Jump to content



Κινητό μέχρι 200 ευρώ


daospi

Recommended Posts

Προσωπικά έχω το M65. Είναι πραγματικά πολύ στιβαρό τηλέφωνο. Δεν μου έχει πέσει ποτέ αλλά έχω ακούσει φοβερές περιπτώσεις που έχει αντέξει... Εξωτερικά φαίνεται πολύ γερό πάντως. Τώρα εξαρτάται τι θες. Αν είσαι ανάμεσα σε αυτό και το CX-65 θα σου πρότεινα το M65 για το λόγο οτι το άλλο έχει πολύ σκληρά κουμπιά. Και σκέψου οτι έχω tough phone και μου φάνηκαν σκληρά του CX... Γενικώς είμαι ικανοποιημένος αλλά πρέπει να ξέρεις οτι από οθόνη και κάμερα δε λέει. Επίσης οι ήχοι του είναι ψιλοχάλια. Κοίταξε επίσης το SE K500i. Το έχει ο κολλητός μου και μπορώ να πώ οτι είναι πολύ καλό τηλεφωνάκι αν και θα ήθελα λίγη παραπάνω μνήμη. Το S65 αξίζει τη διαφορά μιας και καλύπτει πλήρως τα κενά των υπόλοιπων SIEMENS. Πολύ καλύτερη οθόνη και κάμερα, card reader και αρκετά καλύτεροι ήχοι... Το μόνο οτι δεν παίζει MP3 αν και νομίζω δέχεται κάποια κολπάκια... Από εκεί και πέρα εξαρτάται από το τι θες. Αν δεν σε ενδιαφέρουν τόσο τα σημεία στα οποία χάνει το M65, τσίμπα το. Πολύ καλό τηλεφωνάκι κατά τα άλλα. Προσωπικά με έχει ξινίσει μόνο η κάμερα, ο περιορισμένος χρόνος Video (30" στην έκδοση 25 που έχω, 11" στη stock) και το οτι ακόμα και μετά την αναβάθμιση κολλάει καμιά φορά...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Και εγω για κ700ι!!!! :T: :T:

Το πηρα μετα απο τρια νοκια με τελευταιο το 6610 και δεν το εχω μετανιωσει. Παρα πολυ καλο κινητο με πολυ καλη οθονη και φωτογραφικη μηχανη. Δεν ειναι megapixel Αλλα για VGA ειναι απο τις καλυτερες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από daospi [Χθες, στις 22:21]

Αξίζει το S65 τα 100 ευρώ επιπλέον από το CX65;;;

Μόνο σε κάμερα, bluetooth και κάρτα μνήμης... (τι να την κάνεις βέβαια την κάρτα μνήμης χωρίς mp3 player....?)

Μεταξύ S65 και K700 δαγκωτό Κ700...(με μόνο μειονέκτημα τα 44ΜΒ μνήμης)

(Τώρα που βγαίνει το Κ750i όμως....?:devil: )

Link to comment
Share on other sites

αν και φανατικός της siemens (5 κινητά ως τώρα) εφόσων σκέφτεσαι να δώσεις τα 100 παραπάνω για το S65 καλύτερα πάρε το Κ700. Φαίνεται καλύτερο κινητό. Απλά τα siemens είναι σκυλιά, έχουν πολύ καλό service και δίνουν αρκετά για την τιμή τους.

Από τα άλλα και από τη δική μου εμπειρεία, μακριά από Motorola (:sick: καθόλου γερά και χάλια σήμα), τα Panasonic είναι μέτρια (καλή οθόνη, κακή μπαταρία, μέτριο σήμα) και τα Nokia είναι αυτό που είναι (ακριβά και με γελοία απλοϊκό μενού). Για τα Sony Ericsson δε ξέρω δε μιλάω...

Και μια ΑΛΗΘΙΝΗ ιστορία: ένας γνωστός είχε ένα siemens, περπατούσε στο δρόμο και μιλούσε, ξαφνικά του πέφτει και το πατάει ένα αυτοκίνητο, το σηκώνει και συνεχίζει να μιλάει (:crazy: ) ...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τα SE τα θεωρώ τα καλύτερα κινητά αλλά λίγο εύθραυστα... Μεταξύ S65 και K700i, προτείνω με κλειστά μάτια το K700i. Πολύ καλό κινητό σε πολύ καλλή τιμή...

Link to comment
Share on other sites

οχι και ευθραυστα .. εμενα στο στρατο μου ειχε πεσει το Τ610 χιλιαδες φορες, ακομα και στην τουαλετα (στο σπιτι) εχει πεσει και ακομα λειτουργει 100% :) ...

αφου βεβαια το εκανα απολυμανση :) ... μην πω αποστειρωση ......

Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ. Ένα T610 μιας φίλης μου είχε πέσει στο δρόμο (σε κατηφόρα), έκανε μερικές τούμπες και τελικά έσπασε η πλακέτα. Από την άλλη ένα καθαρό ERICSSON (T68) που είχε παλιά ένας φίλος μου του είχε πέσει άπειρες φορές χωρίς να πάθει τπτ. Πάντως ότι και να πάρεις προτείνω μακρυά από ΝΟΚΙΑ. Οι τελευταίες σειρές μόνο μούρη πουλάνε. Το τελευταίο ΝΟΚΙΑ που πήρα ήταν το 5100. Δε λέω πολύ καλό τηλέφωνο και αυτό (τεσταρισμένο αρκετές φορές από εμένα και από τον πατέρα μου που έχει το ίδιο) αλλά είχε περισσότερους περιορισμούς από όσους βάζει και η Vogaphone στα Live κινητά της.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 22:19]

Πάντως ότι και να πάρεις προτείνω μακρυά από ΝΟΚΙΑ. Οι τελευταίες σειρές μόνο μούρη πουλάνε. Το τελευταίο ΝΟΚΙΑ που πήρα ήταν το 5100. Δε λέω πολύ καλό τηλέφωνο και αυτό (τεσταρισμένο αρκετές φορές από εμένα και από τον πατέρα μου που έχει το ίδιο) αλλά είχε περισσότερους περιορισμούς από όσους βάζει και η Vogaphone στα Live κινητά της.

Eννοείτε.Όσα ΝΟΚΙΑ είχα μέχρι τώρα,όλα μου έβγαζαν προβλήματα.

Το κακό με το Κ700 είναι ότι θα βγει το Κ750...

Link to comment
Share on other sites

’σε έχω ψιλοχάσει τις εξελίξεις τελευταία μιας και δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με το θέμα. Τα έψαξα πριν λίγους μήνες που άλλαξα αλλά τώρα πάλι έχασα το μπούσουλα. Δεν το 'χω δεί αλλά άμα είναι παρόμοιο και παίρνει κάρτες τότε μη σκέφτεσαι άλλο τηλέφωνο... Θα το ψάξω και θα σου πώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 22:29]

’σε έχω ψιλοχάσει τις εξελίξεις τελευταία μιας και δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με το θέμα. Τα έψαξα πριν λίγους μήνες που άλλαξα αλλά τώρα πάλι έχασα το μπούσουλα. Δεν το 'χω δεί αλλά άμα είναι παρόμοιο και παίρνει κάρτες τότε μη σκέφτεσαι άλλο τηλέφωνο... Θα το ψάξω και θα σου πώ.

Kαι όχι μόνο.Αν δε κάνω λάθος έχει mp3 player,οθόνη 262.000 χρωμάτων και άλλα.Δες το http://www.myphone.gr/devices/preview-141.html

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από daospi [Σήμερα, στις 20:38]

Kαι όχι μόνο.Αν δε κάνω λάθος έχει mp3 player,οθόνη 262.000 χρωμάτων και άλλα.Δες το http://www.myphone.gr/devices/preview-141.html

Παντως και το κ700 εχει MP3 player απλα δεν εχει παρα πολλη μνημη για να βαλεις τραγουδια.

Βεβαια το κ750 εχει και καρτα μνημης και παραπανω χρωματα στην οθονη οπως ειπες και 2Μ Πιξελ φωτογραφικη μηχανη. Αλλα σιγουρα τωρα που θα βγει θα ειναι αρκετα ακριβο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spooky

Παντως και το κ700 εχει MP3 player απλα δεν εχει παρα πολλη μνημη για να βαλεις τραγουδια.

Βεβαια το κ750 εχει και καρτα μνημης και παραπανω χρωματα στην οθονη οπως ειπες και 2Μ Πιξελ φωτογραφικη μηχανη. Αλλα σιγουρα τωρα που θα βγει θα ειναι αρκετα ακριβο!!!

Δε νομίζω να είναι ιδιαίτερα ακριβό για αυτά που προσφέρει. Όταν πήρα το 5100 (λίγες μέρες μετά που βγήκε) έκανε 380 και το T610 που επίσης μόλις είχε βγεί ήταν στην ίδια περίπου τιμή. Το ίδιο και το K700i. Γύρω στα 400 έκανε νομίζω. Προς θεού, δε λέω οτι είναι φτηνό ωστόσο είναι αρκετά καλή η τιμή του για αυτά που προσφέρει. Φαντάζομαι βέβαια οτι τώρα θα δυσκολευτείς λίγο να δώσεις μεγάλο ποσό μιας και το προηγούμενο στο κλέψανε. Α, και κάτι άλλο. Να μαντέψω οτι το είχες στην κολότσεπη και στο κλέψανε στο λεωφορείο; Αφού το ξέρετε ρε παιδιά, τι το βάζετε εκεί πέρα; Ενός φίλου μου του κλέψανε στην εκδρομή με την περιβαλλοντική το T610 όταν ήταν μέσα σε λεωφορείο μάλλον... Μετά βέβαια πήγε και πήρε το K700. Δεν μπορούσε αν δεν πάρει ακριβό κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε το CX75...

http://communications.siemens.com/cds/frontdoor/0,2241,hq_en_0_89909_rArNrNrNrN_2%253A3_8%253A9,00.html

http://communications.siemens.com/cds/frontdoor/0,2241,hq_en_0_89909_rArNrNrNrN_2%253A3_8%253A9,00.html

Θα έχει τα πάντα.... 1.3MP, RS-MMC, MP3 player...

Τεχνικά χαρακτηριστικά

CX75_TwistedRight_SandSilver_72dpi.jpg

Ιούνιος 2005...

Έχει αρχίσει από το πρωί η Siemens και βγάζει press releases για όλα τα νέα κινητά....

Ενδεικτικά το SXG75 (SX1+S65 ?) θα έχει μέχρι και ραδιόφωνο με RDS... και φυσικά... gps ενσωματωμένο....:clap: :clap: :clap: :banging:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.