Jump to content



Καταστατικό Server και σειρά επιλογής Combo


panosdimp

Recommended Posts

Μετά από εκτεταμένο testing αφαίρεσα το ballast. Τα αυτοκίνητα κάνουν ίδιους χρόνους, απλά θέλουν διαφορετική οδήγηση.

 

@liakjim, θα βάλω δοκιμαστικά συννεφιά. Την αποφεύγαμε γιατί κάποιοι είχαν στο παρελθόν framedrops. Έχεις καμιά προτίμηση. Clouds, heavy clouds κλπ;

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

Αν και να πω την αλήθεια δεν μου πολυαρέσει πως φαίνεται το game με τα σύννεφα (πολύ σκοτεινό), ας μπούν Light Clouds για να ταιριάζουν με το Silverstone.

Ώρα 13:30

Θερμοκρασία 16*

Green track grip

 

@akis_z80, κάνε σε παρακαλώ εσύ το πρώτο ποστ, ώστε να έχεις πλήρη έλεγχο σε περίπτωση αλλαγών/διορθώσεων!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για να συνδεθει καποιος στον server οταν εκεινος δεν εχει track απο dreampack, χρειαζεται να εχω τα dreampack ?

Αν ο σέρβερ έχει έστω ένα αυτοκίνητο ή πίστα από dreampack, πρέπει να έχεις αγοράσει το dp για να συνδεθεις. Ακόμα κι αν δεν σκοπεύεις να τρέξεις με το dp αυτοκίνητο. Καλό ε? Έγινε επεξεργασία από gchristod
Link to comment
Share on other sites

E λογικο.Πως θα φορτωσει το mesh του αυτοκινητου αν δεν εχει τα contents?

Σε κάποιο παλιότερο game της Simbin (ή ήταν το rf;) νομίζω σου φόρτωνε ένα dummy asset. Τώρα στα νέα games  φορτώνει κανονικά τα αντίπαλα αυτοκίνητα (όλο το content βρίσκεται στο σκληρό σου έτσι και αλλιώς, απλά δεν μπορείς να το οδηγήσεις). Το μόνο που χρειάζεται είναι να έχεις το track και το αυτοκίνητο που διάλεξες. Δε νομίζω να δούμε αυτό το feature σύντομα στο AC πάντως.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να κατεβαζε το content κανονικοτατα και να ηταν locked για οδηγηση...Χμ..δε το ειχα σκεφτει αυτο :p

Ακριβως αυτό γίνεται, με πρόλαβε ο άκης. Στο forza 3 αν θυμάμαι καλά, τα dlc αυτοκίνητα που δεν είχες, τα έβλεπες όλα volkswagen jetta, ό,τι να 'ναι[emoji14] Έγινε επεξεργασία από gchristod
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο παλιότερο game της Simbin (ή ήταν το rf;) νομίζω σου φόρτωνε ένα dummy asset. Τώρα στα νέα games  φορτώνει κανονικά τα αντίπαλα αυτοκίνητα (όλο το content βρίσκεται στο σκληρό σου έτσι και αλλιώς, απλά δεν μπορείς να το οδηγήσεις). Το μόνο που χρειάζεται είναι να έχεις το track και το αυτοκίνητο που διάλεξες. Δε νομίζω να δούμε αυτό το feature σύντομα στο AC πάντως.

 

 

Κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου και εγω. Στα πιο πολλα games ετσι γινεται παντως. Στην ουσια αγοραζεις το κλειδακι για να τα κανεις unlock ενω τα data ηδη τα εχεις. Ισως να μην τo δουμε στο assetto αλλα θα  ητανε τιμιο να δωσουνε ενα season pass με καποιο ποσο και να περιεχει τα  5-6 επομενα dreampacks, γιατι τωρα η θα δωσει καποιος 40Ε για το παιχνιδι και θα αγορασει ενα ενα τα εξτρα ή θα παρει πακετο τα εξτρα μαζι με το παιχνιδι στα 54Ε. Επιλογη για να παρεις τα εξτρα πιο φθηνα μαζι δεν υπαρχει και αυτο κανει κακο κυριως σε αυτους που θα ειχανε απο την αρχη το παιχνιδι και οχι ατομα σαν εμενα που μπηκα τωρα και μπορω να τα παρω ολα πακετο. Σε 3-4 πακετα θα ειναι προβλημα και για τους νεους παικτες γιατι θα ανεβει το κοστος του πληρους παιχνιδιου με τα πακετα σημαντικα και χωρις αυτα θα τρωνε πορτα στο online. Ισως με την κυκλοφορια σε κονσολες βρουνε ευκαιρια και αφομοιωσουν τα ηδη υπαρχοντα πακετα στο main game και να συνεχισουνε με αυτο σαν βαση.

Sorry για το offtopic :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.