κόβει κανονικά, σταμάτησε να μου βγάζει ποινές οταν αποχώρησε απο τον αγώνα ο Mad dog..

Και στο νιρμπουργκρινγ το ίδιο είχε κάνει, όταν έτρεχα μόνο με τον @panosdimp και βγήκε για να ξαναμπεί ελπίζοντας να

αλλάξει χρώμα στο αυτοκίνητο του..


Είσαι ελεύθερος να με αναφέρεις στον αγώνα αν δεις κάτι περίεργο.

 

Υπόψιν ότι το ίδιο θα κάνω και εγώ.

 

Δεν έχω πρόβλημα να κάνουμε μια συμφωνία κυρίων, από την στιγμή που φοράμε παντελόνια (ελπίζω) , όποιος προσβάλει τον κανόνα με τις άσπρες γραμμές, να φάει ποινή πχ +5 δευτ ανά κόψιμο.

 

Αν δεν συμφωνήσουμε όλοι, προσωπικά δεν τρέχω σήμερα και κάθε φορά που μπαίνει προβληματική πίστα.

 

edit Έσβησα όλα τα laps του Vita , που από την τηλεμετρία, φαίνεται ότι έκοψε στο S. Μου χρωστάς 10' από τον ελεύθερό μου χρόνο.

Συγγνώμη που σε έβαλα σε αυτή τη διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως το έχουμε πάρει υπερβολικά πατριωτικά για ένα greek gathering? Υπάρχει bug-exploit, να κόψουμε τη στροφή ή να μην την κόψουμε? Να βάλουμε το φιξ-να μην το βάλουμε, να σβήσουμε τους χρόνους, εσύ τον χρόνο πώς τον έκανες, με τα παντλς δεν τρέχω.... Αν πρέπει να ΥΠΟΣΧΕΘΟΥΜΕ οτι θα τηρούμε τα όρια της πίστας, ή ατάκες οτι στον αγώνα δε τηρούνται οι συμφωνίες κυριών, όχι επιπλέον κόσμο δε θα μαζέψουνε, θα φύγουνε και όσοι έχουμε μείνει. Νόμιζα ότι αυτές οι συναντήσεις είχαν φιλικό χαρακτήρα. Αφήστε τους ανταγωνισμούς για το cup. Που κι αυτό δεν είναι και κανά grand prix της f1 αλλά έστω..

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ενταξει βρηκα τον υπευθυνο για την ζημια...
Φαινεται να δουλευει τωρα :D

Ειχε πεσει το δαχτυλιδι που κραταγε το "δερμα" απο τον λεβιε ορθιο.Ειχε πεσει κατω εσωτερικα και εμποδιζε το δεξι-αριστερο.Εβρισκε στα τοιχωματα.

post-30865-0-16502200-1447008516_thumb.j

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Περιεργος αγωνας αλλα ωραιος!!

Στον 1ο γυρο κατι εγινε,εκει λιγο πριν το 1 S. Ο μπροστα μου (pege νομιζω) σαν να επεσε σε τοιχο και σε χιλιοστα βρεθηκα πανω του..Μετα απο αυτο ηταν ενας αγωνας για τον τερματισμο..

Προτελευταιο γυρο πατησα μαλλον σε @!##@# αγελαδας εκει στο χορταρι και εφερα μεγαλη σβουρα...Αλλα ολα καλα..

 

Αλλα λιγοι ρε γαμωτο...Ειδικα σε σχεση με την bmw στην Barcelona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε οσους ετρεξαν χτες και συγχαρητηρια στον @liakjim, για την νικη του.

Ωραιο αγωνα νομιζω ειχαν μονο οι 3(4) πρωτοι, οι υπολοιποι που δεν ειμασταν και πολλοι τρεχαμε μονοι μας.

Εγω για καποιο διαστημα ειχα μια ενδιαφερουσα μαχη κυνηγωντας το @Pege αλλα μολις περασα μπροστα απο καποιο λαθος του, εκανε rage quit :p

Ρε παιδια, μην το κανετε αυτο, θερμη παρακληση. Ακυρωνετε τον αντιπαλο ετσι. Καποιος πρεπει να τερματιζει και τελευταιος, so what...?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@GeoF1 παλι καλα να λες που μαζευτηκαν και 9 ατομα.Και με γνωστες απουσιες..

