Jump to content



[Greek Gatherings 28-2-2016] Donington National - BMW Z4 E89 S1


fatalara

Recommended Posts

Καλά θεωρητικά πέφτει. 

Στην πραγματικότητα όμως μόνο για κάποιους άλλους. :):):) 

Το κακό είναι πως έχω ταξίδι και ξαναγυρναω αύριο. 

Οπότε είναι αδύνατο να κάνω άλλο hotlaping (γι αυτό με έπιασε αυτός ο πανικός χτες ξημερώματα και σήμερα το πρωί) και ο αγώνας είναι 50/50 να τον προλάβω. 

Ειδικά αν παίζουν μπλόκα... 

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ακη για την νικη , μπραβο στον Σωκρατη για την τρομερη επιδοση και σταθεροτητα και να ευχαριστησω τον Τασο που μου χαρισε 30 laps πιεση και ανδρεναλινη.Αξιζει να δειτε το ρεπλευ με τις μαχες μας..Προσπερασεις , τρακαρισματα απο ολα ειχε!!
@cpgr Λιγο προσοχη στις μπλε σημαιες :)
Μπραβο σε ολα τα παιδια και κυριως τον @fatalara για την επιλογη του combo:D

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος αγώνας.

Άσχημη εκκίνηση.

 

Ωραία μάχη με @uhu, που θα την ευχαριστιόμουν περισσότερο αν δεν έκλεβε τόσο πολύ στο τελευταίο S  σχεδόν σε κάθε γύρο.

Οκ , σίγουρα κανείς δεν είναι αναμάρτητος, απλά από κάποιο σημείο κ μετά καταντά ψιλο-αηδία :

 

Capture.jpg

 

 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

@uhu σε καθε λαπ ησουν σχεδον εκτος γραμμης :p (ειδα το ρεπλευ μετα)Δε παιζει ρολο το στησιμο.Μονο το πατημα και στην παρουσα φαση ειναι λαθος γιατι εισαι ολος εξω.

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Εκτός ποιάς ακριβώς γραμμής.

Γιατί αυτή ήταν η γραμμή απο την στιγμή που είδα το video του κώστα.

Είπα θα το χωρέσω με γεμισμένη τρίτη και σε κάποιο βαθμό το χώρεσα.:D 

Δες τα invalid μου και το average του 3 stind και μετά κρίνε αν έχασα ή κέρδισα απ την ιστορία...

 

Δημητρη δεν εχω κανένα πρόβλημα και εγω ευχαριστήθηκα την μάχη (που δικαίως κέρδισες) αλλά χωρίς αλλά. 

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

ποσο γύρισα στις συγκεκριμένες γύρες.  22

22 μισό.

Όταν έμπαινε έγραφε, αλλά για να μπεί έπρεπε να εχεις πρόσφυση απο άσφαλτο... 

Εν τέλη δε μου βγήκε γιατί με το γκριπ που παιζουμε ήταν ρηξιά το κάθε μπάσιμο.

Παίζει να ήμουν πιο μπροστά αν δεν είχα κολλήσει με το  κωλο s.

Απλά ένιωσα το υπερμπάσιμο και γούσταρα. 

 

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά αλλά ειδικά σε πίστες όπως αυτή που δεν έχει penalties  καλό είναι να κρατάμε το αυτοκίνητο (τις 2-3 ρόδες) τουλάχιστον μέσα στις άσπρες γραμμές!!! Δεν πάει μόνο για σένα uhu αρκετοί το έκαναν. Ειδικά όταν βρισκόμαστε σε μάχη με άλλο οδηγό πρέπει όλοι μας να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί όσον αφορά τις λευκές γραμμές.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καροτσα σου λεω.Μια ο Τάσος Μια εγω.δεν έβλεπες πίστα αλλα τον κωλο του αυτοκινήτου:D

 

ξερουμε για ποιον λόγο δείχνει λάθος τα στατιστικά του qualify στο εστρακερ; δε μου δείχνει τον σωστό χρόνο και την θέση.συμβαίνει Και σε άλλους αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Φρίκαρε ο σέρβερ @GoMaR. Aκόμα τα κανονικά στοιχεία του quali δεν τα βρήκα. Και το JSON είχε πρόβλημα, όχι μόνο το stracker.

 

Για όσους πατάνε μονίμως εκτός πίστας και καμαρώνουν, θα προσγειωθούν απότομα αν ποτέ δοκιμάσουν iracing ή μπούνε σε league στο AC/RF2 :)

 

@uhu δεν ήσουν ο μόνος που ανακάλυψε ότι κερδίζεται χρόνος στο τελευταίο sector αν αντί να στρίψεις στο S απλά το πάρεις ευθεία  :p

Kάναμε practice για να μείνουμε εντός πίστας. Αν έπαιρνα τις γραμμές σου στον αγώνα θα έτρωγες 50 sec και όχι 26. Just saying.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Όλοι κόψαμε κάποια στιγμή. Όχι όμως συστηματικά.  Ήθελα να ξεφύγω για να πιάσω τον @Lazy Dog (που επίσης έκοβε) αλλά καθυστερούσα από την (άδικη) αυτή μάχη .

Υποδεικνύει έλλεψη σεβασμού προς τον αντίπαλο.

 

Δεν χρειάζεται άλλη γκρίνια.

 

Απλά θέλει προσοχή στην επιλογη της πίστας. Οι mod πίστες πολλές φορές πάσχουν (θα χρησιμοποιήσω της φωτογραφίες του @GoMaR, για να το αναφέρω στον modder).

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ή δυστυχώς, αυτό που ισχύει δεν είναι τα όρια της πίστας, αλλά τα πέναλτυ που μπορεί να έχει η κάθε πίστα...

Το ίδιο γινόταν και αλλού... κατά το δοκούν όλο το αυτοκίνητο εκτός πίστας σε όλα τα σημεία που δεν είχε πιθανή αυτόματη ποινή...

Εφόσον τα όρια της πίστας δεν ορίζουν την πίστα, αλλά το πέναλτυ που μπορεί αυτόματα να έχει κάθε πίστα, αρχίζουν και τέτοιες μικροδιενέξεις..

Τώρα, αν είναι χάσιμο χρόνου, ή θέλει μαεστρία για να επιτευχθεί, είναι άλλο θέμα..

Κανένας δεν νομίζω οτι πηγαίνει σκόπιμα απο μονοπάτια που ξέρει θα τον καθυστερήσουν..

Στο συγκεκριμένο σικέην πάντως, το αυτοκίνητο έμπαινε με πέμπτη τέρμα γκάζι, και κέρδιζε 2,6 δευτερόλεπτα μέχρι το τέλος της ευθείας..

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, rapid_fast said:

Στο συγκεκριμένο σικέην πάντως, το αυτοκίνητο έμπαινε με πέμπτη τέρμα γκάζι, και κέρδιζε 2,6 δευτερόλεπτα μέχρι το τέλος της ευθείας..

 

 

 

 

hahahahahhaha θα μου εκανε εντυπωση αν δε το ειχες δοκιμασει!!! hahahahha

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποτι εχω καταλαβει μονο εγω κραταω του τυπους και δεν παταω εξω και χανω τοσο χρονο σε ολους τους αγωνες. Δεν πειραζει θα σας παω ολους πειθαρχικο και θα σας κοψουν :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.