Jump to content



Bios Problem


mf_iii

Recommended Posts

πηγα να flasharw το bios μια qdi παλιας με επεξεργαστη που μπενει σε slot και οταν μοθ ζητησε να βαλω ονομα για το παλιο bios εγω νομιζα οτι λεει για το καινουργιο και εβαλα το ονομα του καινουργιου (μαλλον εκει εγινε η μλκ!) και μετα εκανε update κανονικα και μου εδειχνε την προοδο. Οταν τελειωσε μου ειπε να βγαλω τη δισκετα και να πατησω F1. Το εκανα αυτο κι απο τοτε δεν ανοιγει η οθονη και γενικα ολο το συστημα κολαει. Παει to bios ε? Υπαρχει τροπος μηπως το σωσω? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

...δύσκολα τα πράγματα.......

ψάξε μήπως βρείς τσιπάκι του bios από αλλη ίδια η παρόμοια μητρική ......

ή κάποιoν με ίδια μητρική για να κάνεις hotflash.....

υπάρχουν κάποια sites που τους στέλνεις το τσιπακι και στο προγραματίζουν κάπου 28$ κοστίζει αν θυμάμαι καλά ....αλλά δεν έχω πρόχειρες διευθύνσεις..

......στο forum έχουν ξανααναφερθει παρόμοια περιστατικά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mf_iii

....... κι απο τοτε δεν ανοιγει η οθονη και γενικα ολο το συστημα κολαει. Παει to bios ε?

οταν λες ολο το συστημα κολαει -τι εννοεις? postαρει κανονικα? εστω και με προβληματα?

δεν βλεπεις τπτ στην οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.