Jump to content



Automobilista


liakjim

Recommended Posts

https://forum.reizastudios.com/threads/automobilista-october-2017-development-update.2718/

Πως να μην γουσταρεις αυτα τα μαστορια?

Εξυπνο αυτο με τα λαστιχα στα πιτς!

Και μετα ερχονται καποιοι και σου λεν" δεν ηταν στον αρχικο σχεδιασμο αυτο ",τι λετε ωρε?

Δειτε ωραια features που δινουν σε μηχανη του 2005(η 2004?).

Εδω ναι,παρτε τα λεφτα μου με χαρα!

 

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω 20€ είχα πάρει το gsc2013(δωρεάν αναβάθμιση στο AMS) άλλο ένα εικοσάρικο είχα δώσει για το fundraising που είχαν κάνει και συμπεριλαμβάνει όλο το DLC για το AMS. Σύνολο 40 ούτε καν την αξία για ένα AAA game.

Τέσσερα χρόνια με συνεχές updates, με content που δεν υπάρχει πουθενά αλλού και κατά τη γνώμη μου τα καλύτερα physics/ffb πως να μην τα αγαπάς τα άτομα;

Renato & Niels, μια κατηγορία μόνοι τους, θα είμαι αιώνιος θαυμαστής τους και ελπίζω σύντομα να μάθουμε περισσότερα νέα για το επόμενο project τους.



Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

To αστείο της υπόθεσης είναι ότι η reiza πάει να προσθέσει τα hardcore στοιχεία που είχε το netkar pro τα οποία ο kunos αποφάσισε να αφαιρέσει.
Επιτέλους κάποιος κατάλαβε ότι όποιος έχει ως hobby το sim racing αυτά τα θέλει.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@liakjim

Αυτο ' Another significant realism option currently in the works is the addition of limited tire sets - users will get the option to limit the number of tire sets available for single & multiplayer races, which will then accumulate wear as they´re used throughout the race weekend. Drivers will then be able to switch back & forth between used and new tire sets (rather than just infinitely reset tires to a brand new set every time he goes back to the pit menu). '

,που ειναι και το ζουμι του update που θα ερθει δεν υπηρχε,νομιζω, σε κανενα Nkpro ουτε σε αλλο sim μεχρι τωρα.

USED TIRES δεν ειχε το Nkpro.

Δεν ξερω στην σειρα της Codemasters(F12017) αν το εχουν...αλλα δεν νομιζω.

Το αλλο αφορα μηχανικες βλαβες και επισκευη στα πιτς και απαγορευση εξοδου μεχρι να τελειωσουν οι επισκευες,δεν το βρισκω σημαντικο.

Σε πρωταθλημα δινει πολυ ρεαλισμο και βαζει τον οδηγο σε σκεψη για στρατηγικες κινησεις και συνετη οδηγηση ως προς τα λαστιχα.

Μεγαλη κουβεντα τι εχει αφαιρεσει και τι δεν προσθετει(το βασικο) ο λορδος.

EDIT,

Βαριεμαι να του απαντησω...αλλα νταλον...

 

 

 

popopoCapture.PNG

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
Link to comment
Share on other sites

@Dimitris Pappas τo netkar pro είχε used tyres αλλά σε πολύ βασικό επίπεδο πχ στο σεσσιον έπρεπε να πατήσεις αλλαγή.

Φυσικά καμία σχέση με αυτό που πάει να κάνει η reiza που είναι σαφώς πιο πλήρες.

Το rf2 το έχει αυτό? νομίζω όχι

Link to comment
Share on other sites

@liakjimΑλλο πραγμα αυτο που παει να κανει η Reiza και αλλο αυτο που ειχε το Nkpro.

Στο Νkpro εμπαινες πιτς και ειχες επιλογη να αφησεις τα λαστιχα η να τα αλλαξεις με φρεσκα.

ΔΕΝ ειχε επιλογη να αλλαξεις σε used.

