Jump to content



Race 5 Cup 6/12/2015 @ Spa - BMW Z4 GT3


thazio

Recommended Posts

Και από μένα μπράβο σε όλους!

Μπράβο στους JPS για την κατάκτηση του cup!!!

Μπράβο και σττον Θάνο για την πολύ καλή διοργάνωση όλης της χρονιάς!!!!

 

Στόν χθεσινό αγώνα η αλήθεια είναι ότι δεν είχα καθόλου κέφι, κυρίως γιατί δεν είχα προετοιμαστεί σχεδόν καθόλου, και αυτό ίσως με έκανε να μην χαρώ γενικά.

Στον πρώτο αγώνα  μετά την ευθεία της eau rouge, ήμουν στην εσωτερική της εισόδου στο S στα φρένα, αφού το slipstream του teamate μου, μου έδωσε περισσότερα χιλιόμετρα τελικής :) , όταν κατάβα τον χαμό που γινότανε μπροστά μου.

Εκεί σίγουρα ακούμπησα κάποιον και ζητώ έστω κατόπιν εορτής συγνώμη για αυτό, αλλά χωρίς να έχω δεί το βίντεο, είμαι σίγουρος ότι τουλάχιστον 2 φορές με χτύπησε - αν από πίσω.

Τελικά και επειδή από τα χτυπήματα είχα γυρίσει σχεδόν ανάποδα στην πίστα, ξεκίνησα με ζημιές και πάλι τον αγώνα.

Η μία από τις 2 Ζ4 jagermeister που βρέθηκε πίσω μου με χτύπησε 2 φορές από πίσω σε νορμάλ καταστάσεις (φρένα εισόδου), χωρίς περαιτέρω συνέπειες, αλλά στον 3ο γύρο και πάλι στην eau rouge, κάποιος το έχασε προσπάθησα να το αποφύγω και τα κατάφερα την πρώτη φορά, αλλά στην επαναφορά από το γκέλ στις μπαριέρες....γίναμε τροπέτα και οι 2...

Ξεκίνησα από τα pits και τερμάτησα τελευταίος :)

 

Στον 2ο αγώνα και πάλι χαμός στην πρώτη στροφή και πάλι χτυπήματα από πίσω και πάλι αυτοκίνητο...δράμα, τερμάτησα 10ος ελλείψει ...11ου :p  :p  :p

@Stathis1: Στάθη μου αλήθεια το λές αυτό που ήρθα δίπλα σου. Ειλικρινά δεν ξέρω και εγώ εάν ήταν σοφή η κίνηση μου (όπως και εάν επιτρέπεται ή όχι), αλλά είδα μεγάλο κενό στην είσοδο (προφανώς διαφορετική γραμμή, γιατί η δικιά μου ήταν επάνω στα κέρμπ στην εσωτερική), ήρθαμε δίπλα και σε έβλεπα, δεν νομίζω να ακουμπίσαμε με τρόπο που να σε πέταγα εκτός, αφού ήμασταν εντελώς στο πλάι και μετά νομίζω σε άφησα να περάσεις.

Εν πάσει περιπτώσει ειλικρινά σου ζητώ συγνώμη για την συμπεριφορά μου και ιδιαίτερα που έγινα η αιτία να σου χαλάσω τον αγώνα... 

Πάντως δεν είχα καμία πρόθεση για αυτό!

 

 

Και του χρόνου!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η μία από τις 2 Ζ4 jagermeister που βρέθηκε πίσω μου με χτύπησε 2 φορές από πίσω σε νορμάλ καταστάσεις (φρένα εισόδου), χωρίς περαιτέρω συνέπειε

 

Εγώ ήμουν αυτός και ζητώ συγνώμη! Αρχικά υπήρχε λίγος χώρος αλλά μετά μου έκλεισες την πόρτα με αποτέλεσμα να πέσω πάνω σου :/

 

Εγώ αυτό που είδα απο το χθεσινό αγώνα ήταν ότι πολλά παιδιά μπήκαν χωρίς προπόνηση, και χωρίς να έχουν τρέξει αγώνες!!!

Αν είχαν κάνει μερικές εκκινήσεις κατά την διάρκεια της βδομάδας δεν νομίζω να είχαμε τέτοια συμβάντα. Θέλω να καταλήξω στο ότι, καλή η προπόνηση offline αλλά αν δεν προπονηθούμε σε συνθήκες αγώνα θα έχουμε τα ίδια και τα ίδια κάθε φορά!!!

 

Είναι άλλο να βγούνε 2 αυτοκίνητα εκτός στο πρώτο γύρο και άλλο να βγαίνει εκτός σχεδόν ολόκληρο το grid!!! εκεί υπάρχει θέμα!!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Η μία από τις 2 Ζ4 jagermeister που βρέθηκε πίσω μου με χτύπησε 2 φορές από πίσω σε νορμάλ καταστάσεις (φρένα εισόδου), χωρίς περαιτέρω συνέπειες

 

Εγώ ήμουν, σου έριξα μία γερή στην είσοδο του S πριν την blanchimont αλλά σε περίμενα, είδα ότι το έσωσες και έμεινα πίσω σου. Σόρρυ από εμένα, αλλά φρέναρες πολύ νωρίτερα και δεν το περίμενα.  Μετά στην Eau Rouge μπλέχτηκες με τον vita αν δεν κάνω λάθος που είχε ήδη γυρίσει. 


