Jump to content



Automobilista


liakjim

Recommended Posts

Το κορυφαίο sim για εμένα παρόλο που είναι δεύτερο σε εβδομαδιαίο χρόνο ενασχόλησης. Σχεδόν κάθε εβδομάδα όλο και κάποιο αγώνα τρέχω στο race department κυρίως οπότε έχει Caterhams και Formula trainer.

Δεν έχω τρέξει κάποιο αυτοκίνητο του AMS που να με έχει απογοητεύσει εν αντιθέσει με όλα τα υπόλοιπα sims που έχω.

Περιμένω πως και πως το επόμενο sim της Reiza.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

New toys to play tonight :) We´ll be running v1.3.8 (to be deployed shortly before the test) for a single race on the following schedule:

20:00h GMT - Boxer Cup @ Hockenheim 2016 (practice / quali)
20:30h GMT - Boxer Cup @ Hockenheim 2016 (race)

You may join it by adding the Server IP in the Multiplayer Lobby:

IP 192.210.144.210:34597

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες βοηθάτε - θέλω να παίξω αυτό το παιχνίδι αλλά δεν με θέλει... Δεν βλέπει το τιμόνι (OSW) - τι σκ@τ@ πρέπει να κάνω? Και τα πετάλια (φρένα γκάζια ταχύτητες) πρέπει να τα ορίζω κάθε φορά, δεν τα κρατάει στο save.:amen:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Aris Teidis said:

Ρε παίδες βοηθάτε - θέλω να παίξω αυτό το παιχνίδι αλλά δεν με θέλει... Δεν βλέπει το τιμόνι (OSW) - τι σκ@τ@ πρέπει να κάνω? Και τα πετάλια (φρένα γκάζια ταχύτητες) πρέπει να τα ορίζω κάθε φορά, δεν τα κρατάει στο save.:amen:

Χωρίς να έχω το παιχνίδι και να είμαι σίγουρος για κάτι μήπως έχει κάποια άλλη usb συσκευή συνδεδεμένη και διαβάζει ως "κύρια" εκείνη; Παλαιότερα είχα διαβάζει κάποιες τέτοιες περιπτώσεις... Δοκίμασε αν μπορείς σε άλλες θύρες και αν έχεις συνδεδεμένο κάτι που θα μπορούσε να δημιουργήσει κάποιο θέμα δοκίμασε να το αποσυνδέσεις...

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος tasosmich έγραψε:

Χωρίς να έχω το παιχνίδι και να είμαι σίγουρος για κάτι μήπως έχει κάποια άλλη usb συσκευή συνδεδεμένη και διαβάζει ως "κύρια" εκείνη; Παλαιότερα είχα διαβάζει κάποιες τέτοιες περιπτώσεις... Δοκίμασε αν μπορείς σε άλλες θύρες και αν έχεις συνδεδεμένο κάτι που θα μπορούσε να δημιουργήσει κάποιο θέμα δοκίμασε να το αποσυνδέσεις...

Εντάξει το ζάλισα λιγάκι - άλλο usb το τιμόνι - άλλο usb τα πετάλια - άλλο usb το shifter, αλλά στο assetto είναι τόσο απλά τα πράγματα... εδώ δεν καταλαβαίνω τι γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Aris Teidis said:

Εντάξει το ζάλισα λιγάκι - άλλο usb το τιμόνι - άλλο usb τα πετάλια - άλλο usb το shifter, αλλά στο assetto είναι τόσο απλά τα πράγματα... εδώ δεν καταλαβαίνω τι γίνεται!

Έψαξα να βρώ ένα post που ίσως βοηθούσε αλλά δεν τα κατάφερα :agree:. Ένα παιδί που τα είχε και αυτός σε ξεχωριστά usb έλεγε πως πρέπει να τα συνδέει με μία συγκεκριμένη σειρά προκειμένου να λειτουργούν κανονικα. Μάλλον και σε έσενα κάτι τέτοιο να συμβαίνει. Αν δεν μπορεί κανένας άλλος να βοηθήσει δοκίμασε να τα συνδέεις με διαφορετική σείρα και τι βλέπει στο παιχνίδι ενώ είσαι μέσα (πχ αν έχεις συνδεδεμένη μόνο την τιμονιέρα την βλέπει στο παιχνίδι;).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

πριν 3 ώρες, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Ρε παίδες βοηθάτε - θέλω να παίξω αυτό το παιχνίδι αλλά δεν με θέλει... Δεν βλέπει το τιμόνι (OSW) - τι σκ@τ@ πρέπει να κάνω? Και τα πετάλια (φρένα γκάζια ταχύτητες) πρέπει να τα ορίζω κάθε φορά, δεν τα κρατάει στο save.:amen:

@spyder

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GeoF1 said:

1.6GB κατεβασε το beta χθες...Μονο το χοκενχαιμ βρηκα..τι άλλο ειχε το content? :help!:

Μέσα στο φάκελο του AMS έχει ένα αρχειάκι που λέει changelog. Κοίταξες μπας και υπάρχει το ίδιο αρχείο και στο AMS beta?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι άλλαξε - ακολούθησα και την συμβουλή του @geovas77, να έχω δηλ. ανοιχτά τα χειριστήρια πριν ανοίξω το παιχνίδι (μακάρι να έφταιγε αυτό και να μην ξανααντημετοπίσω το πρόβλημα) και όλα πήγαν καλά! Έτρεξα στην αρχή τα καρτάκια - πολύ διασκεδαστικά, μετά το  caterham - πολύ ζωντανό FF και τέλος ένα ύπερ καρτ δεν θυμάμαι πως λεγόταν που ήταν όλα τα λεφτά. Δεν μπορούσα να ξεκολλήσω! 

Η αίσθηση του FF είναι ποιο αληθοφανή από του assetto και άκρως εθιστική! Τα γραφικά απογοήτευση (σε παν τουλάχιστον 15 χρόνια πίσω). Γενικά μου άφησε καλές εντυπώσεις σίγουρα θα του αφιερώσω πολλές ακόμα ώρες!:p

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@Aris Teidis,στη διαρκεια που θα ειααι 'in the zone' με οποιο αυτοκινητακι επιλεξεις εσυ,το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ που θα προσεχεις ειναι τα γραφικα(πρωτον) και οι ενδειξεις ταχ,στροφες,δελτα κτλ(δευτερον)!

Pure driving!

Απολαυσε το!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι άλλαξε - ακολούθησα και την συμβουλή του @geovas77, να έχω δηλ. ανοιχτά τα χειριστήρια πριν ανοίξω το παιχνίδι (μακάρι να έφταιγε αυτό και να μην ξανααντημετοπίσω το πρόβλημα) και όλα πήγαν καλά! Έτρεξα στην αρχή τα καρτάκια - πολύ διασκεδαστικά, μετά το  caterham - πολύ ζωντανό FF και τέλος ένα ύπερ καρτ δεν θυμάμαι πως λεγόταν που ήταν όλα τα λεφτά. Δεν μπορούσα να ξεκολλήσω! 
Η αίσθηση του FF είναι ποιο αληθοφανή από του assetto και άκρως εθιστική! Τα γραφικά απογοήτευση (σε παν τουλάχιστον 15 χρόνια πίσω). Γενικά μου άφησε καλές εντυπώσεις σίγουρα θα του αφιερώσω πολλές ακόμα ώρες!:p


Άρη δοκίμασε το Ultima και πες την άποψη σου.
Επίσης στα γραφικά , βάλε ΑΑΧ8 από το config και όλα τέρμα μέσα.
Επίσης βάλε DSR ή VSR δεν ξέρω αν έχεις nvidia ή amd και ανέβασε ανάλυση.
Εγώ το έχω 4K σε 1080 οθόνη και είναι κουκλί.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

 


Άρη δοκίμασε το Ultima και πες την άποψη σου.
Επίσης στα γραφικά , βάλε ΑΑΧ8 από το config και όλα τέρμα μέσα.
Επίσης βάλε DSR ή VSR δεν ξέρω αν έχεις nvidia ή amd και ανέβασε ανάλυση.
Εγώ το έχω 4K σε 1080 οθόνη και είναι κουκλί.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

AMD έχω αλλά είναι ψοφίμι (τι είναι το VSR?), θα δοκιμάσω όμως αυτά που προτείνεις. Η αίσθηση που περνάει, πάντως, από το τιμόνι στα χέρια είναι μοναδική!

Link to comment
Share on other sites

@Aris TeidisΠοιός έχει χρόνο να κοιτάει γραφικά μετά τη Nirvana που σου προσφέρει απλόχερα το FFB του παιχνιδιού, αν παίζαμε για τα γραφικά θα παίζαμε pcars και forza. Σε περιμένω στους online αγώνες του RD, έλα τη Δευτέρα να τρέξουμε Caterhams που προβλέπεται full grid. Τον τελευταίο καιρό εάν έχω διαθέσιμο χρόνο κάθε Δευτέρα και Πέμπτη τρέχω Online AMS @ RD.

 

Εχτές πήρε το μάτι μου @wolves και @Georgiadis Giorgos στο Formula Trainer σας κάνω επίσης tag για τη Δευτέρα και φυσικά για την επόμενη πέμπτη που θα παίξει το MCR που είναι πολύ πιο φιλικό από το Formula.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.