Τωρα που ηρεμησα ας πω και εγω για χθες τον πονο μου και την ιστορια μου :p
Γενικα φαινοταν οτι κατι στραβο θα συμβει.Πριν το πρακτις , χαλαει η τιμονιερα.Αγωνιω να την φτιαξω για να προλαβω να παιξω.Εν τελει τα καταφερα και πηρα και την Pole.
Αλλα ειχαμε εναν αγωνα μπροστα μας με το αγχος μη κανεις 1 χιλιοστο λαθος και τρακαρεις  στις κολωνες.22 περασματα ειναι πολλα!
Μετα απο ενα απο τα χειροτερα ξεκινηματα μου , με περναει ο Λιακουρης και απο το αγχος να μη μου την φερει ο Τασος , αρχισω να μετραω χωραφια απο τον 1ο λαπ.Πεφτω θεσεις αρκετες Νομιζω 7ος ; 8ος;
Για καλη μου τυχη (ελα σταθηκα τυχερος ; :p) γινονται καποιοι σκοτωμοι μπροστα μου (vitas σιγουρα με καποιον αλλον.δε θυμαμαι) και με καποιες προσπερασεις (wolves και Geof1) βρισκομαι παλι 3ος , ενω παραλληλα κοιτουσα την διαφορα απο τους πρωτους.Ημασταν στο 5ο λαπ με 15+ δευτερολεπτα.Σκεφτομουν πως θα πρεπει να ριξω ενα δευτερολεπτο το γυρο για να τους φτασω.
Η ελπιζοντας οτι θα γινει καποιο λαθος απο τους δυο μπροστα μου.
Αρχιζω και λεω απο μεσα μου(ειπαμε , μπορουμε να λεμε οτι θελουμε απο μεσα μας :p ) οτι θα τους φτασω και θα τους περασω!!
Αρχισα να κανω υπολογισμους ποσο θα χρειαστω συμφωνα με την διαφορα που επεφτε σε καθε γυρο(7ο).Οδηγηση και μαθηματικα δε πανε μαζι ομως.Παλι βρεθηκα να αγοραζω χωραφια.Αλλα ευτυχως δεν τρακαρα!
Αυτο ηταν λεω.Τερμα τα αστεια.Ιασονα κοιτα μπροστα σου και πατησε το.
Ηταν 8ο λαπ και διαφορα παλι στα 15δευτερολεπτα αλλα παλι ελεγα θα τους φτασω και θα τους περασω!
Ξεκιναω εναν αγωνα δρομου ριχνοντας 1 δευτερολεπτο περιπου ανα γυρο οσο αυτοι σκοτωνονται μεταξυ τους.Εβλεπα την διαφορα να πεφτει και τοσο το πιεζα παραπανω..Στο 17ο γυρο τους "σκουνταω" αλλα τωρα επρεπε και να τους περασω!Στον 18ο γυρο επιχειρω προσπεραση στον φιλο μου τον Τασο (ΤΙΜΙΟΤΑΤΗ μεν, αυτος εχασε τα φρενα δε :p) και πηρα το αιμα μου πισω.Οποτε λεω Λιακουρη μπροστα μου σε εχω.Τωρα θα δεις. :p
Στον 19ο γυρο τον εχω μπροστα μου και περιμενα την μεγαλη ανηφορικη ευθεια να τον περασω.(θα ειχα 3 προσπαθειες μονο η και σε περιπτωση πιεσης ,να εκανε λαθος)
Αλλα οπως ειπαμε , οι ατυχιες δε σταματησαν στην αρχη του αγωνα.Το ευχαριστω μετα απο ολα αυτα ηταν να μου κρασαρει η εφαρμογη , να παγωσει η οθονη και να με πεταξει στα windows...
Ζηταω συγνωμη για το ξεσπασμα μου αλλα δε μπορουσα να κρατηθω.Μετα απο τοσο αγωνα , ιδρωτα , ατυχιες με προδοσε το ιδιο το παιχνιδι..Ουτε καν δικο μου ηταν το λαθος να πεις οκ εφταιγα εγω.
Ο στοχος μου ηταν να περασω και τον Δημητρη και να παρω την ικανοποιηση μου οτι τα καταφερα!( ετσι κανω και στο ποδηλατο) Αλλα και να μη γινοταν και απλα να τερματιζαμε οι 3μας και να πλακωνομασταν για τις θεσεις παλι ικανοποιηση θα επαιρνα οτι τους εφτασα και προσπαθησα
Απλα δε με αφησε να το χαρω η Kunos μολις τους εφτασα.
Συγχαρητηρια Τασο και Δημητρη που ησασταν σε αποσταση αναπνοης απο ενα σημειο και μετα χωρις επαφες.Κατορθωμα με αυτο το αμαξι και σε αυτη τη πιστα.
Ευτυχως που βαλαμε το fix της πιστας γιατι ειχε αλλη αδρεναλινη το παιχνιδι.
Συμφωνω με τον Wolves οτι ο σκοπος ειναι να τερματιζεις και οχι rage quit.
Μπραβο Δημητρη και μπραβο παλι σε ολους.

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.