Εγώ ήμουν αυτός και ζητώ συγνώμη!

 

Χαχα, και οι δύο τον περιλάβαμε! :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δεν μου χάλασες εσύ τον αγώνα, το κέρμπ μετά με πέταξε δεξιά. Εντάξει γίνονται αυτά, πραγματικά εκεί κι εγώ δεν ήξερα ποιος έπρεπε να περάσει η όχι. Στα κανονικά gp γίνεται ψιλοχαμός απο επαφές βέβαια, οπότε αυτά είναι στο πρόγραμμα. Άντε να φτιάξουν το netcode να γίνονται ωραίοι αγώνες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δεν μου χάλασες εσύ τον αγώνα, το κέρμπ μετά με πέταξε δεξιά. Εντάξει γίνονται αυτά, πραγματικά εκεί κι εγώ δεν ήξερα ποιος έπρεπε να περάσει η όχι. Στα κανονικά gp γίνεται ψιλοχαμός απο επαφές βέβαια, οπότε αυτά είναι στο πρόγραμμα. Άντε να φτιάξουν το netcode να γίνονται ωραίοι αγώνες.

σταθη με ολο τον σεβασμο και την αγαπη που σου τρεφω  :)  :) αλλα στο video που ανεβασε ο χρηστος Νο 1 ειναι 100%  δικο σου λαθος και ολος ο χαμος ξεκινησε απο σενα

κολησες πισω απο τον fatalara νομιζω στην εκκινηση....εκει τι προσδοκουσες? ποτε θα πατησει φρενο και να σκασεις πισω του? ειναι μαθηματικο βεβαιο αυτο  :)

 

και ναι στα gp 9/10 εκκινησεις δεν ανοιγει ρουθουνι αν  ειναι να λεμε το 92 που ειχε γινει χαμος η στο spa το 94 πχ και να θεωροουμε οτι αυτο ειναι ο κανονονας..... τοτε εχουμε χασει το δασος και κοιταμε το δεντρο  :)

Παντα με σεβεσμο και εκτιμηση για σενα και για ολους μας  :)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Για αλλη στιγμη λεει ο Σταθης , Κυριακο..
Για την περιπτωση του βιντεο , σαφως το φταιξιμο ειναι του Σταθη , ο οποιος το παραδεχτηκε και μεσα στον αγωνα.Δεν το αμφισβητησε κανενας αυτο , ουτε ο ιδιος :p
Κακiα στιγμη , λαθος υπολογισμος , δυστηχως πηρε σβαρνα τους περισσοτερους :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν το netcode δούλευε σωστά, δεν θα γινόταν τίποτα. Το μόνο που θα γινόταν , είναι να χάλαγε το μπροστινό του Στάθη και το πίσω του Γιώργου.

 

Ναι μεν έφταιγε, αλλά το αποτέλεσμα είναι πολλαπλασιαζόμενο και πραγματικά γελοίο . Κρίμα. Ελπίζω να φτιαχτεί άμεσα γιατί όπως είναι τώρα κλάφτα Χαράλαμπε.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν το netcode δούλευε σωστά, δεν θα γινόταν τίποτα. Το μόνο που θα γινόταν , είναι να χάλαγε το μπροστινό του Στάθη και το πίσω του Γιώργου.

 

Ναι μεν έφταιγε, αλλά το αποτέλεσμα είναι πολλαπλασιαζόμενο και πραγματικά γελοίο . Κρίμα. Ελπίζω να φτιαχτεί άμεσα γιατί όπως είναι τώρα κλάφτα Χαράλαμπε.

αν ο καθενας τηρει τους κανονες αποστασεις γραμμες του, κλπ,κλπ δεν τρεχει τιποτα.....εχουμε τρεξει απειρους γαματους αγωνες εδω μεσα  :)

και οχι ο stathis δεν ειναι ενας απο αυτους,εχει δειξει πολλα δειγματα γραφης για την σωστη συμπεριφορα του,οπως ολοι μας

 

σαφως καθε βελτιωση ευπροσδεκτη

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι Κυριάκο. Το 1.3.5 έφερε ένα antilag και καλά σύστημα.

 

Δεν ξέρω ακριβως τι είναι αυτό. Υποπτεύομαι κάτι σαν το P2P του Netokar pro.

 

Αυτή τη στιγμή δουλεύει χάλια.

