Jump to content



Automobilista


liakjim

Recommended Posts

πριν 31 λεπτά, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Ξερετε πως το delta μεσα στη  μουρη μου μπορει να φυγει χωρις να πειραχτουν τα υπολοιπα? track klp?

20170527163739_2.jpg

...\Steam\SteamLibrary\steamapps\common\Automobilista\Plugins\DynHUD\editor\dynhud_editor.exe

 

πας στο tools-edit input bindings 

στο action επελεξε ToggleWidgetVisibility, στο widget name βάζεις το ονομα του widget (DeltaTimesWidget1) και στο input componet βαλε τον συνδυασμό πλήκτρων που θέλεις για να το εμφανίζεις - εξαφανίζεις 

 

Φυσικά με τον ίδιο τρόπο μπορείς να εμφανίσεις/εξαφανίσεις οποιοδήποτε widget.

 

ΕΠίσης, από τον DynHUD editor μπορείς να μετακινήσεις τα apps σε οποιο σημείο της οθόνης θέλεις (πρώτα κάνε edit- Make all widgets use pixels)

 

NOTE: θέλει προσοχή να μην το παρακάνεις στις αλλαγές, γιατί κάποια στιγμή θα κολλήσει και δε θα σου εμφανίζει τίποτα! ΕΠίσης πρόσεξε ποιο αρχείο θα ανοίξεις. έχεις 3 overlays. Αν θες να χρησιμοποιείς το ιδιο σε όλα τα sessions, τότε μπορείς να σβήσεις τα υπόλοιπα και να αφήσεις μόνο ένα, το overlay.ini

 

θα τα βρεις στον φακελο ..\Steam\SteamLibrary\steamapps\common\Automobilista\Plugins\DynHUD\config\overlays

 

Tip: Κάνε ενα backup ta παραπάνω dirs πριν κάνεις οποιαδήποτε αλλαγή!

 

Και το παράπονό μου:

 

Θα παρατούσα όλα τα υπόλοιπα racing sims, αν είχαν φτιάξει και το θέμα με την Logitech G29!!! Υποτίθεται πως σε αυτήν την version θα το είχαν φτιάξει, αλλά τίποτα ακόμα..

 

Οδηγώ τα F3 και όλα τα αυτοκίνητα με τιμόνι στις 900 μοίρες, εκτός αν αλλάξω τις μοίρες (πρέπει να γνωρίζω τις μοίρες περιστροφής τιμονιού του κάθε αυτοκινήτου π.χ. 270, 450, κλπ) στο Logitech gaming software κάθε φορά πριν ξεκινήσω το παιχνίδι!! Έλεος!

Έγινε επεξεργασία από Anthemius
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 27/5/2017 at 5:16 ΜΜ, το μέλος liakjim έγραψε:

Βασικά πρώτα άλλαξε κάμερα. Ξαπλωμένος στο κάλυμμα του κινητήρα είσαι? :p

Θες ετσι ?????

 

Αυτη η φωτο ειναι απο rf2 και τα εχω κανει σκατα στις ρυθμισεις του FOV..

 

@Anthemius εκανα οτι ειπες και αυριο θα γινει δοκιμη!!

20170528171407_1.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το screenshot δεν είναι με το DynHUD όμως... Να υποθέσω πως έβαλες το GID? Δεν το έχω εγκαταστήσει, αν θες πες εντυπώσεις.

Edit: τώρα διάβασα πως η εικόνα είναι από rf2

Ελπίζω να μην οδηγείς στο ύψος που βλέπω στην εικόνα... βλέπεις καθόλου δρόμο ή πας στα τυφλά; [emoji33]


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι το ειχα αγορασει απο τις πρωτες κιολας μερες κυκλοφοριας(unplayable για μενα εκεινο τον καιρο)

 

Σημερα εδεησα επιτελους να παρω το Season pass(24€, ειναι σε sale παλι)

 

Downloading λοιπον...

:)

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@liakjim να μου στειλεις settings για την G27 [emoji4]


Default, pure 360+effects 2, boost 20-30%.

Μη βάλεις το Ultima road 720 στο ulton park , κίνδυνος να παρατήσεις το assetto. Εχουμε έναν αγώνα ακόμα στο tango, σε θέλω εκεί .

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στα γραφικά βάλε όλα τα κόλπα της nvidia, DSR, SSGSA ( σίγουρα το γράφω λάθος ) , ΑΑΧ8 , sweetfx κτλ

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Lazy Dog

απο @spyder

Παράθεση

 

Ο Niels έχει κάνει εξαιρετική δουλειά με τα αμάξια, όλα είναι ευχάριστα.

