Jump to content



Πολύ μεγάλα avatars;


yaputzis

Recommended Posts

Με αυτό το θέμα θα ήθελα να θείξω το μέγεθος των avatars που μπορεί κάποιο μέλος να επιλέξει. Επειδή το ήδη υπάρχον μέγεθος (130x130 pixels) μου φαίνεται πολύ μεγάλο και λίγο κιτς προτείνω οι διαχειριστές να ανοίξουν ένα poll για να ψηφίσουν όλα τα μέλη. Συγγνώμη αλλά δε ξέρω πως ανοίγεται ένα poll.

Προσωπικά θεωρώ το μέγεθος 60x60 pixels ως το πιο ιδανικό.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το 130Χ130 μου φαινετε πολυ καλο, το 60Χ60 ειναι υπερβολικα μικρο, ισως αν γινοταν θα ηταν ωραιο αν μπορει να γινει να υπαρχει επιλογη για αυτοματο resize των avatars στο profile του καθενα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Εμενα το 130Χ130 μου φαινετε πολυ καλο, το 60Χ60 ειναι υπερβολικα μικρο, ισως αν γινοταν θα ηταν ωραιο αν μπορει να γινει να υπαρχει επιλογη για αυτοματο resize των avatars στο profile του καθενα.

Θα ηταν πολυ καλο αν γινοταν αυτοματο resize σε 130*130!!

Link to comment
Share on other sites

δεν φανταζομουν οτι θα προεκυπτε ποτε τετοιο ζητημα....

αλλα να που εγινε κιαυτο....

anyway, κατα την αποψη μου:

130x130 ειναι μεγαλο κι ωραιο...:T:

60x60 ειναι πολυ μικρο:TD:

100x100 ειναι απλα αποδεκτο:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά νομίζω οτι είναι 130x130.

Καλό θα ήταν απλά να μπορούσε να γίνει αυτόματο resize (μιλάω για όλες τις εικόνες) ωστε απλά αν είναι εκτός ορίων μεγέθους ή όγκου να έρχονται στο σωστό αμέσως χωρίς να παιδευόμαστε καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004

Δεν νομίζω να είναι ιδιαίτερα δύσκολο να ανοιξεις ένα Photoshop και να πάς Optimize for web και να επιλέξεις τις διαστάσεις που θές.

Δεν έχω αγοράσει το photoshop...

Το κάνω με PowerToys από Microsoft, αλλά και πάλι νομίζω οτι θα ήταν πιο βολικό να το κάνει μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 21:06]

Εγω παλι πιστευω πως 550χ400 ειναι καλύτερα...:p:P:P

Ναι κι εγώ τα 1280x1024, έτσι θα βλέπουμε ένα μεγαααλο avatar :p. Μάλλον το χέσαμε το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.