Aυτο το εχουν ολα τα sims(τα ερφακτοροειδη τουλαχιστον),μπαινεις και δεν αλλαζεις λαστιχα!

Στο RF1 επελεγες εν κινησει με τα βελακια στο pitmenu να μην αλλαξεις λαστιχα,απλο.

Το rf2 το εχει οπως και αλλα καλουδια!

Η Kunos ΔΕΝ εχει!

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,για να προχωραμε,

αυτο που παει να κανει η Reiza ΔΕΝ υπαρχει σε αλλο sim,γκε γκε?

Μπαρουφες του στυλ 'το ειχε ο κουνος' αλλου.

Αυτο που ειχε ο κουνος το ειχαν πολλα σιμ της εποχης και δεν ηταν και κατι εξυπνο και hardcore,γκε γκε?

Εμπαινες πιτς και δεν αλλαζες λαστιχα,ΔΕΝ αλλαζες σε used,γκε γκε?

Τωρα αφου κολλησες με το RF2,σου λεω οτι αυτο που ειχε ο κουνος το εχει και το ρουφου,γκε γκε?

Αποριες?

Αλλα hardcore στοιχεια ειχε το nkpro οχι τις μαλ@@@ες  που λεει ο τυπος στο φορουμ της κουνος.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, liakjim said:

Έγραψα κάτι το διαφορετικό? <_<

 

Απορία: τελικά αυτό που πάει να κάνει η reiza το έχει το rf2 ή όχι?

Ρε Δημητρη δεν καταλαβαινεις?

Εγραψα ' αυτο που παει να κανει η Reiza ΔΕΝ υπαρχει σε αλλο sim΄' τι αλλο θες?

ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ RF2 OYTE ΑΛΛΟ ΣΙΜ!

 

Δικη μου απορια,εγραψες ' Επιτέλους κάποιος κατάλαβε ότι όποιος έχει ως hobby το sim racing αυτά τα θέλει '

Αυτος ο καποιος μηπως εισαι εσυ?

Αλλα ελεγες....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η πολύ σου συναναστροφή με τον σκύλο δεν σου κάνει καλό.
Διάβασε ξανά με προσοχή ότι έχω γράψει και θα δεις ότι δεν είπα κάτι διαφορετικό.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αναφορα σου Δημητρη σε σκυλους μαλλον...δεν κολλαει.Ουτε σαν χαριτωμενια.Ηθελες να με προσβαλεις?Να με μειωσεις?Να με....τελος παντων.

Προσπαθησα να σου εξηγησω οτι:

1.Το nkpro ΔΕΝ ειχε επιλογη να αλλαξεις σε used,ειχε μονο επιλογη να κρατησεις τα ιδια λαστιχα σου,feature που ειχαν και αλλα sims της εποχης,και δεν εχει 

ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με αυτο που θελουν να κανουν στην Reiza.

2.Αυτο που θελουν στην Reiza δεν ακουστηκε πρωτη φορα τωρα,απο το 2016 το εχουν ζητησει ο Emery και gpfan απο το  S397 στο wishlist του φορουμ.

3.Αστοχη η αναφορα σου στο nkpro,ουτε σε βασικο ουτε σε ειδικο σταδιο δεν ειχε κατι που μας αφορα στο AMS.

4.Αφου σε καιει για το ρουφου αν το εχει η οχι,σου λεω οτι οχι δεν το εχει,χαρηκες?

Θυμησου ομως οτι το 2016 στο AC,το πιο ολοκληρωμενο racing sim,ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΠΙΤΣΤΟΠ γκαντ σεικς!!!!!

Κλεινω εδω.

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τί πας να εξηγήσεις αφού δεν είπα κάτι διαφορετικό από την αρχή.

Όσο για το "σκύλο" , αναφέρομαι στον μαντ σκύλο, που του λες μπλε και καταλαβαίνει πορτοκάλια.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.