 

Δεν είναι δυνατόν μια επαφή , να εκτοξεύει στην κυριολεξία τα αμάξια σε όλες τις κατευθύνσεις. Είναι απλά γελοίο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι Κυριάκο. Το 1.3.5 έφερε ένα antilag και καλά σύστημα.

 

Δεν ξέρω ακριβως τι είναι αυτό. Υποπτεύομαι κάτι σαν το P2P του Netokar pro.

 

Αυτή τη στιγμή δουλεύει χάλια.

 

Δεν είναι δυνατόν μια επαφή , να εκτοξεύει στην κυριολεξία τα αμάξια σε όλες τις κατευθύνσεις. Είναι απλά γελοίο.

Mπορει και να εχεις δικιο για το 1,3,5 να εγινε χειροτερο αλλα παντα ετσι ηταν το assetto

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι χάλια!

Υπάρχει σοβαρό πρόβλημα,

Εμένα με χτύπησε ένα φάντασμα.Αστεία πράγματα.

Είμαι έξω φρενών!!!!!   :rant85:

Πάντως και τα δύο προήλθαν από λάθη που δεν πρέπει να γίνονται.

(Vitas + Stathis)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει που ειχα κατσει τερμα δεξια για να μην ερθει τπτ πανω μου... δραμα η κατασταση, τουλαχιστον γελαμε και λιγο.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν, σου έριξα μία γερή στην είσοδο του S πριν την blanchimont αλλά σε περίμενα, είδα ότι το έσωσες και έμεινα πίσω σου. Σόρρυ από εμένα, αλλά φρέναρες πολύ νωρίτερα και δεν το περίμενα.  Μετά στην Eau Rouge μπλέχτηκες με τον vita αν δεν κάνω λάθος που είχε ήδη γυρίσει. 

 

 

 

Χαχα, και οι δύο τον περιλάβαμε! :p

 

XAXAXAXAXAXAXAXA.... :p  :p :p  :p  :p  :p  :p  

 

Πλακωθήκανε οι μπουκαλάδες.... :p  :p :p  :p  :p  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXAXAXAXAXA.... :p  :p :p  :p  :p  :p  :p  

 

Πλακωθήκανε οι μπουκαλάδες.... :p  :p :p  :p  :p  

 

Με τον Arkoudadi πριν τον αγώνα χτυπάμε κάνα-δυο σφηνάκια για να τιμήσουμε τον χορηγό :p :p :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Όχι Κυριάκο. Το 1.3.5 έφερε ένα antilag και καλά σύστημα.

 

Δεν ξέρω ακριβως τι είναι αυτό. Υποπτεύομαι κάτι σαν το P2P του Netokar pro.

 

Αυτή τη στιγμή δουλεύει χάλια.

 

"- New improved smoothing and "anti lag" systems for both client and server"

η λεξη κλειδι ειναι το smoothing.

 

Αυτο που στην ουσια εχουν κανει δεν ειναι να εξαλειψουν το lag αλλα να το εξομαλυνουν στο ματι.

Αν δε βαριεσαι ριξε μια ματια στο παρακατω βιντεο, ειναι απο το battlefield 4, το οποιο ειχε την επιλογη Network Smoothing Factor, και θα καταλαβεις τι ακριβως κανει αυτο το πραγμα.

Στο bf υπηρχε επιλογη και το ρυθμιζες εσυ.

Δεν ξερω κατα ποσο θα το καταφερουν να δουλεψει στο ac.

Αυτο εξηγει το "φαντασμα" που χτυπησε τον thazio.

(μπακαλιστικα θα στο πω.)

Στην πραγματικοτητα υπηρχε αυτοκινητο μπροστα του, απλα ο σερβερ εχωντας εξομαλυνει οπτικα την κινηση το εμφανιζε πιο μπροστα.

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία όλα αυτά.

 

Μπορείς να μου πεις ποιος τον χτύπησε από πίσω στο 19ο δευτόλετπο? Δεν υπήρχε κανείς εκεί.

 

 

Τράκαραν πίσω του δύο αυτοκινητάκια..

Αν πάρεις την ευθεία κίνησης του ωστικού κύματος, μετά απο 2 δευτερόλεπτα, και ενώ το αμαξάκι απο πίσω φεύγει στο πλάι,

το ωστικό κύμα φτάνει στον @Thazio και τον σπρώχνει...

Κοινώς, το παιγνίδι δεν έχει την παραμικρή ιδέα που βρίσκεται το κάθε αυτοκίνητο στην πίστα..

Επιπρόσθετα, κάθε αυτοκίνητο είναι απλά ένας ορθογώνιος κύβος με ρόδες, και το σχήμα του όπως εμείς το βλέπουμε, δεν έχει καμία σχέση με

αυτό που χρησιμοποιούν οι προγραμματιστές μέσα στον κώδικα..

Συνεπώς, δεν υπάρχουν και physics σύγκρουσης επάνω στο σασί.

Αυτά για τα νετκόουντ και δεν συμμαζεύεται, είναι απλά η τρόικα με το όνομα των θεσμών..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.