Jump to content



[Greek Gatherings 28-2-2016] Donington National - BMW Z4 E89 S1


fatalara

Recommended Posts

@liakjim εκανα τουλαχιστον 280 γυρους ολη την εβδομαδα(μαζι με τον αγωνα) και δεν καταφερα να βρω τα πατηματα μου στο σικειν...(ναι ειμαι ασχετος)

 

Στον αγωνα 5-6 φορες ναι, πατησα παραπανω απο οτι επρεπε αλλά οχι γιατι ηθελα να κλεψω αλλά γιατι απλα δεν μπορεσα να φρεναρω σωστα....

 

Τωρα το οτι δεν με προλαβαινες δεν φταιει το σικειν αλλά το οτι απλα ησουν αργος ^_^:p

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, akis_z80 said:

 

@uhu δεν ήσουν ο μόνος που ανακάλυψε ότι κερδίζεται χρόνος στο τελευταίο sector αν αντί να στρίψεις στο S απλά το πάρεις ευθεία  :p

Kάναμε practice για να μείνουμε εντός πίστας. Αν έπαιρνα τις γραμμές σου στον αγώνα θα έτρωγες 50 sec και όχι 26. Just saying.

 

Ακόμα το pb είναι στο server για δοκίμασε...

24"+ σε 30 γύρους είναι 0,8 το γύρο οπότε περιμένω 19,95...

3 hours ago, liakjim said:

Όλοι κόψαμε κάποια στιγμή. Όχι όμως συστηματικά.  Ήθελα να ξεφύγω για να πιάσω τον @Lazy Dog (που επίσης έκοβε) αλλά καθυστερούσα από την (άδικη) αυτή μάχη .

Υποδεικνύει έλλεψη σεβασμού προς τον αντίπαλο.

 

Δεν χρειάζεται άλλη γκρίνια.

 

Απλά θέλει προσοχή στην επιλογη της πίστας. Οι mod πίστες πολλές φορές πάσχουν (θα χρησιμοποιήσω της φωτογραφίες του @GoMaR, για να το αναφέρω στον modder).

 

2" απόσταση τελειώσαμε και με πέρασες στη μέση του αγώνα...

Και αυτά με πέσιμο στην αμμοπαγίδα στους 2 τελευταίους γύρους.

Άσε που στα καλύτερα κλεψίματα ήσουν πάνω στα σημεία που πατούσα και μου τα κοβες στο S :p

 

Προσωπική μου άποψη ότι θα είχες εναν πολύ μοναχικό αγώνα και αντί να χαρείς

για την μάχη που ήταν σούπερ με τα αμάξια στο μισό μέτρο να μπαίνουν σε σημεία που δεν χωράνε 2 αμάξια κάθησε και ασχολήσε με πτέσματα.

 

3 hours ago, GoMaR said:

hahahahahhaha θα μου εκανε εντυπωση αν δε το ειχες δοκιμασει!!! hahahahha

 

 

Untitled

 

Και αυτό την 1η μέρα που γυρίζαμε στο 1:23

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πεθάνουμε κιόλας, απλά σε έφτανα στην πίστα, έχανα χρόνο για να μη σε χτυπήσω γιατί δεν περνάς εύκολα και στο S μου άνοιγες 3 δέκατα κ φτου κ από την αρχή.

Δλδ έχασα χρόνο που σε πίστα με σαφή όρια , απλά θα σε πέρναγα πιο γρήγορα.

 

Δεν θα σκάσω, για χαβαλέ τρέχουμε απλά σε κάποιο πρωτάθλημα σίγουρα θα σε έκανα report.

 

Προσωπικά στο S , φρέναρα στη κορυφή από το λοφάκι κ πέρναγα με ρολαριστή 2α.

Link to comment
Share on other sites

ωωω μη με προκαλεις Γιατί θα σε βαλω στο μονακο και θα μετρας τα μπαζα απο τους τοίχους:p

 

στο ξανα λέω, είσαι λάθος γραμμή.κόβεις συνεχεια.θα επαιρνες ποινή αν αυτό σου λέει κατι Και θα εχανες πόντους και θέσεις.αν αυτό δε σε προβληματίζει δε μπορώ να κάνω κατι.αν απο την άλλη χαίρεσαι που κόβεις,δε σε τιμάει.Επίσης, αν δε μπορείς να είσαι εντος πίστας , κανε παραπάνω πρακτις.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@GoMaR

Και εγω σου λέω ότι εχω 30γυρο practice (1 χρειάστηκε) με παρόμοιες συνθήκες green 18c και 15:00 όπου το cut γίνεται legal σχεδόν μηχανικά πάντα με 2 ρόδες μέσα και pace παρόμοιο με του άκη. 7 ή ώρα το απόγευμα δοκίμασα και εχει η 3 ή 4 γύρους απο  10,8-10,95 και το 70% του race με <11,5

Τώρα τι σκατά γίνεται στο server και πάντα γλυστράει περισσότερο απο το practise δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Φυσικό άμα ρίχνεται σαπουνάδα στην άσφαλτο να μην μπορώ να το κρατήσω αφού χάνονται τα braking points

Έχανα 3 στις 4 το apex στην πρώτη και το brake point ήταν fixed στο practise.

Πίσω δεξιά στο τριγωνακι της εξόδου των pit και πάμε 4ή 3ή 2α

 

@liakjim

To σετάπ στήθηκε για το τελευταίο S

Κάθε τροχός είχε διαφορετικά camber και γενικά σε σημεία με δυσκόλευε αρκετά αφού στις αριστερές μούρωνε και δεν είχε αρκετό toe.

Γενικά ήταν λίγο σφιχτό σαν κουστούμι, (σαν να είχα περισσότερο μπλοκέ) το τελικό αποτέλεσμα.

Δες το replay και θα καταλάβεις.

Τα βγαζε όμως τα λεφτά του στο τελευταίο S.

Οπότε λογικό να μου παίρνεις στο υπόλοιπο και να με κόβεις στο S

Και σε ταχύτερο να χάνεις. :p

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

...και που εκανα ~400 τι καταλαβα;

 

Ενατος στους χρονους {εδω θα εμπαινε η φατσουλα που κοβει τον γυρο}

στην κυριολεξια ομως, ετσι;

 

Τελικα θα τρεχουμε μεσω ή εξω απο την πιστα, καταληξατε; :p

Να το ξερω να φτιαχνω σεταπ για την αμμο....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος liakjim έγραψε:

Σχεδόν 400 γύρους !!!! Και ο @Lazy Dog!!!

 

Τί να πουν μετά κάποια γατάκια τύπου @mad_dog!!!!!

 

To rekor του mad είναι κάπου 800 γύροι μόνο στον Server (online παρουσία)

Τα στατιστικά υπάρχουν από τον Server του rF2...

 

400 κάνουμε για να ζεστάνουμε τα φρένα και τα λάστιχα...

Μικροί μεγάλοι στα καφενεία να πούμε...

 

Har har har

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.