Εδώ έχει πακέτο 23 πίστες, βάζεις πρώτα το v1.0 και μετά το v1.1.

Εδώ εξηγεί τις ρυθμίσεις του τιμονιού.

 

 

Μία ώρα πριν, το μέλος liakjim έγραψε:

Μη βάλεις το Ultima road 720 στο ulton park , κίνδυνος να παρατήσεις το assetto. Εχουμε έναν αγώνα ακόμα στο tango, σε θέλω εκεί .

 

 

Με το Ultima road 720 εγω δεν μπορεσα ουτε ενα γυρο να κανω. Το Ultima Race ειναι απολαυση.

Γενικως τα περισσοτερα αυτοκινητα που εχει μεσα ειναι απολαυστικα (και τα καρτ ακομα). Τα φορτηγα δεν τα εχω δοκιμασει ακομα, αλλα δεν νομιζω να μου αρεσουν.

Παντως, ειδικα μετα το πορσε του tango cup, oντως υπαρχει κινδυνος να παρατησεις το assetto :p

Aν θες online αγωνες, ελα RD. (αλλιως δεν.... ) Εκτος απο μενα θα πετυχεις και αλλους απο εδω μεσα. (Arkoudadi, geova, ferrariXaro :p )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με το Ultima road 720 εγω δεν μπορεσα ουτε ενα γυρο να κανω.


Δεν μου κάνει εντύπωση [emoji39]

Σοβαρά τώρα, θέλει ένα μισάωρο να το καταλάβεις. Μετά δεν ξεκολλάς.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι λέτε να κάνουμε κάναν αγώνα με τα caterham η ότι προτείνετε ,χτες έριξα μια ματιά στο automobilista και νομίζω το έχουν βελτιώσει αρκετά ,μου  έκαναν εντύπωση τα γραφικά που μου φάνηκαν αρκετά καλύτερα αλλά και τα φυζικς.

Προτείνω barcelona gp με caterham η καμιά φορμουλίτσα ,θέλουμε όμως σέρβερ .

Τι λέτε @Dimitris Pappas@liakjim @John@John@rapid_fast @geovas77 etc.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Τι λέτε να κάνουμε κάναν αγώνα με τα caterham η ότι προτείνετε ,χτες έριξα μια ματιά στο automobilista και νομίζω το έχουν βελτιώσει αρκετά ,μου  έκαναν εντύπωση τα γραφικά που μου φάνηκαν αρκετά καλύτερα αλλά και τα φυζικς.

Προτείνω barcelona gp με caterham η καμιά φορμουλίτσα ,θέλουμε όμως σέρβερ .

Τι λέτε @Dimitris Pappas@liakjim @John@John@rapid_fast @geovas77 etc.

Σου ελειψε η barcelona? :p

Εχει ενα σωρο πισταρες το AMS....

Για AMS ειμαι μεσα και γω (οχι ομως με χαματσια και λοιπες μλκς)

Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος wolves έγραψε:

Σου ελειψε η barcelona? :p

Εχει ενα σωρο πισταρες το AMS....

Για AMS ειμαι μεσα και γω (οχι ομως με χαματσια και λοιπες μλκς)

Ε ναι μου μεινε ένα απωθημένο, πιστάρα που τη γουστάρω και την έφαγα κ στους δύο αγώνες στο ξεκίνημα, ήταν πολύ αποκαρδιωτικό . 

Απ ότι είδα έχει αποδωθεί πολύ καλά κ στο automobilista αλλά δεν με χαλάει το θέμα επιλογή πίστας αρκεί να μαζευτούμε. 

Παρεμπιπτόντως και το ktm sto raceroom θα το έτρεχα εναν αγώνα άνετα, πολύ ευχάριστο αυτοκινητάκι όπως κ το καινούργιο lotus sto assetto. 

ΥΓ: @John@John θέλουμε την αρωγή σου για σέρβερ. 

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος panosdimp έγραψε:

Τι λέτε να κάνουμε κάναν αγώνα με τα caterham η ότι προτείνετε ,χτες έριξα μια ματιά στο automobilista και νομίζω το έχουν βελτιώσει αρκετά ,μου  έκαναν εντύπωση τα γραφικά που μου φάνηκαν αρκετά καλύτερα αλλά και τα φυζικς.

Προτείνω barcelona gp με caterham η καμιά φορμουλίτσα ,θέλουμε όμως σέρβερ .

Τι λέτε @Dimitris Pappas@liakjim @John@John@rapid_fast @geovas77 etc.

Εγώ είμαι μέσα... όσο μέσα μπορώ!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.