Jump to content



Race 5 Cup 6/12/2015 @ Spa - BMW Z4 GT3


thazio

Recommended Posts

Το throttle blip γίνεται μόνο του.

 

Αν δεις το petal app θα δεις ότι έχει αστάθεια στο γκάζι όπως και στα φρένα.

 

Φυσικά πχ εγώ ε΄χω μεγαλύτερη.!!!

 

Ιδανικά θα έπρεπε να πατάει φρένο που σταδιακά αφήνει κ γκάζι που σταδιακά αυξάνει και όχι άσε πάτα.

 

Υπάρχουν δεκατάκια εκεί μέσα. Αλλά πολύ καλός.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικα πιστευω να πεσει μεχρι 2:18:1χχ αν λιωσω.Αλλα δε νομιζω παραπανω.Μπορει να λεω και πολλα.
Απο την αλλη με ενα καλυτερο σεταπ , γιατι δεν ασχοληθηκα και πολυ , θα πεφτει και στο 2.17.χχχ απο εναν πιο γρηγορο οδηγο

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Και ένα αναμνηστικό video, η πρώτη στροφή του 2ου αγώνα ή αλλιώς πώς οι έσχατοι έσονται πρώτοι (πέμπτοι εν προκειμένω):

 

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Και ένα αναμνηστικό video, η πρώτη στροφή του 2ου αγώνα ή αλλιώς πώς οι έσχατοι έσονται πρώτοι (πέμπτοι εν προκειμένω):

 

https://youtu.be/pCHNuOl_WLk

Κολαση... δεν ξερω αν πρεπει να κλαψω απο τα γελια η κανονικα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε ολα τα παιδια!Εγω ξενερωσα λιγο γιατι κ στους δυο αγωνες το αμαξι εγινε χαλια(στον πρωτο αγωνα εκει π εγινε χαμος μετα την ευθεια κ στον δευτερο στην πρωτη στροφη) με αποτελεσμα να γυρναω την πιστα στο 2:30..τελοσπαντων...

George dara ωραιος ρε φιλε μπραβο!

Link to comment
Share on other sites

γράφω από κινητό οποτε , δειξτε κατανόηση για τυχών λάθη.

να πω και εγώ από μεριάς μου , μπράβο σε όλους τους αγωνιζόμενους.ένα μεγάλο ευχαριστώ για την ανοχή που μου έδειξε ο φίλτατος Τάσος που του φώναζα σε κάθε αγώνα , 1-2 η τπτ :p

συγχαρητήρια στον Γιώργο arkouda για τις επιδόσεις του.Στον δεύτερο αγώνα, ήμουν στην τσίτα και η διαφορά δεν άνοιγε.μπράβο.

φοβερός και ο Στάθης που απο το πρωί που κάναμε προπόνηση , έριξε απότομα τους χρόνους του!

κρίμα πολυ κρίμα για το pinball Γιατί αφενός μειώνει πολύ το παιχνίδι , αφετέρου καταστρέφει το παιγνίδι των οδηγών.κριμα.

χαίρομαι που κατάφερα και βρήκα πάλι τους χρόνους μου γιατί την Κυριακή άνοιξα το παιχνίδι μετα απο ένα μήνα σχεδόν αποχης.

εν τελει,ωραίος αγώνας δε ξέρω αν είναι για τον λόγο ότι τα 9 απο τα 13 αμάξια , έτρεχαν με σπασμένη λαμαρίνα..

υ.γ κρίμα για τις απουσίες ορισμένων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ξενέρωσα απίστευτα: στον πρώτο αγώνα ξεκινάω 6ος και μέσα σε 1 λεπτό γίνομαι "σάντουιτς" στο τέρμα της μεγάλης ευθείας και μένω τελευταίος με αποτέλεσμα να μην έχω αεροτομές ούτε μπρος ούτε πίσω και να χάνω σε κάθε γύρο 4 με 5 δεύτερα. Το πολέμησα για "την τιμή των όπλων" και είπα ότι θα έχω την ευκαιρία μου στο δεύτερο αγώνα.

Αμ δε! Αυτή τη φορά ξεκίνησα 5ος με μεγαλύτερες ελπίδες αλλά σε μερικά δευτερόλεπτα ήμουν πάλι out!

 

Απαράδεκτο για αγώνα cup!

 

Υ.Γ. Αυτά που γράφω δεν αφορούν τον διοργανωτή μας. @thazio σ' ευχαριστώ για την άψογη, πραγματικά, διοργάνωση!

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αν δείτε τα collisions , φταίει ξεκάθαρα το netocode και όχι τα physics. Τα αυτοκίνητα είναι σαν να μπαίνει το ένα μέσα στο άλλο.

 

Πάντως ανέφερα το γεγονός εδώ http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/new-netcode-isnt-working-well.28776/page-5#post-596258

κ πήρα την εξής απάντηση :

 

"New netcode that we are testing looks very VERY promising. We are using it massively, until the release, just to avoid any unwanted "surprise"."

 

Θα δείξει. Ως τότε θεωρώ το multiplayer του Assetto ως broken.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις και μια δοκιμη απο περιεργεια σε single player?

 

Σε single player είναι όλα όπως κανείς θα τα περίμενε. Για αυτό λέω ότι δεν φταίνε τα Physics.

 

Εν τω μεταξύ ακόμα προσπαθώ να καταλαβω, από ποιο φάντασμα χτυπήθηκε ο @thazio.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Από μένα συγγνώμη για όσους χάλασα τον 2ο αγώνα, έκανα το noobiko λάθος και κόλλησα πίσω από το Δάρα και εκεί κοιτάζοντας και το helicorsa δεν πάτησα εγαίρως φρένο. Στον 1ο αγώνα αμέσως μετά το χαμό στο S στην αργή κατηφορική ο Giorgos Mallis ήρθε δίπλα μου από την εσωτερική με τρόπο που δεν ξέρω αν εκεί επιτρεπόταν η όχι, πήγε να με περάσει, αναγκάστηκα να αφήσω γκάζι και περνώντας με ακούμπησε κιόλας. Εάν συνέχιζα κανονικά μπορεί να χαμε γίνει κουβάρια γιατί σίγουρα θα χτυπούσαμε πλάι. Αποτέλεσμα, μετά ξενέρωσα και σκεφτόμουν το συμβάν και πάτησα σε ένα curb πιό έξω και έφυγα και εκεί τελείωσε για μένα ο αγώνας. Λίγο προσοχή ήθελε εκεί Γίωργο. Και λίγο προσοχή και από μένα στην εκκίνηση! Του χρόνου καλύτερα. Συγχαρητήρια σε όλους.

Έγινε επεξεργασία από Stathis1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.