Jump to content



Αλλαγή GTX 760


Recommended Posts

Βασικά έχω ήδη μια Gtx 760, όπως και ο Mastoras που ξεκίνησε το θέμα. Οποτε μιλαμε για 140 ευρώ μόνο. Το να πάω σε 970 με τα 3,5gb δεν μου κάνει για καλή αναβάθμιση μιας κ στοιχίζει μια 400αρα, όποτε αναμένω να πέσει η 980. Ως τότε το σκέφτομαι σοβαρά για sli, πιστεύω ότι αξίζει το ρίσκο. Τόσο καιρό βγάζουν όλο και νεότερους οδηγούς, κατι θα έχει βελτιωθεί σε σχέση με παλαιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω ήδη μια Gtx 760, όπως και ο Mastoras που ξεκίνησε το θέμα. Οποτε μιλαμε για 140 ευρώ μόνο. Το να πάω σε 970 με τα 3,5gb δεν μου κάνει για καλή αναβάθμιση μιας κ στοιχίζει μια 400αρα, όποτε αναμένω να πέσει η 980. Ως τότε το σκέφτομαι σοβαρά για sli, πιστεύω ότι αξίζει το ρίσκο. Τόσο καιρό βγάζουν όλο και νεότερους οδηγούς, κατι θα έχει βελτιωθεί σε σχέση με παλαιότερα.

Και πάλι, πες ότι στην καλύτερη παίζεις με τους καλύτερους drivers, είναι πλέον παλιά η κάρτα, καθώς και λίγα για τα σημερινά δεδομένα τα 2GB. Αποψη μου, μείνε με την καρτούλα, αντέχει πολλούς τίτλους ακόμα και υπομονή για Pascal. 

Και γω αυτό κάνω. 

 

Με μια 770 2GB είμαι. Πληροφοριακά μου είχε έρθει και μένα προσφορά πριν καιρό για 770 σε δελεαστική τιμή και δεν το έκανα. 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω ήδη μια Gtx 760, όπως και ο Mastoras που ξεκίνησε το θέμα. Οποτε μιλαμε για 140 ευρώ μόνο.

 

τι παει να πει "140ε μονο"? γιατι αυτη που εχεις ηδη δεν κοστιζει αλλα 140-150 αν την πουλησεις? Αν πας σε μεγαλυτερη καρτα (και δεν κανεις SLI) δε θα την πουλησεις την 760 σου? Θα τη βαλεις στο ντουλαπι?

Οπως και να το δεις, το SLI 760 θα σου στοιχισει 280-300 , και ειναι πολυ κακη επιλογη σε αυτα τα λεφτα.....τωρα αν εχεις ψηθει για τη φαση και ψαχνεις να χρυσωσεις το χαπι στον εαυτο σου, σκεφτεσαι οπως σκεφτηκες ...."140ε μονο"...

 

Ακολουθα τη συμβουλη του Spiros καλυτερα και κανε υπομονη να δουμε τι θα γινει Απριλη με τον Pascal...

Έγινε επεξεργασία από Blinky
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβος , αφου χαλβαδιαζεις SLI με 760 , πουλα αυτην που εχεις ενα 140-150 , και τσονταρε 50ε παραπανω απο αυτα που θα εδινες για SLI ωστε να παρεις 390/970

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.